Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy a humor...

Miért van az, hogy a humor kategóriában feltett kérdésemre folyton a humorérzékkel nem rendelkező felhasználók válaszolnak?

Figyelt kérdés
pl "Te teljesen hülye vagy?" "Ugye ez nem komoly kérdés!" De utálom az ilyen kérdéseket!" Akinek nem tetszik, ne nézegesse ezt a kategóriát!
2017. márc. 7. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az is lehet, hogy neked nincs humorérzéked. Amúgy én nem is értem a humor kategóriát. Ha vicceskedni akarsz, menj egy viccoldalra.
2017. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg eredetileg nem a Humor kategóriába írta ki a kérdező, és nem ott kapta a reakciókat. Aztán idővel az adminok áttették oda, de a válaszok megmaradtak.


Én is válaszoltam már több olyan kérdésre, ami aztán átkerült a Humorba. ( Megjegyzem, egyik sem volt humoros.)

2017. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer azt a választ kaptam, hogy a Humor nem vicces kérdések kiírására való.

Ha ilyesmivel próbálkoztam, rendre törölték is.


Egyébként a Humor kérdéseinek 99% primitív, közönséges, vagy ezek mellett unalmasan sokszor szerepel.

A Mi az? Asztal, de nem szék elsőre is érdektelen. Van belőle már vagy ezer.

A Szerintek is gulmányos a csömő nappal? típusúakban én semmi vicceset nem látok.

2017. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A humor kategóriában a kérdések 95%-a is humortalan.
2017. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:
83%

A humor kategória nem arra való, hogy oda vicces(nek tűnő) dolgokat írjanak a kérdezők. A kérdés témájának, és nem a tartalmának kell a humorhoz kapcsolódnia. Helyesen használt kérdés, ha valaki egy elfelejtett vicc poénjára kérdez rá, vagy arra, hogy melyik rádiókabaréban volt az a jelenet, amiben…, stb. Ezek cseppet sem humoros, hanem valós, komoly kérdések, csak éppen a humorral kapcsolatosak.


De még ha a humor kategóriában feltett kérdések humorosak lennének, az még tűrhető lenne. De nem azok. A kérdések jó része pusztán értelmetlen szavak egymásutánija, vagy puszta ökörség, de semmi nincs bennük, ami a humort humorrá teszik. Aztán ott vannak a „Mi az négy lába van asztal, de nem szék?” jellegű kérdések, amik az eredeti mémben is eléggé primitív humor, de legalább humor. Itt meg feltették ezt a kérdést vagy százszor, pedig már harmadszor sem volt vicces.


Sokszor egy-egy kérdés eredetileg nem a humor kategóriában lett feltéve, csak miután már válaszoltak rá páran, utána ítélték meg a moderátorok úgy, hogy a kérdés nem értelmezhető máshogy, mint rossz viccként, és ezért teszik át a humor kategóriába. A „teljesen hülye vagy?”, „ugye ez nem komoly kérdés” jellegű válaszok többsége ebből fakad. A másik részük abból, hogy nem mindenki figyeli, hogy a kérdés milyen kategóriában van. Megint egy más részük megint abból fakad, hogy valaki viccesnek tartja, hogy egy láthatóan valótlan kérdés esetén eljátssza az értetlent, hogy ő komolyan vette a kérdést.


> Akinek nem tetszik, ne nézegesse ezt a kategóriát!


Ilyen alapon, akinek nem tetszik, ne nézegesse ezeket a válaszokat.


De az a baj, hogy ezek a kérdések olyanok, mint a kutyagumi. Egyrészt annyit is érnek. Másrészt nem tudod nem nézni. Ha az Egyéb főkategóriában válaszolgatsz, alkategóriára szűrés nélkül, akkor folyamatosan szembe jönnek ezek a kérdések, bizonyos időszakban eléggé frusztráló mennyiségben.


A GYK alapvetően nem szórakoztató oldal. Ha szórakozni akarsz, arra számtalan lehetőség van. Ha más nem találsz, az ilyen jellegű kérdéseidet a saját Facebook adatlapodra tedd fel, ne ide.

2017. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PresidentEvil ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha a Humor önálló kategória lenne, nem kellene az Egyéb kérdések böngészése közben kerülgetni a teljesen értelmetlen kérdéseket.
2017. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!