Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit tudunk azért tenni, hogy...

Mit tudunk azért tenni, hogy a kérdéseket, legalább a vastagbetűs részét, a moderátorok, vagy valaki kijavítsa, hogy rendben legyen a helyesírás?

Figyelt kérdés

Nem lenne nagy munka, biztos, hogy pillanatok alatt meglenne. Egyszerű dolgokról van szó, pl. hogy valamit pontos j-vel vagy ly-nal írnak.


Amúgy is elolvassa valaki, és nincs olyan sok hiba, hogy túl sok időt venne igénybe. Aki kiírta, biztos örülne neki, ha észrevenné. És mások, akik olvassák, nem látnának rossz példát.



2017. jan. 20. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a főoldalt, azt írja, naponta 2400 új kérdés. És amiket én látok( pedig az csak két-három olyan kategória ami érdekel) azok közül elvétve van olyan amiben nincs helyesírási hiba.

Aztán arról még nem is beszéltünk, hogy sokan egy kérdést megfogalmazni sem tudnak....

2017. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én a véletlen kérdésekből úgy látom, hogy nincs sok szarvashiba, komolyan.


A fogalmazási problémák nem igazán károsak. Nem tudom hány moderátor lehet erre a megadott kérdésszámra. De fontosabbnak tartanám a helyesírási hibák helyretételét, mint azt, hogy olyan kérdéseket töröltessenek egyes moderátorok, amiben pl. szerepel a cigány szó. Ami pedig mindenféleképpen helyes, csak vannak akiknek nem tetszik.

2017. jan. 20. 17:46
 3/21 A kérdező kommentje:

2400 új kérdés, 8 óra az 8x60 perc. 240 perc, pont jó, 240 perc alatt 2400 kérdés, 10 egy percre. 60 mp alatt 10 kérdés, 6 mp jut egyre.


Minden hanyadikban lehet javítandó helyesírás? Én egy nap a véletlen kérdésekben max 1-2-t látok.


Esetleg ugyanúgy, mint ahogy a ,,cigány" szót beleírták a keresőbe, bele lehetne írni a már előfordult hibákat, mint a ,,papagály", a ,,mien", ,,jukas", és hasonlókat.

Hogy ugyanúgy dobja ki a figyelő, és megnézze egy moderátor, vagy valaki.

Lehetne egy önkéntes nyelvész is, akinek számít.


Akkor nem kéne mind a 2400-at átnézni.

2017. jan. 20. 17:56
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pedig a helyesírást meg kell tanulni, és nem moderátoroknak javítgatni. Attól még kényelmesebbek, trehányabbak lesznek akik amúgy is tesznek a helyesírásra...
2017. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

...tovább megyek: akkor a telefonról, lustaságból ékezet nélkül írott kérdéseket is javítani kellene.

Sőt: írjon akármit, akárhogy a moderátornak. Aztán majd Ő megfogalmazza és kiírja helyesen...

2017. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Engem nem a trehány kérdezők, vagy az olyan hátrányos helyzetűek érdekelnek -most-, akik helytelenül írnak. Nem mindenki nemtörődömségből ír úgy, ahogy, hanem sajnos vannak olyanok is, aki önhibájukon kívül nem tudnak magyar helyesírást tanulni az iskolában. És becsüljük meg őket, hogy annak ellenére ezen a magyar nyelvű oldalon várnak segítséget valamilyen problémájukra.


Hanem azokra az olvasókra, választ adni szándékozókra gondolok, akik elolvassák a kérdést, mert segíteni akarnak. Akikről úgy tudjuk, hogy főleg tizen-huszon évesek, vagy még tanulnak, vagy épp hogy kikerültek az iskolából. Még fogékonyak a tanulásra, talán még nem rögzültek a hibák. Esetleg bizonytalanok.


Erre itt egyszer helyesen látják, egyszer helytelenül. Segíthetnénk nekik, nem kéne sok hozzá.

2017. jan. 20. 18:23
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Bizonyára tisztában vagy azzal, hogy mi – felhasználók -, semmit. Egyikünknek sincs lehetősége megjelent írást módosítani; még a sajátot sem.


Például, én, nem is gondolok arra, hogy bármit is tegyek. A helytelenül írt kérdéseket, kommenteket és válaszokat is megértem. Számomra, itt, több nem szükséges.

Ez, részemről, nem pusztán beletörődés. Elég hamar beláttam, hogy értelmetlen lenne ez ügyben viaskodnom. Ha helyesen írva jelennének meg az írások

- azok számára, akik nem tudnak helyesen írni, szükségtelen lenne. Ettől, nem javulna a helyesírásuk.

- Azok számára, akik észlelik a hibákat, szintén szükségtelen lenne. Ettől nem romlik a helyesírásuk.

Ki veszít azzal, hogy így van, ahogy van? Ki nyerne vele?


Úgy látszik, elkerülte-e a figyelmed, hogyan reagálnak arra, ha valaki figyelmezteti a kérdezőt, kijavítja a hibáit? Nos, jól felháborodnak. Kötözködésnek veszik, nyelvtan-nácinak nevezik. Nemegyszer önérzetesen kijelentik, hogy úgy írnak, ahogy akarnak, akinek nem tetszik, ne olvassa! Aki nem tud helyesen írni, nem érzékeli, hogy más számára ez mennyire kellemetlen, kínos.


Ha itt érdeklődsz, javasolsz, akkor biztosan nem tudod meg az üzemeltető érveit, és nem érhetsz el változást. Ezekhez a gyakorikerdesek@gyakorikerdesek.hu címre írj! Azt nem tudhatom, hogy egyáltalán válaszolnak-e, de legalább a lehetősége megvan, hogy megtudd, mi az álláspontjuk, és érvelhetsz a tiéd mellett.


Akik itt válaszolunk, csak a saját gondolatainkat, véleményünket tudjuk megírni, amiről nem tudhatjuk, mennyire egyezik az üzemeltetőjével. Jó-néhány esetet látva, én biztosan nem fogok ezek után sem senkit figyelmeztetni, oktatni. Érvelhetsz az ellen, amit írtam. És? Melyikünk véleménye fog érvényesülni? Majd látom a kérdéseken. Te is láthatod majd. Az lesz az igazi érv.

2017. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Oké. (Oké?...)

Tehát szelektáljunk? Mi alapján? A kérdésekből nagyon ritka esetben állapítható meg, hogy az illető önhibáján kívül ír úgy, ahogy. A korosztályuk is csak a kérdés tartalmából és a megfogalmazásból, szóhasználatból sejthető.

Vagy minden válaszban lennie kellene egy helyesírási kiigazító résznek? Lennének itt olyan beszólások, szidalmazások, piros kezek a kérdezők részéről...(mint ahogy eddig is voltak)

Többször már a kérdés végén oda van írva: "elnézést a helyesírásért..." Bár ez csak alibi, mert akkor az illető tudja(sejti) hogy hibáz(hat)ott. De akkor miért nem figyel (korrigál) inkább?

Ezek után Te mégis "javítanál"?

A kérdezőnek a kérdése, a válaszunk a lényeg. Nem hinném, hogy igényelnék az ilyen jellegű megjegyzéseket.

Én -ha már nagyon irritálóak a hibák- udvarias formában (nem sértően) szoktam javítani a hibákat. Reakció kb.95%-ban nincs, a maradék esetben "Közöd? Te csak a kérdésre válaszolj!" mondanivalójú böfögések.

Ezért nemigen látom értelmét (erdményét meg pláne) a dolognak...

2017. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
az imént #9 voltam és #6-ra reagáltam.
2017. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

19.04.


Hogy ki veszít és ki nyer? A bizonytalanok. Fiatalok, mert ahogy mondják, itt a többség tizen-huszonéves.


Engem volt, hogy kijavítottak, megköszöntem, és megkértem, hogy javítsák ki. Szinte rögtön meg is tették. Ebben az esetben én is nyertem, mert nem maradt ott örökre, hogy félreírtam valamit, és még észre sem vettem. És megtanultam, hogy jobban kell figyelni.

2017. jan. 20. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!