Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy vannak itt gyakorin a...

Hogy vannak itt gyakorin a százalékok?

Figyelt kérdés

Hogy működik?

Pl mi van ha egy válaszomra azt írja hogy 81 százalékban hasznos? Az hogy a lóherébe jön ki?

És mennyi 100%os válasz kell a százalékbeli növekedéshez?



2014. okt. 26. 23:11
 1/9 anonim válasza:
Van egy átlag, hogy átlagban véve hány százalékosan adsz hasznos választ és van a másik, ami az aktuális válaszod hasznosságát jelzi százalékban. Ha mondjuk egy nap kommentelsz 10-et és átlagban 80%-ban hasznosnak ítélik, akkor másnap számíthatsz, hogy az átlagban vett válaszadásod százaléka növekedni fog.
2014. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az egy átlag. Például, kapsz 6 db zöld kezet, tehát 100%-os értékelést, kapsz 1 db piros kezet (0%), és 1 db kék kezet (50%), annak az átlaga 81,25%, és akkor a válasz hasznossága mellett 81% lesz.
2014. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönööm! :)
2014. okt. 27. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy aki értékel, az hány %-ban ad hasznos válaszokat. Az alábbi linknél az 1. kommentelő szépen levezeti, hogy hogy jön ki egy hasznossági százalék:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__6212167-..

2014. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is utolsó :D Bár a kommentből egy szót nem értettem (vagyis kb az első 3 sort), de azért segített
2014. okt. 27. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 11:09-es válaszba linkelt választ én írtam. Másodszor olvasom, hogy nem értik (úgy látszik a súlyozott átlag számítása nem közismert), de az említett, 11:09-es válasz írója nem csak a számolást nem értette meg, ugyanis nem az számít, hogy az értékelő hány %-ban ad hasznos válaszokat, hanem, hogy hány %-ban értékel hasznosan válaszokat. (Bárki, mindkét értékét a Főoldal – Toplista helyen megnézheti.)


Egyszerűen arról van szó, hogy ha 2 értékelés van, és az egyik értékelő piros kezet nyom, a másik zöldet, akkor annak az értékelése felé húz el a megjelenő %-érték, aki magasabb %-ban értékel hasznosan (a többséggel egyezően) válaszokat. Ha, például, a zöld kezet nyomónak minél nagyobb ez a %-a a piros kezet nyomóéhoz képest, annál több lesz 50%-tól a megjelenő érték. (Közelebb lesz az ő értékeléséhez, mint a másikéhoz.)

Egy kötélhúzási példával lehet szemléltetni. Ha a kötél közepe alá egy vonalat rajzolunk, és a kötélre efölé egy szalagot kötünk, akkor a szalag annál jobban eltávolodik a közép-vonaltól, minél nagyobb az erőkülönbség a két húzó oldal között.


De nem ezek miatt írtam, hanem azért, mert a kérdésnél, amivel ezt próbáltuk - számomra meglepő – értékváltozásokat látok.

A válaszokat egy személy írta, a válaszok írásakor megjelent, hogy a „A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.”. Azóta ez az értéke 85%-ra csökkent. És most, ez a jelenlegi érték látható, tehát változott.

De sokkal érdekesebbnek tartom, hogy változtak válaszokat értékelő %-ok is (bár nem történt újabb értékelés), mert az egyik értékelőnek változott (nőtt) az értékelési %-a (hogy hány %-ban értékel hasznosan válaszokat).


Ez utóbbi azt jelenti, hogy ha, például, ma valakinek a válaszánál megjelenik, hogy „A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik.”, ez idővel változik, ha az értékelők értékelési %-a változik.

2014. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os

4-es vagyok. Én a számolást értem – honnan veszed, hogy nem? –, csak nem voltam elég figyelmes. Érthető és logikus, ha az a mérvadó, ill. azzal kell számolni, hogy ki hány %-ban értékel hasznosan válaszokat.

2014. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt 11:09-es válasz írója!

Bocsánatot kérek, nem volt szándékomban megbántani!


A válaszokat írás közben, illetve küldés előtt, el szoktam menteni, és "A kérdésre eddig érkezett válaszokat itt tekintheted meg"-re kattintva megnézem, hogy nem jelent-e meg írás közben azonos válasz, illetve olyan, ami miatt módosítani szükséges. Eközben a válasz-ablak kiürül. Sajnos, nem a végleges formát sikerült elővennem küldéshez (abban a "csak" szó már nem szerepelt, hiszen, ha ajánlotta a választ, akkor eleve biztos, hogy megértette); illetve voltak más változtatások is.


Természetesen nem szeretném megbántani azokat sem, akik nem ismerik a súlyozott átlag számítását, csak rácsodálkoztam, hogy eszerint ez már nem általánosan oktatott anyag.


Mégegyszer, elnézést kérek!

2014. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj :-)

Ritka, hogy valaki iyen figyelmes, és ilyen kedvesen kér elnézést, köszönöm :-)

2014. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!