Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Regisztrációnál miért nem...

Regisztrációnál miért nem kell a leendő felhasználónak egy IQ tesztet kitöltenie? A moderátoroknak is jóval kevesebb utómunkájuk lenne.

Figyelt kérdés
Sok, komolyan gondolt kérdés nem üt meg egy bizonyos szellemi szintet. Kezd ez az oldal a trollok melegágya, valamint a hülyék és az unatkozó kisgyerekek fertője lenni.
2014. júl. 29. 14:07
 1/4 szántóvető ***** válasza:
100%

nem rossz ötlet de hol lenne a határ?pl. 85-ös IQ elég jó de akinek kevesebb van és érdekli valami az nem kérdezhet meg egy nála intelligensebbet?

szóval minél több felhasználó van annál többen nézik a reklámokat és ez annál jobb a gyakorinak.most képzeld el ha az emberek egy részét kirekesztenéd az hogy nézne ki?diszkrimináció lenne.

2014. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy megoldhatatlan lenne elérni, hogy valóban a regisztráló töltse ki a tesztet, illetve, hogy segítő nélkül tegye.

De lehet, hogy csak az én intelligenciám nem elegendő a megoldáshoz, így fogadjuk el, hogy megvalósítható.


Azt is gondolom, hogy például, az általad említett trollok, ezzel nem lennének kiszűrhetőek.

A troll lehet nagyon magas intelligenciájú. Az is lehet, hogy nagyon-nagy részük teljesítene egy, a regisztráláshoz megkövetelt szintet.


Gondolom, úgy véled, hogy te megfelelnél a követelménynek. Nem tudom milyen az intelligenciaszinted (persze az is kérdés, hogy milyen módszerrel mérve), de biztosan vannak tőled magasabb IQ-szintűek. És ha őket zavarja a te alacsonyabb szinted, és ők egy magasabb szintet várnának el? Akkor bizony, a te elképzeléseddel, te is kipottyannál.


És honnan zárnád még ki azokat, akik nem érnek el bizonyos szintet a – nem tudom melyik – intelligenciateszten? Például hosszabb vonatúton külön kocsiban kellene utazniuk, hogy ne bosszantsanak színvonaltalan társalgásukkal?


Nem tudom, hogy hozzám képest hogyan áll az intelligenciaszinted.

Ha alacsonyabb, akkor gondban lennél, ha például én elégedetlenkednék a kérdésed színvonalával kapcsolatban, és próbálnám elérni az általad javasoltakat.

Ha magasabb, akkor nem értem, miért nem tudsz legalább olyan szinten viselkedni, mint én. Én ugyanis – ennek látom értelmét – csak az engem érdeklő témájú kérdéseket veszem figyelembe, akkor is, ha nem tudok rá válaszolni. (Ez utóbbiakat a megfigyelt kérdések közé szoktam felvenni.) Ugyanígy csak azokat a válaszokkal foglalkozom, amelyekből okulhatok, tanulhatok. Így nemhogy nem érzékelem a „fertőt”, hanem egyenesen aranybánya számomra a GY.K.


És végül: intelligens ember lévén, vélhetően, fel tudod mérni, hogy ez a módszer, a kérdés feltevése, egyáltalán nem alkalmas arra, hogy akármi is történjen az általad felvetett teszt érdekében. Akkor mi értelme? És, intelligens dolog sehova sem vezető dolgot elkövetni?

2014. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Egy ork ***** válasza:
Azért, mert az egyszerű fatahó Sanyi bácsi a szomszéd faluból nem tudja, "hugyan kű hasznáni a guglét", hogy megtudja, hogy a Magyar válogatott mit játszott a Csehszlovákokkal.
2014. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert általában a kevésbé okos emberek azok, akik a számítástechnikában is kevésbé járatosak. Ők azok, akik nem használnak reklámblokkolót, mert nem is tudják, hogy létezik. Ha azt a réteget, akiknél ténylegesen megjelennek a reklámok, azaz bevételt hoznak, lekapcsolnák, akkor nem lenne miből élnie az üzemeltetőknek. Ilyen egyszerű. A részeg embereket miért nem tiltják ki a kocsmából?...
2014. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!