Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek nem lenne jobb a...

Szerintetek nem lenne jobb a gyakorikerdesek.hu weboldalon, ha "A kérdező X %-ban hasznos válaszokat ad" helyett az lenne írva, hogy "A kérdező a többi felhasználó véleménye szerint X %-ban hasznos válaszokat ad?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran tapasztalom, hogy egy adott kérdésre TUDOM BIZTOSAN, hogy válasz helyes, helytálló, de a válasz még is le van értékelve... Ezért a válasz lényegében még lehet 100%-osan, vagy akár 80%-osan hasznos, DE a felhasználók nem értenek vele egyet. Ezért kellene véleményem szerint úgy megfogalmazni, hogy "A felhasználó mások véleménye szerint X%-ban hasznos válaszokat ad" vagy "A felhasználóval X%-ban ért egyet a többi felhasználó.

Szerintem sokkal jobb lenne így... SZERINTETEK? :)


2015. febr. 20. 11:22
 1/8 A kérdező kommentje:

"A kérdező a többi felhasználó véleménye szerint X %-ban hasznos válaszokat ad?


Elírtam a kérdésben... nem a kérdezőről van szó, hanem a Válaszóló a többi felhazsnáló véleménye szerint X %-ban hasznos válaszokat ad. :)

Így gondoltam. :)

2015. febr. 20. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hosszú magyarázatra nincs szükség a százalék megjelenítésénél, ugyanis egyértelmű, hogy a hasznosságot nem egy bizottság ítéli meg, hanem a felhasználók. Ezt nyilvánvalóvá is teszi az oldal a használati feltételek leírásában.
2015. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És aki 1 napnál többet eltöltött az oldalon, az észrevehette, hogy az értékelési rendszer erősen érzelmi alapon működik, tehát nem érdemes komolyan venni. Ráadásul az értékelő felhasználók sokszor butábbak, mint a válaszadó.
2015. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 schocko ***** válasza:
100%
Igazad van, de a százalékokkal nem kell foglalkozni, mert az elveszi a kedvet a trollkodástól és a poén örömétől..
2015. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
4-nek igaza van, de a legjobb lenne, ha egyáltalán nem lenne ez a leszázalékolás:D
2015. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A százalék legfőbb felhasználási területe az, hogy ha egy szájkarate során valamelyik fél nem tud már mit felhozni, akkor előkerül a másik fél helyesírása és a százaláka.

Én is sokszor találkozom azzal, hogy az abszolút igaz, ám nem tetsző válaszomat "dislike"-olják.

2015. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan most sem a hasznosság szerint pontoznak. Ha már egy szó nem tetszik nekik, amibe kötni lehet, buum ott a piros pacsi.
2015. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2., 11:39-kor megjelent válasszal teljesen egyetértek.


Ha már megszületett a kérdés, megírom, hogy a hasznosság értékének közlésével kapcsolatban nem következetes az oldal.

Az egyes válaszok értékelésénél még úgy fogalmaz, hogy „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.” Aztán, az ezekből kialakuló értéknél már, a kérdésben kifogásolt módon, határozottan fogalmaz.


A válaszok értékelésével kapcsolatos kérdéseknél mindig (itt is így történt) szóba kerül két dolog, hogy

- az értékelések sokszor nem a tényleges hasznosságnak megfelelőek, illetve, hogy

- sokan nem a hasznosságot értékelik, hanem tetszésüket/nem tetszésüket juttatják kifejezésre.


Az elsővel kapcsolatban a GYK-nak van egy önvédelmi rendszere: a válaszok hasznossága egy súlyozott átlag-érték, ahol a súlytényező az, hogy ki milyen hasznosan (másokkal egyezően) értékel válaszokat.

A rendszeresen kirívóan értékelők ezen értéke folyamatosan csökken, így értékelésük egyre kisebb mértékben befolyásolja a megjelenő értéket, itt szó szerint igaz, hogy értékelésük súlytalanná válik.


A másodikkal kapcsolatban, helytelenítően szokott szóba kerülni, hogy egyesek önkényesen, like/dislike kézként kezelik a hasznosság értékelő kéz-szimbólumokat.

Az az igazság, hogy tömeges az önkényes értelmezésű használat, és a kifogásolók részéről is; bár másképp.

Mi a kérdés? Az, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”

- Mit válaszolhatnék erre, ha mondjuk egy jó matematika házi feladat megoldást látok, amit én is írhattam volna, ha előbb találok a kérdésre? Bizony, azt, hogy számomra nem hasznos ez a válasz.

- Mit válaszolhatnék erre, ha mondjuk valaki nagyon hasznos választ ad lótartással kapcsolatban? Igaz, nagyon keveset tudok erről, de nincs, nem is lesz lovam, a közel-távoli rokonságban sem, megélhetési forrásom is egész más, így számomra ez a válasz sem hasznos.

Az esetek nagy részében olyanok értékelnek (az előzőek alapján) hatékonyan, akik jártasak a témában. Csakhogy részükre nem hasznosak a válaszok.

Vagyis, a lájkolók, valamint a hasznosságot értékelők többsége, önkényesen, sajátságosan értékeli a kérdést, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”.

A lájkolók, helyette arra válaszolnak, hogy „Tetszik neked ez a válasz?”, a hasznosság alapján értékelők, nagy többségben, arra, hogy „Szerinted hasznos ez a válasz?”.


Vagyis, tulajdonképpen, az értékeléssel kapcsolatos megfogalmazásokat, úgy kell érteni, hogy…

Szóval, nem úgy, ahogy írva van.


Úgyhogy, ha módosíttatni szeretnél, van mit. Bár, itt feltett kérdés alapján biztosan semmi sem fog történni. Igaz, máshogy sem, de ez utóbbi csak tipp, és nekem, mindegy is. Eddig egy kérdésnél értékeltem, mikor azt kísérleteztük ki, hogy hány értékelés után jelenik meg %-érték, illetve, hogy hogyan határozzák meg azt?

2015. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!