Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet a privát...

Miért nem lehet a privát üzeneteket is jelenteni, mint a kérdéseket és a válaszokat?

Figyelt kérdés
Illetve akkor már miért nem lehet letiltani, hogy írjanak nekünk? Miért csak azután lehet, hogy írtak? Így gyakorlatilag csak újra kell regisztrálni, hogy zaklathassanak megint.
2016. szept. 8. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
A moderátor nem látja a privát üzeneteket, hiszen privát. Így jelenteni sem lehet. Külön e-mailt kell írnod amibe csatolod a kifogásolt tartalmat.
2016. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

> Miért nem lehet a privát üzeneteket is jelenteni, mint a kérdéseket és a válaszokat?


Ahogy az első válaszoló írta, a moderátorok is korlátozott hozzáféréssel rendelkeznek, a privát üzenetekre tudtommal nem látnak rá, de emailben lehet ilyen esetet is jelenteni. Általában intézkednek is.


> Illetve akkor már miért nem lehet letiltani, hogy írjanak nekünk?


Ezt magad meg tudod tenni, nem kell hozzá moderátor. Lásd: az illető üzenete alatt a „Nem fogadok tőle több üzenetet” gombot.


> Miért csak azután lehet, hogy írtak?


Arról volt szó, hogy privát üzenetet moderálunk. Ha egy kérdésnél ütköztél össze valakivel, akkor lehet, hogy jó eséllyel nem fog neked privát üzenetet írni, a kérdést, választ meg tudod jelenti a moderátornak, ha az szabályt szeg. Ha valaki ír, akkor még mindig ott a lehetőséged, hogy olvasatlanul nyomod meg a fent említett gombot, és törlöd az üzenetet, ha nem vagy rá kíváncsi. Ha kíváncsi vagy rá, akkor meg pont így tudod meg, mit is írt.


> Így gyakorlatilag csak újra kell regisztrálni, hogy zaklathassanak megint.


Csakhogy az új regisztrációnál van egy ideiglenes korlátozás. Egy bizonyos ideig nem tehetsz fel kérdést, nem küldhetsz bizonyos válasznál többet, illetve egy ideig nem írhatsz üzenetet. Ez általában elegendő idő arra, hogy az illető lehiggadjon, és már egészen mással foglalkozzon.


Illetve bár az IP nem teljesen azonosít, azért lehet következtetni arra, hogy ezt és ezt a 8 felhasználót ugyanaz a hús-vér ember hozta létre. Tehát ha nagyon kell, némi logikus következtetéssel, információmorzsák alapján lehet azonosítani ezt a jelenséget, és elejét is lehet venni.

2016. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ahogy az első válaszoló írta, a moderátorok is korlátozott hozzáféréssel rendelkeznek, a privát üzenetekre tudtommal nem látnak rá, de emailben lehet ilyen esetet is jelenteni."


- Nem, ez nem válasz. A privát üzenetet ezek szerint gond nélkül megoszthatom. Akkor miért nem egy kattintás az üzenet alatt, hogy "az üzenet jelentése"?


"Ezt magad meg tudod tenni, nem kell hozzá moderátor. Lásd: az illető üzenete alatt a „Nem fogadok tőle több üzenetet” gombot. "


- Direkt leírtam, hogy nem erre gondolok. Régen be lehetett állítani, hogy egyáltalán írhassanak az embernek. Most már nem lehet. Szinte sosem válaszolok, mert szerintem ez az oldal nem erre való, és csak arra jó, hogy bunkónak nézzenek, mert nem írok vissza.


"Ha egy kérdésnél ütköztél össze valakivel, akkor lehet, hogy jó eséllyel nem fog neked privát üzenetet írni, a kérdést, választ meg tudod jelenti a moderátornak, ha az szabályt szeg. Ha valaki ír, akkor még mindig ott a lehetőséged, hogy olvasatlanul nyomod meg a fent említett gombot, és törlöd az üzenetet, ha nem vagy rá kíváncsi. Ha kíváncsi vagy rá, akkor meg pont így tudod meg, mit is írt."


- Szerinted ilyen egyszerű dologról van szó? Egy beteg ember egyszer megtalált egy kérdésnél, és először csak leírta, és milyen s..r alak vagyok, és minden rosszat kívánt, holott éppen hogy az ellenkezőjét írtam, amivel vádolt. Aztán pár hónappal később újra leírja a mocsokságait, főleg a kérdezőnek rosszat kívánva. Aztán pár hónappal később újra. És újra. Hiába tiltom le, mindig megtalált, amikor a beteg lelkében valami pislákolni kezd. Letilthatom újra, de ő is írhat újra.

Én kibírom, de egy beteg emberről van szó, akit az oldalra sem szabadna engedni, egy hagyományos fórumról meg már rég kitiltották volna. Nem értem, ha itt kevesebbért is letiltanak valakit, ha kérdésként vagy válaszként ír ki hasonlót, akkor a privát üzeneteket miért nem nézik ugyanúgy.

2016. szept. 8. 20:41
 4/4 2*Sü ***** válasza:

> A privát üzenetet ezek szerint gond nélkül megoszthatom. Akkor miért nem egy kattintás az üzenet alatt, hogy "az üzenet jelentése"?


Valamennyi ráció van a felvetésben. Az addig oké, hogy a moderátorok nem nézhetnek bele a privát levelezésbe, mert ott bizalmas információk is szerepelhetnek, amihez egy sima moderátornak nem biztos, hogy szabad kutakodnia. Az üzenet jelentése gomb elvileg lehetőséget adhatna arra, hogy a moderátor mégis hozzáférjen az ominózus üzenethez, de akkor sem fogja látni a kontextust, hogy milyen más üzenetek, illetve milyen válaszok hangzottak el. A két ember közötti beszélgetés egészének elérhetősége meg megint lehet problémás. Illetéktelen hozzáférés esetén visszaélés is lehet ezzel.


Az, hogy emailben elküldöd, az még inkább oké, hiszen semmi sem bizonyítja, hogy azt a másik user valóban leírta, úgy írta le, ahogy beidézted. Egy jó moderátor nem is fogja készpénznek venni, de lehet, hogy látja, hogy másnak is volt ilyen jellegű jelentése, rá tud nézni az illető kérdéseire és válaszaira, össze tudja vetni a stílust, szóhasználatot, helyesírási hibák jellegét, meg úgy az illető személyiségét, és ez alapján meg tudja jó eséllyel ítélni, hogy a bejelentés tárgyát képező levél valóban jöhetett-e az adott usertől, vagy sem.


> Régen be lehetett állítani, hogy egyáltalán írhassanak az embernek. Most már nem lehet. Szinte sosem válaszolok, mert szerintem ez az oldal nem erre való, és csak arra jó, hogy bunkónak nézzenek, mert nem írok vissza.


Ez utóbbi miatt némi ráció van a felvetésben. De senkinek nem kötelessége semmire válaszolni, ha nem akar. Nem bunkóság olyan elvárásnak nem megfelelni, ami nem a te döntésed, nem kötelességed, nem vállaltad, hogy megteszed. Ha meg valaki annak tartja, hát tartsa. Az oldal úgyis anonim, te sem használsz megjelenítendő nevet, hát nem mindegy neked, hogy általad nem ismert emberek – akik szintén nem ismernek téged – magukban mit gondolnak rólad, vagy mit nem? Technikailag az, hogy az Üzenetek gomb nem kék, hanem piros, az meg nem hiszem, hogy különösebben kényelmetlenné tenné az oldal használatát.


> Aztán pár hónappal később újra leírja a mocsokságait, főleg a kérdezőnek rosszat kívánva. Aztán pár hónappal később újra. És újra. Hiába tiltom le, mindig megtalált, amikor a beteg lelkében valami pislákolni kezd. Letilthatom újra, de ő is írhat újra.


Ugye ez sem teljesen egzakt dolog. Az internet alapvetően anonim. Az email cím nem azonosít, hiszen abból bármikor regisztrál az ember egy újat. Az IP nem azonosít, mert a legtöbb IP dinamikus kiosztású, meg vannak más trükkök is, amikre nem akarnék most senkit megtanítani. Sütikkel, meg mindenféle trükkökkel lehet még valamit machinálni, de azt is megoldja egy inkognitó mód. Nem véletlenül vezették be a nagyobb oldalak – pl. Facebook, Youtube – a telefonszámos megerősítést, hiszen telefonszámot nem lehet csak úgy „regisztrálni”.


Valamennyire lehet persze védekezni az ilyen esetek ellen, de ehhez nagyon kreatívnak kell lenni, illetve ha a user is kellően kreatív, ismeri a technológia adottságait, akkor könnyen átugorja ezeket az akadályokat. Ilyen szempontból végül is mindegy, hogy lehet-e jelenteni a privát üzenetet, hiszen ha annak tiltás az eredménye, úgyis visszamászik az illető az ablakon, és ez ellen túl sokat nem lehet tenni.


Én egyébként nem szoktam tiltani az ilyen usereket, bár szerencsére ritkán is futottam ilyenbe. Én szívesen tanulmányozom az emberi pszichét, azon belül annak furcsaságait, defektusait, én inkább válaszolgatni szoktam, kíváncsian nézve a reakciókat. Általában a válaszaim higgadtak, így az illető egy idő után értelmetlennek fogja tartani az anyázást, hiszen úgysem reagálom le. (És tényleg nem is veszem fel.)


De mivel te nem használsz megjelenítendő nevet, így relatíve könnyebb helyzetben vagy, hiszen ha nem reagálsz, a másiknak fogalma se lesz róla, hogy egyáltalán még jársz-e az oldalra, hiszen a kérdésekre, válaszokra rákeresve nincs mire rákeresnie, hiszen nincs név a kérdéseid és válaszaid előtt. Viszont ha tiltod az illetőt, akkor az már egy reakció, abból ő már tudni fogja, hogy te itt vagy, láttad a leveleit, hiszen tiltottad őt, sőt ebből arra következtet, hogy a célját elérte, téged ez az egész szituáció irritál. Ergo lehet, hogy olajat öntesz a tűzre, ha tiltod az illetőt. Ha nem tiltod, és nem is válaszolsz, akkor viszont az illető idővel elbizonytalanodik, hogy vajon nem a semminek írja-e az üzeneteket, és jó eséllyel abba fogja hagyni.


~ ~ ~


Úgy összességében kétségtelen, hogy lenne mit javítani a gyakorikerdesek.hu oldalán. De gyanítom, hogy ez nem egyhamar fog megtörténni. Az oldal kvázi a maga területén egyeduralkodó Magyarországon, így is hozza a megfelelő látogatottságot, konkurenciát felfuttatni mellette nagyon nehéz, mert nagy marketing kell hozzá, annyi bevétel meg nincs belőle. Ergo minek fejlesztenének, az csak időt és pénzt vinne el, de hasznot nem termelne. (Nota bene engem a dizájn zavart annyira, hogy egy Chrome pluginnal egyedi, saját magam alkotta felületet faragtam rá, kissé esztétikusabb kinézettel. Nem kész, de már így is sokat dobott az oldal megjelenítésén.)


A válaszaimat ennek tudatában is kell értelmezni, ha már egyszer nem várható gyökeres változás ilyen téren, akkor igyekezzünk a meglévő eszközökkel megoldani a problémákat. Azért összességében az oldal nem használhatatlan, némi kompromisszummal, alkalmazkodással el lehet rajta lenni.

2016. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!