Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen ütemben halad az oldal...

Milyen ütemben halad az oldal fejlesztése?

Figyelt kérdés

A weboldalakat folyamatosan fejlesztik általában. A gyakorikérdések oldalon is számos apró hiba, bug fordul elő, ez szükséges is talán, a fejlesztések mindig újabb fejlesztéseket tesznek szükségessé, mire kiforrja magát egy rendszer.

Legutóbb azzal a hibával találkoztam, hogy egy válaszra személyes üzenetet írtam a válaszolónak. A kérdést, amihez írt, vagy a válaszát időközben törölték, és a válaszoló csak ezután lépett be újra, de addigra már se én, se ő nem emlékezett, hogy mi volt az a kérdés/válasz, amivel kapcsolatban írtam neki. Előre nem feltétlen lehetett sejteni, hogy a kérdés vagy a válasza szabályokat sért.

(A személyes üzenetem az volt, hogy kifejtené-e kicsit bővebben a válaszát, de ebből már nem derül ki, mi volt az eredeti válasza.)


Időnként látok újításokat az oldalon. Ezért is érdekel, hogy ez mennyire lehet gyakori, mennyire figyelhetnek oda az apróbb hibákra és azok kijavítására. A személyes üzenetküldés is sokat fejlődött már, mióta van az oldal.


2017. jan. 26. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetőség szerint nem fejlesztik, és csak azokat a hibákat javítják, ami őket is zavarja.

Ennek van előnye és hátránya is.

2017. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:

> A weboldalakat folyamatosan fejlesztik általában.


Már amelyiket…


> és a válaszoló csak ezután lépett be újra, de addigra már se én, se ő nem emlékezett, hogy mi volt az a kérdés/válasz, amivel kapcsolatban írtam neki


Ezért érdemes érthetően fogalmazni akár egy üzenetben is, hogy az önmagában is egy értelmes gondolatmenet legyen. Ha kell, be lehet másolni a megfelelő sorokat a kérdésből. (Mint ahogy én is teszem most itt.)


> Előre nem feltétlen lehetett sejteni, hogy a kérdés vagy a válasza szabályokat sért.


Azért aki elolvassa a szabályokat, és tisztában van a kérdéssel, az jó eséllyel meg tudja tippelni.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Én úgy látom, hogy Magyarországon a GYK egyeduralkodó ebben a műfajban. Születtek, meg születni is fognak nagyon jól megírt, profi alternatívái, de kemény marketing nélkül ezek nem tudnak megmaradni. Azért nem, mert az oldalt az ismertsége tartja életben. Hiába jön egy új oldal, ha nem tesznek fel kérdéseket, akkor a válaszolók elmaradnak. Ha nem válaszolnak kérdésekre, akkor a kérdezők hagyják ott az oldalt. Ahhoz, hogy egy oldal igazán konkurenciája legyen a GYK-nek, ahhoz el kell érni egy kritikus tömeget. Ez viszont kemény marketing nélkül nem megy, ami viszont annyi pénzbe kerülhet, amit az oldal nem biztos, hogy ki tud termelni a működéséből.


Ergo teljesen mindegy, hogy az oldal mennyire bugos, mennyire elavult, mennyire fapados, ettől még ezt ismerik az emberek, itt fognak kérdést feltenni, és itt fognak kérdésekre válaszolni. Lehetne fejleszteni a dizájnt, csinálni mobil alkalmazást, asztali vagy mobil értesítéseket megvalósítani, stb… De minek? Nem hozz több látogatót, nem hoz több bevételt. Minek pénzt áldozni egy olyan dologra, ami nem térül meg? Lehet, hogy a nagyon kardinális problémákat minimális szinten megoldják, de nem hiszem, hogy különösebben szükségét érzik annak, hogy újításokat végezzenek az oldalon.

2017. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az egyszerű, piti kis dolgokat SEM oldanak meg, ha nem akarnak.

Mert, csak.

Ezen kívül komoly (bár ritkán előforduló) hibákat SEM javítanak ki.

Mert, csak.

2017. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit ígér a GYK?


„Ha regisztrálsz, saját kérdéseket tudsz kiírni, vagy válaszaiddal segíthetsz másoknak.

Ha érdekel egy kérdés és a rá adott válaszok, bejelölheted, hogy értesítsünk, ha új válasz érkezik.

E-mail figyelőket állíthatsz be kulcsszavakra is, így az abban a témában megjelenő kérdésekről külön oldalon, vagy e-mailben is értesülhetsz.

Feliratkozhatsz a hírlevélre, és mi heti rendszerességgel írunk az oldalunkra felkerült új kérdésekről.

Amennyiben van weboldalad, részt vehetsz partnerprogramunkban, melynek keretein belül te hirdetsz minket, mi hirdetünk téged.”

http://www.gyakorikerdesek.hu/help


Ezek, működnek.

2017. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Néha kicsit változik a kinézed. Pár éve az emailes privát üzenet funkciót belső levelezésre cserélték.Bevezették a kulcsszavakat. Változott a hasznos tartalomra és a reklámokra szánt oldalfelület aránya.


A motorháztető mögött még mindig a 90-es évek technológiája fut.


Ha én a helyükben lennék, és végtelen anyagi forrás állna rendelkezésre, kukáznám az egészet úgy, ahogy van, és alá tenném a Reddit nyílt forrású motorját. Tökéletesen alkalmas lenne egy ilyen oldal működtetésére, és kb. mindenki jól járna vele.

2017. jan. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra mindig adtak, hogy gyors legyen az oldal. Nincs telicsicsázva felesleges sallanggal.
2017. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire álltak le a fejlesztéssel, ahogy írjátok. Mert a privát üzenetek megjelenése után még volt néhány hiba vele, ami kis idő múlva el is tűnt. Azt hiszem, később tűnt el a hiba, hogy ha már töröltek egy felhasználót, de már leveleztem vele, újabb levélküldési kísérletnél nem volt üzenet, hogy a felhasználó már nem létezik.
2017. jan. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!