Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha törölnek egy felhasználót...

Ha törölnek egy felhasználót itt GYK-n, akkor a kérdések minek maradnak meg?

Figyelt kérdés
Pár napja törölték az ezelőtti felhasználómat valami véletlen szabályszegés következtében, de ahogy visszanéztem a kérdéseim mind megmaradtak...... DE AKKOR MI ÉRTELME VAN, HA MÁR ÚGY SE TUDOM MEGNÉZNI ŐKET? Vagy ha válaszolnak is, már nem figyelem ilyenkor..... a kérdések miért maradnak meg? Nem úgy lenne logikus ha azok is törölve lennének ilyenkor?
2015. aug. 7. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az oldal nem a te szórakoztatáod céljából jött létre, így a kiírt kérdésekre jött válaszok másnak még hasznosak lehetnek.
2015. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg azért, mert egy kérdést csak egyszer szabad feltenni. Tehát ha feltennél egy kérdést, előbb rákeresel, hogy más feltette-e már, és ha igen, te nem írhatod ki újra, hanem a régire érkezett válaszokat kell elolvasnod.

Hangsúlyozom, elméletileg.

Gyakorlatilag tele van az oldal szóról szóra ugyanúgy kiírt kérdésekkel, mert a tagok lusták rákeresni, mielőtt kiírják a kérdésüket. Régen úgy működött az oldal, hogy miután megadtad a kérdést, kiadott a rendszer néhány hasonló kérdést a szavaid alapján, és ott megnézhetted, kiírta-e már valaki más előtted ugyanazt a kérdést. Nem tudom, miért törölték ezt a funkciót, szerintem sokkal több értelme volt, mint a hülye fel- és lepontozgatásnak.

2015. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert nem csak rólad szól a világ, és attól hogy téged töröltek, másnak még hasznosak lehetnek a kérdéseid, illetve a rá adott válaszok.
2015. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:

Az oldalnak pont az a lényege, pont azért nyilvánosak a kérdések és válaszok, hogy ha egyszer valaki feltett egy kérdést, amire jöttek releváns válaszok, akkor a következő embernek már nem kell feltennie újra a kérdést, megtalálhatja vagy a gyakorikerdesek.hu keresőjét használva, vagy éppen a Google keresőjét használva.


A kérdés és a válasz, amit leírtál, onnantól kezdve, hogy megnyomtad az elküldés gombot, már nem a te személyes tulajdonod, hanem kvázi közkincs, az oldal tulajdonává válik. A kérdés ugyanúgy tekinthető a válaszolók tulajdonának is, mint a kérdezőének.


Ha most pl. valaki feltett itt az oldalon 50 kérdést, ezekre születtek szép hosszú, kimerítő, másoknak is hasznos információk, hivatkozhattak rá más kérdéseknél, vagy más oldalakon, akkor eléggé igazságtalan lenne, hogy pusztán azért, mert a felhasználó törölni akarta magát, ezek a válaszok is eltűnnének.


> Pár napja törölték az ezelőtti felhasználómat valami véletlen szabályszegés következtében


Nem lehet véletlenül szabályt szegni. Van az oldalnak egy szabályzata, amit elvileg ismerned kellene. Ha nem olvastad el, az nem véletlen, hanem a te döntésed és a te felelősséged. Amúgy nincs bennük semmi extra, csak annyi, ami úgy általában az emberek közötti kommunikációban elvárható. Ha az oldalt rendeltetésszerűen, az általános illemszabályokat betartva használod, akkor aligha törölhették volna a felhasználódat. Ahhoz azért vagy súlyos szabálysértést kellett elkövetned, vagy elég rendszeresen kellett megszegned a szabályokat. Mindenesetre nem véletlenül történt, rajtad kívülálló okok miatt a felhasználód törlése, hanem a te tevékenységed okán, a dolognak te vagy az oka, felelőse, így rajtad áll a dolog, te tehettél volna ellene, stb…


> DE AKKOR MI ÉRTELME VAN, HA MÁR ÚGY SE TUDOM MEGNÉZNI ŐKET?


Pl. ilyen általános szabály – nem csak a gyakorikerdesek.hu-n, hanem az interneten úgy általában –, hogy nem írunk csupa nagybetűvel. Ez eléggé illetlen dolog, kb. az ordibálásnak felel meg a való életben. Ott sem illendő egy közösségben hirtelen elkezdeni ordibálni. Amúgy meg pont az ellenkező hatást éri el, mint amit szeretnél. A csupa nagybetűvel írt szöveget nehezebb olvasni, így nem hogy vonzza a figyelmet, de pont eltereli. A felhasználók jelentős része egyszerűen el sem olvassa.


Vannak a kiemelésnek megfelelő eszközei, pl. a felkiáltójel használata, de az érzelmi töltetet ki lehet fejezni megfelelő szmájlival is. Egy-egy szónál még a nagybetűs kiemelés sem probléma, de komplett mondatoknál már erősen ellenjavallt.


De amúgy pont most mondtad, hogy visszanézted a kérdéseidet és mind megmaradtak. Akkor mégis csak meg tudod őket nézni, nem? :-)


> a kérdések miért maradnak meg? Nem úgy lenne logikus ha azok is törölve lennének ilyenkor?


Mondok egy konkrét példát. Valaki régebben kérdezte, hogy hogy is működik a wellbid nevű oldal, miért van így, megéri-e elkezdeni, stb… Én szépen leírtam neki, hogy az oldal működésében mi az átverés, miért csapda és lehúzás az egész, miért kerülje el messziről az oldalt. Oké. A kérdező megkapta a megfelelő információt. De nem csak a kérdező van a világon. Más feltett hasonló kérdést. Nem akartam neki leírni ugyanazt a választ, csak belinkeltem neki az előző kérdés címét. De lehet, hogy valaki nem is tesz fel a gyakorikerdeseken kérdést, de ugyanúgy bizonytalan. Ő mondjuk – nagyon helyesen – rákeres a wellbid-re, hogy mit mondanak róla különböző fórumokon, itt-ott. Az első találatok között lesz néhány gyakorikerdesek.hu-s kérdés, amiből aztán okulhat. Aztán lehet, hogy ő is belinkeli a kérdést mondjuk egy zárt fórumra.


Nem igazán lehet kideríteni, hogy melyik kérdést milyen nyilvános, vagy nem nyilvános oldalra linkelték be. Azt is elég nehéz lenne mérlegelni, hogy most egy kérdés érdekelhet-e mást, egyedi esetről van szó, vagy valami olyanról, ami mások érdeklődésére is számot tarthat. Ezért a szabály egyszerű. Ha egy felhasználó törlődik a rendszerből, a kérdései megmaradnak. Elvileg ismerned kellett ezt a szabályt, meg némi gondolkodás után arra is lehet jutni, hogy igen, ez így logikus.

2015. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hátha másnak segítenek.
2015. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!