Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Most akkor hogyan is van ez?

Csicsky kérdése:

Most akkor hogyan is van ez?

Figyelt kérdés

A Gyakori kérdések szabályzata előírja, hogy bizonyos szavak használata tiltva van, mivelhogy trágárnak minősülnek. Ez a kérdezők, válaszolók nemkívánatos minősítésének az elkerülését szolgálja. Ez eddig rendben is van.


De mi van akkor, ha a kérdező egy idegen nyelven írt szöveg szó szerinti lefordítását kéri és én egy-az egyben lefordítom neki, mert hát ez a kérdése, de közben akad benne egy olyan szó, ami fennakad a szűrőn? Akkor ennek köszönhetően a továbbiakban már van egy rossz pontom és ha még egypárat ilyen módon összegyűjtök, akkor szépen elbúcsúzhatok a Gyakori Kérdésektől. Ugyanígy megtörténhet pl. az is, hogy egy irodalmi szöveget másolok be idézetként és a szűrőnek megint csak valami miatt nem tetszik és én iszom meg ennek a levét és nem a tisztelt és nagyrabecsült XY nevű írója.


Van valamilyen lehetőség fordítások és idézetek esetében előre jelezni, hogy milyen jellegű szövegről van szó? Mert ugyanis a szűrő nem tesz különbséget.


Ezt azért írom, mert épp az előbb próbáltam meg valakinek lefordítani egy orosz szöveget és…, hm, sajnos, „túl jól sikerült a fordítás“ ami elkerülte a figyelmemet.



2014. júl. 13. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A tanulság: a "cifra" szavaknál figyelj oda és vágd át a szűrőt.


Nem olyan nagy ördöngősség. Ezek az autofilterek általában ritka buták. Múltkor vmi játékhoz írtam, voltak benne csótányok. Erre a kretén program nem kicsillagozta a ****roach elejét?

2014. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tőlem is kértek pontos francia fordítást, és mikor megadtam - pedig nagyjából szétszedve vagy csillaggal jelölve írtam be -, kaptam egy "komoly" figyelmeztetést a moderátoroktól... :-(
2014. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
100%
Vegyétek figyelembe, hogy ez egy korhatár nélküli nyílt oldal. Oké, hogy a káromkodás az adott esetben nem a másik sértegetésére szolgál, de attól még kisgyerekek is ide tévedhetnek. Minél kevesebb trágárságot látnak annál jobb. A trágárság még kicsillagozott formában is kerülendő. El lehet ezt intézni olyan körülírással, amit egy gyerek nem ért meg, ha nagyon muszáj nyilvánosan leírni. Ha meg mindenképpen megkívánja a szó leírását, akkor ott van a privát üzenet.
2014. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, Süsü, de akkor, az adott pillanatban ez nem jutott eszembe...

A végén valóban privát levélben intéztük el. De az a "figyelmeztetés" tényleg nagyon vehemens volt, mintha megöltem volna apámat-anyámat, hogy résztvehessek az árvaházi gyerekek díszvacsoráján... :D

2014. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

„De az a "figyelmeztetés" tényleg nagyon vehemens volt, mintha megöltem volna apámat-anyámat, hogy résztvehessek az árvaházi gyerekek díszvacsoráján...“


Éppen ez az. Engemet is ez húzott fel és írtam ki a kérdést. Ha már itt annyira törődnek „az illemmel“, akkor jó lenne, ha ez kölcsönös lenne és nem csak tőlünk várnák ezt el. Nem ártana, ha tudnának különbséget tenni. Szerintem meg lehetne ezt oldani.

2014. júl. 14. 11:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem az egyik lehetséges megoldás abban állhatna, hogy a feltenni kívánt szöveget, ha nem vagyunk biztosak benne, hogy átmegy a szűrőn vagy nem, egy „teszt“ nevű ikonra kattintva letesztelhetnénk minden további következmény nélkül. Ha akadna benne valami kifogásolható, akkor a kérdéses részt (kifejezést, linket, stb.) pirossal jelezné.


Ha ellenben valaki továbbra is ragaszkodna a kritikus szöveghez és megpróbálná fel is tenni, akkor jelenne meg a már megszokott módon a figyelmeztetés.


Mi a véleményetek?

2014. júl. 26. 09:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!