Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Vajon mikor jutunk el odáig,...

Vajon mikor jutunk el odáig, hogy az, hogy valaki hány százalékban ad hasznos válaszokat, kategóriánként más-más (konzisztens) értékkel jelenjen meg?

Figyelt kérdés

Zavaró, hogy az embernek ki kell zárnia magát a "problémás" kategóriákból, ha például valamilyen tudományos témában is szeretne írni, és úgy, hogy komolyan is vegyék.


Vagy tényleg meghatározza azt, hogy valaki mennyire ért a fizikához az, hogy támogatja-e a melegfelvonulást (politika) vagy melyik a kedvenc női neve (családi kapcsolatok)?


2014. júl. 8. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt az embereknek kellene rájönnie arra, hogy mit jelent a hasznos válasz, mert attól, hogy nem egyezik a miénkkel, attól még lehet hasznos.
2014. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már hónapokkal ezelőtt leszoktam arról hogy töődjeka %-okkal.


Max. arra jó hogy levezesd a frusztrációdat.

2014. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: Lehetne a nyájat tanítani, csak nem állnak rendelkezésre a szükséges eszközök, mert ami működne, azt tiltja a szabályzat.


Második: Érdekes, hogy mindig az alacsony százalékúak mondják ezt... Látod, máris lenézően bánok veled az alacsony százalékod miatt, pedig nem szándékos. Csak hát kizárólag ennyi infóm van rólad, és a sztereotípia nagy úr. Nem csak nálam.


Ilyesmiken kéne a fejlesztőknek is néha elgondolkodni, ha vannak egyáltalán.

2014. júl. 9. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Alacsony? Kérem, 50% felett v'ok!


"Alacsony" az 30% körülinél kezdődik!


(De a múltkor láttam ám 10%-ostól is tökéletes választ. Meg olyat is aki ha lemegy 90% alá - nagyon gyorsan sikerül neki mindig mert fundamentalista vallásos - egyszerűen új accot gyárt.)

2014. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mindig szó kizárólagos, óvatosan kell alkalmazni! Ha egy kivétel is van, akkor a használata indokolatlan, túlzó. Márpedig nem csak alacsony pontszámúak írják, hogy nem érdekli őket a „pontozás”.

Gyors kereséssel, 2 példa (persze, ha a 77%-ot, illetve a 80%-ot nem tartod alacsonynak):

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__joslas__5518024-mit-.. (8. választ író, 77%-os).

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__52603.. (2. választ író, 80%-os) .


Én is azt írom – nem pedig mondom, mert azt nem hallanád -, hogy nem érdekel az értékelés.


(Ó, bocsánat, máris kioktatóan írok neked, mintha egy felületes ember lennél.)


Megindokolom, hogy miért nem érdekel.

Az oldalra úgy találtam, hogy évekig, ha eszembe jutott, választ kerestem egy engem foglalkoztató problémára. És egyszer csak itt lett egy találat, ami nagyon pontos, jó választ jelentett.

Ahogy ismerkedtem az oldallal, feltűnt, hogy ez a válasz 63% hasznosságúnak lett ítélve, míg tényleges válaszadást meg sem kísérlő írások közt volt 100%-ra értékelt is. Így, még regisztrálás előtt, tisztába jöttem azzal, hogy ez nem számít.

Egyébként, szoktam kísérletezni is e témában. Jellemző csúcspontnak azt tartom, amikor az első oldalon megjelenő hosszú válaszomat a következő oldalon is megjelentettem. (Azért írtam hosszút, hogy feltűnő legyen.) Összegyűlt, csaknem teljes 5 oldalnyi válasz, de senki sem említette az ismétlődést. És a 2 válasz értékelése közt 34%-nyi eltérés volt, anélkül, hogy közben, például a kérdező, kommentben, bármit is pontosított volna.

2014. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én ezzel abszolút egyet is értenék, ha az oldalon az üzemeltető által írott minden anyag ne propagálná a pontozást, és ne úgy állítaná be a dolgokat, hogy a toplista az oldal lényege.


Egyébként tényszerű, hogy igazán fontos és komoly kérdésre, amire átlag netes kereséssel nem kapsz választ, itt se fogsz. Így aztán vagy azt teszed, hogy életedben egy vagy két alkalommal használod az oldalt, amikor az előző mondat érvényességi határán mozogsz, vagy használod szórakozásból, fórumként.


Ha megnézünk tényleges fórumszoftvereket (pl. vBulletin), van bennük thanks/rep/like system. Az itteni felhasználók pontosan ezt imitálják a pontozással ahelyett, hogy eredeti funkciójukban használnák azt.


Ha a pontozás a hírnév megfelelőjévé vált, akkor talán nem is olyan ésszerűtlen elvárás, hogy akkor már fejlesztői oldalról is úgy kezeljék. Egyébként tökéletesen megértem azt, aki 90%-onként újra regel, hiszen a jelenlegi rendszer (még eredeti értelmében is) tulajdonképpen arra van kihegyezve, hogy egy egységes "mértékegységben" fejezzük ki egymás pocskondiázását. (Érdemes megfigyelni, hogy a százalék egy maximális értékről indul, és folyamatosan csökken. Ha mindig csak jó válaszokat adsz, akkor is csökken.)

2014. júl. 11. 00:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért veszel ennyire komolyan egy oldalt, ahol arc nélküli, soxor meg arcátlan emberek vannak??!!!


Van, aki poénkodni jár ide, van aki meg az élet nagy dolgait szeretné tudni, pld. hogy milyen rágó illik egy randihoz 16 évesen… Röhej!!!!


A Te kérdésed is annyira komoly, mint pld. "Mikor jutunk el oda, hogy a világ egy normális hely lesz?"

2014. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!