Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Létezik olyan program-algoritm...

Létezik olyan program-algoritmus amivel az értékelések által tetemes pontszámot lehet összeszedni az oldalon (400. 000+)? Ha igen, akkor ez a kiskapu nem szúrt még szemet az oldal üzemeltetőinek?

Figyelt kérdés

Évek óta egy ember vezeti a toplisták toplistáját https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista

Nem titok, hogy ki ő, csak pár kattintás az egész, és hogy miből, vagy mivel vezeti a mindenkori toplistát.

Feltételezéseim szerint nem "legálisan", mivel ennyi értékelést ember nem tudna soha megvalósítani.

Hogy lehetséges ez, hogy évek óta nem tulajdonítottak ennek jelentőséget?


2017. jún. 16. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:

A kérdést csupán csak azért tettem fel, mert egy ilyen esetleges külső programot használó ember, nagyban befolyásolni tudja a válaszok hasznosságát.

És az oldal hitelességét is.

2017. jún. 16. 20:35
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Hidd el, hogy valós adatok.

Volt olyan nap, amikor a szerelem szex témában 15000 pont körül voltam egy hónapban.

2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

◄①► Nem tudom hogyan csinálja, csak meggondolni tudom, hogy szokásos kézi kérdés megnyitásokkal, piros-kék-zöld kéz-szimbólumra kattintással teljesíthető-e?


A GYK 3 899 napja indult. Nem tudom, hogy az első naptól van-e válasz-értékelési lehetőség. De, ezzel az idővel számolok.


1 válasz-értéklésért

• 1 pontot adnak, ha a többség értékelésével egyezik az értékelés, és

• 1 pontot levonnak, ha a többség értékelésétől eltér az értékelés.

• A fentiekből következik, hogy ha döntetlen, vagy 3-tól kevesebb értékelés van, akkor nem jár pont.

Lehet, hogy csak 3-tól több értékelés esetén pontoz a GYK, de akármennyi is az alsó határ, ha valaki 50%-os arányban értékel hasznosan válaszokat, akkor 0 pontot ér el, hiszen az értékelései feléért, értékelésenként, kap 1 pontot; az értékelései másik feléért, értékelésenként, levonnak 1 pontot.

Például, a jelenlegi all-time toplistán 7 felhasználónál 50%-os a válasz-értékelési százalék. Az értékelésért kapott pontja 6-nak 0; 1-nek -46 pont. Utóbbinak bizonyára 49,5% - 49,9% között van ez az értéke, azaz kevesebb 50%-tól, csak a kerekítés miatt szerepel 50% a táblázatban.

[link]


Ha valaki 10 értékelést végez, és 8 értékelése egyező a többségével, akkor 8 pontot kap. Ha a maradék 2 értékelése eltérő a többségétől, akkor 2 pontot levonnak. Így a 10 értékelésért (8-2=) 6 pontot kap, bár az értékelési százaléka 80%-os (10-ből 8).

Tehát, ha nem 100%-os a válasz-értékelés, akkor a kapott pontoktól több válasz lett értékelve.

A 10 értékeléses példánál látszik, hogy ha az értékelési aránynál 20% hiányzik, akkor a pontokból 40% hiányzik, az értékelt válasz-daraszámhoz képest.

A kérdésben linkelt listavezető válasz-értékelésből 400 426 pontot szerzett, és az értékelési sikeressége 70%. Vagyis, a 100%-ból 30% hiányzik. Ami azt jelenti, hogy a pontjaiból (2*30=) 60% hiányzik, az értékelt válasz darabszámhoz képest.

Mennyinek a (100-60=) 40%-a 400 426? 1 001 065-nek.

Több, mint egymillió választ kellett ahhoz értékelnie, hogy 70%-os sikeresség mellett összegyűljön a kb. 400-ezer pont.


Tehát, ha a GYK indulásának napjától lehetett válasz-értékelésért pontot kapni, és az adott felhasználó azóta értékel, akkor a bő tíz és fél év alatt, átlagosan, napi (1001065/3899=) 256,75 választ kellett értékelnie. Ha nem azóta teszi, vagy később indult a pontrendszer, akkor arányosan többet kellett napi átlagban értékelnie.


A legutóbbi 30 napban, válasz-értékelésért, 4 596 pontot kapott. A 30 napos toplista nem mutatja az értékelési százalékot, de ha tartja a 70%-os arányt, akkor ehhez a pontszámhoz 11 490 választ kellett értékelnie. Ez, átlagban, napi 383.

(Lehet, hogy a teljes időre is magasabb a napi átlag a számítottól, mert kevesebb, mint tíz és fél éve csinálja.)


Nekem erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy valaki kitartóan, egy évtizeden át, folyamatosan, kézzel, ilyen mennyiségű értékelést végezzen. (Persze, nem úgy értem, hogy naponta, egyenletesen, de ha például 2 napot kihagy, akkor a 3. napon 750-1150 választ kell értékelnie, hogy meglegyen az átlag. És ezt évtizeden át, folyamatosan?)


◄②► Befolyásolja-e GYK értékelési rendszerét?


Csak a toplistában szerepelő 500 felhasználó adataiból tudok számítást végezni.

A toplistában a válasz-értékelésért kapott pontok 5,58%-a az 1. helyezetté.

Ha a válasz-értékelési százalékok alapján kiszámítom, hogy hány válasz értékelése történt az adott pontszámokhoz, akkor az 1. helyezett az értékelések 6,08%-át végezte.

Az első 500-on belül azért ez „szemrevaló” érték, hiszen 1 felhasználó az 500-as lista 2‰-ét (két ezrelékét) jelenti.


Persze, arról fogalmam sincs, hogy hány válasz-értékelés történik, amit az 500-as listán nem szereplők végeznek.

De, az látszik, hogy ha nem is ilyen mértékben, de vannak még szorgalmas értékelők.

Az all-time listán az 1. helyezetten kívül - aki össz pontszáma 99,17%-át értékelésből szerezte -, van még akinél ez az arány 87,63%, illetve 82,15%, nem kevés pontszám mellett.

Ők hárman, a toplista össz válasz-értékelési pontjainak közel 11%-át birtokolják, miközben 3 felhasználó a lista 6‰-ét (6 ezrelékét) jelenti.

A 30-napos (szintén 500-as) toplistán 5-en vannak akik össz pontszámuk 100%-át értékelésért kapták. További 23-an vannak, akik össz pontszámuk több mint 90%-át kapták értékelésért.

Ők 28-an, a toplista össz válasz-értékelési pontjainak 28,98%-át birtokolják, miközben 28 felhasználó a lista 5,6%-át jelenti.


A 30-napos toplista azt sugallja, hogy többen is rákaptak az „iparszerű” értékelésre.

Azt, felhasználóként, nem lehet tudni, hogy az össz értékelést milyen arányban befolyásolják. Azt is figyelembe kell venni, hogy az értékeléseik nagyobb részét (az all time listán szereplőknél 70% körüli értékek) más értékelésekkel egyezően végzik. Persze, ez csak akkor jelent tkp. befolyásmentes alkalmazkodást, ha nem összehangoltan értékelnek, akár olyan választ is, amit mások nem. De ezt, felhasználóként, nem lehet vizsgálni.

2017. jún. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ez a gond.

Én is ott vagyok a listán, mert aktív vagyok, de nem foglalkozom ezzel nagyon sok időt.


Inkább azzal van baj, aki sok névről belépve pontoz - ugyanis ONNAN KEZDVE már meggondolja az ember, hogy merjen-e ellentétesen pontozni. Na, EZ aztán tényleg befolyásol mindent!

2017. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Speciel én elég sok 0%-os választ pontoztam már fel.
2017. jún. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!