Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy működik ez ezen az oldalon?

Hogy működik ez ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Hogy ha egy személyt felpontozok itt,akkor nem 100%-os lesz a válasza,hanem mondjuk 57?.

Nem értem hogy van ez?


Bocsi,örülnék egy-két válasznak,mert éppen érdekel.



2016. márc. 10. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Valaki már előtted lepontozta. A százalékos érték 2 ember (vagy 2 ip... :D) által leadott pontozás alapján lesz megjelenítve.

Én egyedül a pontos értékének kiszámításának a képletét nem vágom mert mintha egyes személyek által leadott szavazatok nagyobb súllyal esnének latba mint mások által.

Ezért van, hogy néha 57% lesz az átlag, néha 49%, néha 52%, stb... De ez lehetetlen egy piros és egy zöld átlagát nézve.

2016. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ~OnLány~ ***** válasza:
68%
"mintha egyes személyek által leadott szavazatok nagyobb súllyal esnének latba mint mások által." Na ezt mondjuk én is észrevettem.
2016. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentem azon, hogy a kérdésben is 57% szerepel példaként; az 1. válaszoló is első példaként 57%-ot említett, és azt látom nála, hogy „A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.” Lehet, hogy változni fog, ezért elmentettem képfájlba, mert ez olyan érdekesség.


De, a kérdésre válaszolva:

• Az, hogy „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.”, csak akkor jelenik meg – akkor viszont mindig –, ha megtörténik a második értékelés. Így, ha lapot frissít, a második értékelő az, aki először láthat ilyen szöveget egy válasznál.

(Más dolog, de a pontokhoz, és az összesített %-ba - „A válaszíró Y%-ban hasznos válaszokat ad.” - minden értékelést beszámítanak, a nem látható egyetleneket is.)

• A fenti példában az X értékét súlyozott átlag számítással határozzák meg, amit a kerekítési szabály szerint, egész számra kerekítenek.

A piros kéz értéke 0%, a kéké 50%, a zöldé 100%. A súlytényezők az értékelők értékelési %-ai. (A sajátját mindenki a főoldali toplistára kattintás után láthatja, a ponttáblázat alatt. Pl.: „68%-ban hasznosan értékelsz válaszokat.” )

Az értékelési %-ot a számpéldában ÉSZ-nek rövidítem.


Ha például az 1. értékelőnél az ÉSZ 60% és piros kezet nyom, a 2. értékelőnél az ÉSZ 79% és zöld kezet nyom, akkor a másodikként értékelő, lapfrissítés után, láthatja megjelenni az 57%-ot. Ugyanis (60*0 + 79*100) : (60+79) = 56,834532374… ≈ 57.

Például, 5 értékelésnél, szintén feltételezett ÉSZ értékek esetén, ha 3 zöld kezet, és 1-1 kék és piros kezet nyomtak: (54*100 + 62*50 + 41*100 + 26*0 + 78*100) / (54+62+41+26+78) = 78,1609195402298851, azaz „A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.”


Érdekesség: a válaszra kapott %-érték akkor is változhat, ha közben nincs újabb értékelés, ugyanis, az értékeket, az éjszakai számolások alkalmával, rendszeresen újraszámolják. És ha az értékelők értékelési %-ai úgy változtak, hogy az új eredményt ad, akkor arra változik a válasznál látható érték.

2016. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as,ez érdekes válasz,köszönöm a segítséget.:)

Én mindenkit felpontoztam,csak nem mindenkinél lett 100%-os.

2016. márc. 11. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is mindenkit felpontoztam.
2016. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!