Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha valaszokat kapok egy...

Lumia 532 kérdése:

Ha valaszokat kapok egy kerdesemre azt kotelezo megkoszonni? Ti megszoktatok koszonni a valaszokat?

Figyelt kérdés
2016. aug. 31. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelező. De lehet illendő, ha valaki mondjuk ténylegesen segített, írt egy regényt, beleadta a tudását és valószínűleg jól esik neki a tudat hogy a kérdezőhöz elért amit ő mondott, és esetleg segített is neki.


Ha nem válaszol a kérdező, így jártál, el kell fogadni (úgysem tudsz mit csinálni). Viszont ezt számonkérni és ezen panaszkodni megint nem illik, mert elvileg ingyen és önzetlenül segítesz másoknak, nem azért hogy körbefényezzék a tudásodat és ódákat zengjenek mert válaszoltál egy kérdésre.


Ezek csak gesztusok. Valaki segítséget kér, te segítesz. Ő segítséget kap és ezt valahogy formálisan megköszöni - legalábbis az illem így működne.

2016. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bok Globule ***** válasza:
Tudod, hogy mindenki elvárja, belénk égették, mint a billogot. Ha nem köszönöd, meg akkor akár meg is lincselhetnek, nem biztonságos játék ám manapság különlegesnek lenni, tehát mindent köszönj meg, köszönj szépen mindenkinek, tüsszentésre is reagálj illedelmesen. Egyébként igen, ha nem vagy egy besavanyodott tapló, akkor megköszönöd a választ, mert te kérdeted.
2016. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem kötelező, de a kultúremberek megköszönik.

Igen, én is megköszönöm, ha hasznos.

2016. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem várom el, de ha semmi visszajelzést sem látok, azt feltételezem, nem jutott el a kérdezőhöz, nem tudta hasznosítani. Vagy nem is érdekli igazán.

Az egy szóval is megválaszolható kérdésnél ez nem érdekel.

Pl. most valaki kérdezte, hol találja a Sparban a gyufát. Írtam neki, de tojok rá.

De ha komolyabbnak látszó dologról van szó, netalán valami veszélyes helyzetről, s dolgoztam is a kérdéssel, akkor jó ha van valami reakció.

Nem hálálkodás. Csak annyit látok, hogy O.K., bőven elég.

2016. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezen kívül a "megszokni" az valami egészen mást jelent.
2016. szept. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, megköszönöm, reagálok rá.
2016. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!