Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Vannak itt olyanok, akik a...

Vannak itt olyanok, akik a többiek értékelése alapján 100%-ban hasznos válaszokat adnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nemcsak egy-egy válaszuk 100%, hanem az összes.
2015. márc. 12. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Kizárt. Több esetben adtam egészen biztosan jó és hasznos választ,mégis lepontoztak,arról nem is beszélve,hogy sok a troll és a lepontozós.
2015. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Igen. A teljesen értéktelen, egyszavas válaszokat adó bezzeg 100 % - osak. Nem tudom hogy csinálják.
2015. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van, legfeljebb új regisztráció utána 1-2 napban.

Ha a válaszok valóban hibátlanok, lényegre törőek, pontosak, akkor is van aki lepontozza. Egyesek ezzel szórakoznak, mások pedig a nemtetsző választ bosszulják meg, hiába helyes az.

És vannak kérdések, ahol tökéletesen dúl a hülyeség.

Ilyenekre gondolok: Szereted a spenótot? Válasz: nem, hasznosság 0%. Mások jobban tudják, mit szeretek?

2015. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
100%

- Ó, Mester! Lehet-e jó ember, akit mindenki utál?

- Az fiam még nem jelent semmit.

- És Mester, lehet-e jó ember az, akit mindenki szeret?

- Még ez sem jelent semmit.

- Akkor ki az, aki jó ember?

- Az, akit a jó emberek szeretnek, a rossz emberek meg nem.


Ahogy #3 írta, lehet, hogy pár válasz után valakinek 100%-os az értékelése. Ha jól választod meg, hogy milyen kérdésekre válaszolsz, akkor ideig-óráig elkerülheted, hogy valamelyik válaszodat lepontozzák. De nem sokáig. Lesz olyan válaszod, ami amúgy korrekt, megalapozott, egzakt, mégis le fogják pontozni.


Mondok egy példát, valaki felteszi a Tudomány kategóriában a kérdést, hogy mi az x²+1 = 0 egyenlet megoldása a valós számok körében. Te szépen levezeted, hogy akkor x² = -1 , így az egyenletnek nincs megoldása. Jöhet olyan ember, akinek ez nem „tetszik”, mert neki valami olyan homályos elképzelése van, hogy nem adna fel a matektanár olyan feladatot, aminek nincs megoldása – mert valamiért nem találkozott még ilyennel –, bizonyára te írsz hülyeséget, és lepontoz. Vagy ahogy #3 írta, simán csak poénból valaki végigpontoz egy véletlenszerűen kiválasztott kérdést. (Persze maga alatt vágja a fát, mert a rendszer ezért őt is büntetni fogja, de az értékelése ettől még megmarad.)


Például ezt a választ is simán lepontozhatja valaki, csak úgy viccből, vagy mert szerinte túl hosszú választ írtam, vagy mert éppenséggel egy matek feladattal példálóztam, és ő utálja a matekot, így haragszik rám, hogy az eszébe juttattam, vagy mert neki 100%-a van, azt hiszi, hogy ez fenntartható, és ő valamiért valóban kimagasló, meg is fogja tudni tartani ezt az arányát, mert még nem találkozott a fenti negatív jelenségekkel, így azt gondolja, hogy nincsenek is ilyen jelenségek.

2015. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én mindenkinek zöld kezet adtam most. Különben nem én hajtok a 100%-ra, csak vannak itt olyan válaszadók, akik egy témában tényleg mindig hasznos válaszokat adnak, nem trollkodnak, tényleg segíteni akarnak, néha még engem is meglep, hogy mennyi időt fektetnek egy-egy válaszba és akkor azt látom, hogy "a válaszoló 45%-ban hasznos válaszokat ad". Mintha egyesek szándékosan pontoznák le az értelmes válaszokat.
2015. márc. 13. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig 86 %-ban hasznos válaszokat adó voltam, majd egyszer válaszoltam egy olyan kérdésre, hogy "Akik nem szereteitek a ...miért?" és 2 nap alatt 20 %-ot estem, pusztán azért, mert a kérdezőnek és a többi vele hasonszőrűnek nem tetszett a válaszom - lepontoztak.


Na ilyenkor elmegy a kedve az embernek, hogy másoknak segítsen. Ezek az emberek "megérdemelnék", hogy senki ne válaszoljon, s akkor nem tudnának lepontozni :D


Mondjuk én levontam azt a következtetést, hogy ahol véleményt kell nyilvánítani, ott eleve meg sem jelenek.

2015. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: és azóta hiába válaszoltam már vagy 20 kérdésre hasznosan - még a kérdést feltevő is megköszönte - csak 2 5-ot mentem feljebb :-( Mert kishazánkban a pozitív dolgokat nem nagyon szokás díjazni, csak negatívkodni, egymásnak esni :-(
2015. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Volt már sokszor.
2015. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!