Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan alakulnak a válaszolók...

Hogyan alakulnak a válaszolók százalékai?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra gondolok, hogy mely válaszok értékelődnek fel ill. le. Azt figyeltem meg azokban a kategóriákban, ahol inkább véleményt, tanácsot írnak a válaszolók, és konkrét megoldás, válasz nem is létezik a kérdésre, ott általában a fiatal lányoknak vannak magas százalékaik (amikor oda is írják az életkort). Az ő válaszaik pedig általában nem tapasztalatból íródnak, nem az élet íratja velük, hanem az a rózsaszín álom, igazságosság, amit mindenki szeretne élet hallani, látni, de az élet nem így működik és nem is biztos, hogy segít a kérdezőnek a válaszával. A probléma mélységeire rávilágítani próbáló válaszokat lepontozzák, pedig akik hasonló válaszokat adnak, rendelkeznek olyan élettapasztalattal, hogy az hiteles tud lenni. Az idősebb válaszolóknak alacsonyabb százalékaik vannak. Nem biztos, hogy jó tanácsot ad, de amiről beszél, az legalább hiteles és nem a romantikus filmekből vett közhely.

Vajon az emberek jobb szeretnék megerősíteni a habos babos elképzeléseiket, mint megoldani a problémáikat?


2015. júl. 14. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Kismillió kérdés van már erről.

Ne keress semmi logikát benne.

Még az egzakt, egyértelműen megválaszolható kérdésnél is össze-vissza pontoznak.


Jogi rovat, Jogom van a banánt kiegyenesíteni.

Bemásolod a polgári törvénykönyv ide vonatkozó paragrafusát, értékelése 10%.

Egyenesítsd, senki nem törődik vele. 100%

2015. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Új nélkül nincs fejlődés. A régi nélkül nincs konzerválás. Ha nem írhatják le az emberek, hogy milyen elképzelés van a fejükben, csak a csúnya "magyar" valóságot, akkor fejlődés nem lesz. Lehet, hogy pontosabb kép rajzolódik ki az öregek fejében, de egyben megakadályozzák a jobbá válást, a megváltozást, az újat, a kreativitást.
2015. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, össze-vissza értékelnek, de most nem egy adott válasz értékeléséről beszélek, hanem a válaszolók össz.%-áról.
2015. júl. 14. 14:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztosan több fiatal használja az oldalt. Nem a más véleménnyel van a gond, egész egyszerűen sok esetben az egyáltalán nem hasznos és segítő pl. párkapcsolati kérdés...süt, hogy még nem volt hasonló tapasztalata sem, de leírja, elvben hogyan működik egy kapcsolatban adott konfliktus kezelése. Ez nem haladás szerintem.
2015. júl. 14. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha süt róla, hogy tapasztalat nélkül ír, akkor süt. Ha süt, akkor lehet tudni, hogy süt, és akkor nem létezik a probléma, amiről írsz. Akkor létezne, ha nem sütne róla, és valahogy be tudná etetni a kreatív ötletével az embereket, de abban az esetben meg ha nem veszik észre, akkor nem fáj nekik, és még az is lehet, hogy neki van igaza.


Egyébként én a túloldalt tudom leírni. Hogy milyen az, amikor valaki a képzelőerejét használja, a kreativitását, és nem az élettapasztalatát, és úgy ad választ, hogy elképzeli a helyzetet. Ilyenkor nagyon gyakran új megoldások születnek az ember fejében. Az új nem azt jelenti, hogy jobb, hanem azt jelenti, hogy esély. Esély a fejlődésre. Konkrétabb példát hozva, amikor írni szoktam valami újszerű, kreatív ötletet egy felmerülő problémára, akkor jellemzően az első pontozók mind lepontoznak, és ugye pár pont után kiírja az oldal, hogy hány százalékos a válaszom, na ez szokott nagyon alacsony lenni, aztán viszont miután már ki van írva a nagyon alacsony százalék, hirtelen megugrik, mert olyankor kapnak észbe az emberek, hogy ja, létezik más megoldás és ja nem kéne lepontozni valakit azért mert kreativitásból válaszol és nem tapasztalatból? És akkor jönnek a pozitív szavazatok. Alapból mindenki retteg a sötéttől, az újtól, az ismeretlentől, és el akarja kerülni, de amikor egy kis megvilágítást kap, hogy mindenki így gondolkozik, akkor rögtön kapcsolnak az emberek, hogy hát akkor mindenki retteg az újtól, akkor abból baj lesz, mert így soha senki nem fogja megnézni az új dolgokat, soha senki nem lesz kreatív, soha senki nem akar jobb megoldásokat találni az eddigieknél, soha senki nem mer majd tenni valamit.

2015. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem a más véleménnyel és nem is az újjal van a gond. A gondom azzal van, hogy a problémákat szemellenzővel nézik (aminek oka lehet pl. a tapasztalatlanság vagy bármi más is) és ha nem a valódi problémára reagál, hanem egy elképzelt álomra, az lehet-e hasznos. (És nem is tudom, ez vajon mennyiben újszerű??) A válaszolók szerint igen, mert ezeknek az embereknek vannak magasabb százalékaik. De erről nincs statisztika, ez csak egy megfigyelés, ami bosszantó. Mert számomra adott kérdésben nem az a hasznos, ami szépen hangzik. Lehet más kérdésben egy újszerű ötlet a hasznomra válna.

Az emberek nem szeretnek szembenézni a problémáikkal vagy saját hiányosságaikkal és könnyebben elfogadják a tetszetősebb, egyszerűbb magyarázatokat, megoldásokat.

2015. júl. 14. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az új, ami téged meglep, amire nem gondoltál, amivel elsőre nem akarsz szembenézni.
2015. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán segít, ha bevallom, hogy én nem nyomkodom a kezeket.

Azaz, mindenkinek, aki válaszol az én kérdésemre, zöldet nyomok, és más kérdéseinél csak a rendkívüli válaszokra nyomok.

Mert sokszor egyáltalán el sem olvasom a választ, mert vagy ékezet nélkül ír, és fárasztja a szemem, vagy túl bonyolult a válasz, vagy túl fáradt vagyok hozzá.

Vagy látszik a túlzott elfogultság, esetleg a stílusa kifogásolható.


A véleményem meg egyáltalán nem befolyásolja, hogy mi mások véleménye róla, csak a lelkiismeretemre hallgatok, hátha valakinek - másnak is, mint a kérdező- segít, amit mondok.

2015. júl. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!