Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek körülbelül hány...

Szerintetek körülbelül hány db. ember piros pacsija kell ahhoz?

Figyelt kérdés
hogy valakit ITT úgy lenullázzanak, hogy ha te hasznosnak is találod a válaszát akkor pár százaléknál feljebb ne emelkedjen a hasznossága .

2016. márc. 11. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
24
2016. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
24 az sok, 5-6 embernél több nincs a válaszadók között, akik közül nem tudom én hányan pirosoznak egy bizonyos kategóriában rendszeresen és előszeretettel . Nem tud normálisan megválaszolni egy kérdést ott az ember úgy, hogy ne trollkodnának le .
2016. márc. 11. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg legalább ennyi kell.

Sokan nem írnak semmit, csak pontoznak.

Esetleg több névről is.

2016. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, tényleg legalább nem ennyi kell. Bocs’, de valóban nem.


► Egyetlen darabszámmal csak akkor lehetne megválaszolni a kérdést, ha „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.” X-értékét számtani közép számítással határoznák meg. De a helyes válasz akkor sem 24, hanem 200 lenne.

Ugyanis:

• a zöld kéz értéke 100%, különben nem lehetne „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” szöveg.

• a piros kéz értéke 0%. Ez nem triviális, mint a 100%, de biztos, mert kipróbáltuk; két értékelő piros kezet nyomott, és 0% jelent meg.

• a kék kéz értéke 50%. Ez sem triviális, de ezt is kipróbáltuk; két értékelő kék kezet nyomott, és 50% jelent meg.

(Mielőtt valaki kifogásolná, hogy kísérletezésképpen össze-vissza értékeltünk válaszokat, nos, saját kérdés volt, megtervezett válaszokkal és értékelésekkel.)

A számtani közép értéke: a tagok összege osztva a tagok darabszámával.

(100+0+0+0+…+0) : 25 = 4. //24 db 0-át kell adni a 100-hoz, és mivel így 25 tag adódik, ennyivel kell osztani.// És, a 4%, az nem 0%.

Viszont, (100+0+0+0+…+0) : 201 = 0,49751243781, az egész számra kerekítés szabályai szerint ez 0%. //199 db 0 kevés volna, mert 100:200=0,5 – és ezt a kerekítési szabály szerint 1-re kell kerekíteni.//


► Ámde, X értékét súlyozott átlag számítással határozzák meg. Számolási módja: ha az adatok különböző fontosságúak ("súlyúak"), akkor súlyozott átlagot számolunk úgy, hogy a súlyaikkal szorzott adatokat összeadjuk, és osztjuk a súlyok összegével.

Az adatok itt a 100%, az 50% és a 0%. A súlyok pedig az értékelők értékelési %-ai (továbbiakban: ÉSZ). //A sajátját mindenki a főoldali toplistára kattintás után láthatja, a ponttáblázat alatt. Pl.: „68%-ban hasznosan értékelsz válaszokat.” //


És emiatt egyetlen darabszámmal nem válaszolható meg a kérdés. Lehet számolni különböző feltételekkel, olyanokkal is, amelyek csak elméletiek, olyanokkal is, amelyek elő is fordulhatnak. Ki-ki számolgathat tetszése szerint. Példák:

① A zöld kezet nyomó ÉSZ-e 0%, a piros kezet nyomóé lehet 1%-100% tartományban bármennyi.

- Ha 1%, akkor (0*100 + 1*0) / (0+1) = 0 / 1 = 0%.

- Ha 100%, akkor (0*100 + 100*0) / (0+100) = 0 / 100 = 0%.

Vagyis, ebben az esetben egyetlen piros kéz is elegendő.

② Lehetséges, hogy van egy alsó ÉSZ érték, amely alatt hatástalan az értékelés. Ha van ilyen, akkor a határ alatt levő hiába nyom zöld kezet, annyi, mintha nem is értékelt volna. Ha ketten, akik érvényesen értékelhetnek, piros kezet nyomnak, akkor megjelenik a 0%. (Két értékelés szükséges a megjelenéshez.)

③ A hely, ahol látható mások ÉSZ értéke, az az all-time toplista. Ez persze nem reprezentatív, hiszen csak az első 500 felhasználó szerepel rajta; ráadásul 3 féle pontszám összege alapján, amiből csak 1 az értékelésért kapott pont. Lehetnek, akár többen is, akiknek magasabb az ÉSZ-uk, mint a megjelenített toplistában bárkié, csak az össz-pontszámuk kevés a listára kerüléshez.

Mindenesetre innen lehet venni tényleges értékeket, de a példa ennek ellenére sem valószínű. Miért a kiválasztottak értékelnének egy kérdést, és miért úgy, ahogy feltételezi valaki?


A mai listában előforduló legkisebb ÉSZ érték 45%. A számpéldában nyomjon ő zöld kezet.

A legnagyobb értékek, rendre: 96%, 96%, 94%, 92%, 92%, 92%, 91%, 89%, 89%, 89%, 89%, 88%, 87%, 87%, 87%, 87%... és így tovább. A 112. legnagyobb érték 75%.

És, ahhoz, hogy a táblázatban legkisebb értékű 45%-os felhasználó feltételezett zöld kezét 0%-ra lenyomják, ahhoz a táblázatbeli 112 legnagyobb ÉSZ értékűnek kellene piros kezet nyomnia, hogy ezekkel a feltételekkel a legkevesebb piros kéz nyomó érje el „A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.” megjelenését. (Persze, kerekítéssel, mert a számított érték 0,496415%.)

Vagyis, a táblázatbeli „leggyengébbel” szemben a 112 „legerősebb” egy-egy értékelése kéne a 0%-hoz.


És, akinek kedve van, számolgathat tetszése szerint. Például az Excel-táblázat igen alkalmas rá, de ha valakinek nincs, hiszen a jogtiszta Office igen drága, használhatja az ingyenes Google-táblát.

2016. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit írtam a kérdésben szereplő lenullázásról, hogy a másikra a pár százalékra, már nem is került sor. Bár, minden adott ahhoz, hogy kiszámítható legyen.

Csak két példa:


1.) Ha a zöld kezet nyomónak, viszonylag magas, pl. 78% az értékelési %-a, és olyan közepes, 54%-os és 63%-os nyom piros kezet, annak az eredménye 40%-os hasznosságúnak ítélt válasz lesz. Ezt, a választ hasznosnak ítélő, már tekintheti „leértékelésnek”. De ha ráadásul neki alacsonyabb az értékelési %-a, a piros kezet nyomóké magasabb, akkor 40%-tól jóval kisebb érték adódik. És akkor csak 1:2 az értékelések aránya, nem 3-an, 4-en nyomtak piros kezet; mindösszesen 3-an értékeltek.


2.) Ha a zöld kezet nyomónak 74% az értékelési %-a, és három piros kezet nyomónak 65%, 71% és 81% az értékelési %-a, akkor az lesz olvasható, hogy „A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik.”. És itt sem kellet tömegeknek értékelniük és nem is szélsőségesek az értékelési %-ok.


És ami nem számszerű:

Nem tudom, milyen kategóriáról írtál a kommentedben, de bizonyára nem házi feladat megoldásokról, menetrendi felvilágosításokról, vagy hasonlóról van szó; ahol tárgyszerű kérdésekre, tárgyszerű válaszok születnek.

Nagyon sok helyen – bár különböző szóhasználatokkal, de – nagyon sokszor, véleményt kérő kérdések vannak. Tömegesen vannak „szerinted/szerintetek”, „véleményed szerint/véleményetek szerint”, „mit gondolsz,/mit gondoltok” szövegeket tartalmazó kérdések. A lap alján, a GYIK-ben, nem is ajánlják az ilyen kérdések feltevését, azzal az indokkal, hogy nem létezik rá helyes válasz. Ebből az következik, hogy helyes értékelés sem; ki-ki ilyen-olyan érzelmek stb. alapján értékel. Egyébként is, szubjektív az értékelés. Nem az a kérdés, hogy a válasz úgy általában hasznos e, hanem az, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. Te számodra lehet, de az miért „rosszalkodik”, aki azt válaszolja, hogy az ő számára nem. Ugye, te, csak nem tudod jobban tőle?

2016. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó néhány mondatodra reagálva, de bizony, itt konkrétan olyan esetről, esetekről van szó, ami "rosszalkodásnak" nem nevezhető semmiféleképpen sem, sokkal inkább rosszindulatnak (nálam jobban aztán senki nem tudhatja, csak én !) . Ha valaki(k) fél oldalon keresztül taglalnak valamit ami egy mondatban is megfogalmazható, de ugyanarról beszélünk, akkor persze, hogy értetlenül áll az ember az előtt, hogy amit én 1-2 mondatban előzőleg már megválaszoltam az miért pontozódik le, totálba nullára . xd
2016. márc. 12. 20:46
 7/7 A kérdező kommentje:

"Te olyan vagy, vannak az oldalon még elegen akiknek ez a szórakozás forrása. Tudják, hogy másokat ez frusztrálhat, vagy bosszúból teszik, vagy gonoszságból. Létezik szervezett formája az oldalon, bizonyos témakörben csoportos lepontozás folyik, mindegy mit írsz. Szándékosan ellehetetlenítik az embereket, mert akinek folyamatosan csökken az értékelése annak az a benyomása hogy ő csinálja rosszul a dolgokat, és aki erre érzékeny az elhagyja az oldalt vagy inkább nem válaszol."


Ezt nem csak én vettem észre . Néhány héttel ezelőtt egy kommentelő ezt írta válaszul valakinek itt a gyakorin (lásd fent) .

2016. márc. 12. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!