Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az adminok is szoktak kérdezni...

Az adminok is szoktak kérdezni meg válaszolni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Erre a felhasználóktól nem kaphatsz túl hasznos választ, főleg egy anonim oldalon ahol nem is tudhatod hogy ki kérdez és válaszol.


Ha azt mondják hogy igen, az mitől lesz jobb neked? És ha azt mondják, hogy nem? Honnan tudod hogy egy másik anonim ember igazat mondott vagy sem, és ő honnan tudhatná hogy válaszolnak-e vagy sem?


Az adminoknak, és a moderátoroknak sem feladata hogy válaszoljanak. Ha pedig kérdeznek és válaszolnak, azt te nem fogod tudni, ahogy más sem.

2016. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Elmondom, hogy az első is az.
2016. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Nézz vissza pár oldalt és ott látni fogod a válaszokat, mind 89%-os és van amelyikben az oldal fejlesztéseiről ír.


#1:

Rosszul hiszed, ha azt hiszed senki nem tudja, én is tudom.

2016. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Belinkelek párat, amiből rá lehet jönni, de te is vissza tudod keresni őket.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__53746-a-..


Itt a negyedik válasz az övé.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__99063-mi..


Itt a hármas.

2016. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Két 8 éves komment mit bizonyít? Azóta hússzor változott az oldal szabályzata, és az világosan kimondja hogy aki az oldal üzemeltetőjének adja ki magát, azt kitiltják. Pont emiatt sem tudhatod hogy valaki moderátor, admin vagy akárki más, mert egy anonim oldalon a kommentből nem láthatod.


Ha valaki állít valamit, az még igencsak kevés ahhoz hogy hiteles bizonyítékot kapj. Viszont ha valaki azt állítja hogy ő moderátor miközben nem az, ő megtévesztésre alkalmas módon nyilvánult meg, és ezt tiltják.


Az pedig, hogy engem lépten-nyomon lemoderátoroznak mert magas a százalékom (6 évig volt 90% fölötti, csak itt összefogtak páran hogy ne legyen) és próbálok értelmes és normális választ adni már megszoktam, de még mindig nem vagyok itt senkinek a senkije.

2016. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem csak ez a két kérdés van, csak nem volt kedvem többet belinkelni. Csak tudod az az érdekes, hogy amikor 90%-os voltál, akkor minden ilyen válasz 90%-os volt, most, hogy 89%-os vagy, mindegyik olyan válasz is 89%-os lett, ami addig 90%-os volt, ezt már megfigyeltem. Ekkora véletlen nem létezik.

És nem azért írják, hogy moderátor vagy, mert magas a %-od, hanem azért, amit az előbb leírtam és van olyan is, akinek magasabb a %-a, mint neked, láttam már 100%-ost is.


Azt még hozzátenném, hogy elég rafkós ez az oldal, mert volt sok értelmes válaszod, amire nyomtam is a zöld kezet, de nem változik felfele a %-od, csak a válasznál a hasznosság.

2016. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Van egy kedvencem. Meg kérdezték, hogy mit gondoltok a gyakori kérdések mobil verziójáról, erre válaszoltam, de nem mutatta a válaszom, beírtam mégegyszer és mégegyszer, de csak nem mutatta. Váltottam teljes nezetre és ott volt vagy 5x a válaszom, aztán írták, hogy miért írom le annyiszor elsőre is felfogták.

Aztán válaszolt egy (akkor még) 90%-os moderátor, hogy program hiba volt és hogy már javították. Aztán eltűntették a nyomokat és csak egyszer volt ott a válaszom.


Ez a válasz nem 8 éves, hanem tavalyi (ha jól emlékszem) és azóta ez is 89%-os lett, amióta te is.


Itt van: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7623098-..


5-ös válasz a tiéd.

2016. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem is tavalyi, hanem idén kérdezték, szóval még frisebb.
2016. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Meglepett az, hogy milyen válaszokat sikerült bemutatni…


Elnézést kérek azért, hogy válaszra válaszolok, de felfigyeltem a „rafkós ez az oldal” megjegyzésre. Nos, ez egyszerű matematika.


1.)

Ha egy tanulónak, egy tantárgyból, 1 db 2-es, 1 db 3-as, 4 db 4-es és 3 db 5-ös jegye van, akkor az átlaga (2+3+4+4+4+4+5+5+5) : (1+1+4+3) = 36 : 9 = 4-es.

Hogyan alakulna az átlaga, ha ezután kapna egy 1-est; illetve, hogyan, ha 5-öst kapna?

Ha 1-est kapna, akkor (2+3+4+4+4+4+5+5+5+1) : (1+1+1+4+3) = 37 : 10 = 3,7-es átlaga lenne.

Ha 5-öst kapna, akkor (2+3+4+4+4+4+5+5+5+5) : (1+1+4+4) = 41 : 10 = 4,1-es átlaga lenne.

Ha 1-est kapott volna, akkor 0,3-del csökkent volna az átlaga, ha 5-öst, akkor 0,1-del nőtt volna. Az 1-es 3-szor akkora változást idézne elő, mert 3-szor olyan messze van a 4-estől, mint az 5-ös.

Ha megkapta az 1-est, akkor hány 5-öst kéne kapnia, hogy ismét 4-es legyen az átlaga? 3-szor annyit, mint, ahány 1-est kapott, azaz 3 db-ot. (2+3+4+4+4+4+5+5+5+1+5+5+5) : (1+1+1+4+6) = 52 : 13 = 4.


Ha valaki 90%-ban ad hasznosan válaszokat, akkor az átlaga 90%-egységnyire van a piros kézzel adható 0%-tól, és csak 10%-nyira a zöld kézzel adható 100%-tól. 90:10 = 9-szeres a távolság-különbség. A fenti példa alapján, ha kap 1 piros kezet, akkor 9 zöld kézzel érhető el, hogy ugyanannyi legyen a százaléka.

Így, osztogathattad a zöld kezeket, egyetlen piros kéz kilenc zöld kezet nulláz le, 2 piros kéz már 18 zöldet. És akkor még csak változatlan marad a százalék, nem növekszik.

(Ez azt is jelenti, hogy minél magasabb valakinek a százaléka, annál könnyebb csökkenteni, és annál nehezebb növelni. Ha valaki, például, 95%-ban ad hasznos válaszokat, akkor 95 : 5 = 19 arány miatt, egyetlen piros kezet, csak 19 zöld kéz tud egyensúlyban tartani; azaz megőrizni az értéket.)


2.)

Az érték-változás szempontjából az is lényeges, hogy valakinek mennyi értékelése van, hány kezet nyomtak ahhoz, hogy kialakuljon a százaléka.


Ha valakinek, például 64% az össz-százaléka, akkor nagyon más a megingathatósága ha, például, ez 200 kéz nyomásából alakult ki, vagy, például, 3800 kéz nyomásából.


Ahhoz, hogy 64% jelenjen meg, az értéknek 63,5% és 64,499…% (nem tudom, hogy hány tizedes pontossággal számolnak) között kell lenni. Ennek a tartománynak az egészre kerekített értéke 64%.


Ha, például, 200 kéz nyomásából alakult ki, akkor 63,5% esetén a számláló 12700% (a kezek által jelölt százalék-értékek összege), ugyanis 12700% : 200 = 63,5%. Ahhoz, hogy 64% helyett 65% jelenjen meg, legalább 6 db zöld kéz szükséges (6 * 100 = 600), akkor (12700% + 600%) : (200 + 6) = 13300% : 206 = 64,56311% ≈ 65% adódik.

Persze, a 6 db zöld kéz akkor elegendő, ha közben sem piros, sem kék kéz nincs.


Ha, például, 3800 kéz nyomásából alakult ki, akkor 63,5% esetén a számláló 241300% (a kezek által jelölt százalék-értékek összege), ugyanis 241300% : 3800 = 63,5%. Ahhoz, hogy 64% helyett 65% jelenjen meg, legalább 108 db zöld kéz szükséges (108 * 100 = 10800), akkor (241300% + 10800%) : (3800 + 108) = 252100% : 3908 = 64,5087% ≈ 65%.

Persze, a 108 db zöld kéz akkor elegendő, ha közben sem piros, sem kék kéz nincs.


Ha nem a kerekítési alsó határon volt az össz-százalék, akkor kevesebb zöld kéz is elegendő a százalék növeléséhez; de a példa jól mutatja, hogy mennyivel nehezebb a növelés, ha több értékelés van.


Ha ehhez hozzávesszük, hogy magasabb össz-százalékoknál hány zöld kezet ront le egy piros kéz, akkor még azzal is számolni kell.

Például, 64%, 64%-egységnyire van a piros kéz miatt kapott 0%-tól, és (100% - 64% = ) 36%-egységnyire van a zöld kéz miatt kapott 100%-tól. Az arány 64% : 36% ≈ 1,77…

Tehát, míg a fenti példákban, 6-, illetve 108 zöld kéz emelheti az össz-százalékot, közben 1-1 piros kéz, átlagosan 1,77.. zöld kezet vesz el, amit pótolni kéne. És, ez nem 90% körüli össz-százalék, ahol sokszorta több zöld kéz ellentételez egy piros kezet.


Ezek miatt az egyszerű matematikai okok miatt növelhető nehezen egy 90% körüli össz-százalék, nem azért, mert „rafkós” az oldal. Egy-egy választ csak néhányan értékelnek, ott egy értékelés is szembetűnő változást okozhat, így aztán az változik, az össz-százalék nem.


Amiatt, hogy csak 3-féle érték adható – amiből, úgy gondolom, a kéket ritkán használják – bizonyos össz-százalék értékekből, illetve, ezek körüli értékekből szembetűnően sok van; bizonyosak szinte, vagy ténylegesen, elő sem fordulnak. Így lehet vita akörül, hogy ugyanaz írta az adott válaszokat, vagy csak azonos össz-százalékú.


Egyszer már én is kerültem olyan helyzetbe, hogy állították, hogy egy kérdésnél két választ is én írtam, pedig csak egyezett az össz-százalékunk. Hogy nem én írtam a másik választ, úgy bizonyítottam, hogy egy napig megjeleníttettem a felhasználó-nevem. (Egyes kérdéseknél, válaszoknál, hosszabb lett ez az idő, mert a visszaállítást azoknál csak késve hajtódott végre.) Mindenesetre, látható volt, hogy a másik válasznál, nem jelent meg a nevem. Így tisztázható, hogy ugyanaz írta-e az adott válaszokat.

2016. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utsó igazad van. De megcsinálhatták volna úgyis, hogy egy zöld, ugyanannyit érjen, mint egy piros.

Szóval egy piros egy zöld 50%.

2016. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!