Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek meddig fog még...

Szerintetek meddig fog még menni az oldal? És mikor várható egy jelentősebb "ráncfelvarrás" a dizájnon és a funkciókon?

Figyelt kérdés

Tudom hogy így is elvan, hisz a látogatottsága az oldalnak még mindig magas.

Ezáltal az elhelyezett reklámokból még mindig nagy lehet a bevétel.

Így fejlesztésre egy darabig úgyse fognak költeni.

Évek óta ugyan az van, semmi változás, nemrég kapott egy kezelhetőbb felületet mobilra, ami hát...inkább nem mondanék róla véleményt, hogy milyenre sikeredett.

De ha körbenézek a neten, mindenhol megy a fejlesztés, új dizájnok új lehetőségek, próbálják a versenyképességet fenntartani.

Itt meg leragadtunk egy alapból elavult rendszernél, ami lehet hogy szuperül kezelhető és sokaknak megfelel, de valljuk be hogy nagyon idejétmúlt és unalmas.

Szóval a kérdésem az, hogy meddig tarthatja fent szerintetek az oldal ezt a szintet?

És mikor jöhet el az az idő, amikor már tényleg változásokra kényszerítheti valami, amivel versenyképességét fent tudja tartani?


2017. aug. 10. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

És mégis milyen változást akarsz? Mondj 5 példát.

Ami most van, az tökéletesen ellátja azt, amire az oldal hivatott.

2017. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha az elmúlt 10 évet így túlélte, a következő tízet is túl tudja. Statisztikákból látszik hogy nem stagnál vagy romlik hanem emelkedik a népszerűsége (bár a trollok javára).


Nem tudsz olyan oldalt mondani aminél ne nyígnának a felhasználók amikor az beújít valamit. Facebook, Youtube, akármilyen közösségi oldal bármit változtat és utána hetekig kell hallgatni hogy "de szar" "miért kellet ezt" "hogy lehet visszaállítani".


Bármilyen jelentős változtatás csak az oldal kárára válna. Ez még mindig csak egy egyszerű kérdés-válasz oldal minimális elvárásokkal. Nem kell alá sem a 3D-s felület, sem csilli-villi animáció meg egyéb "trendi" dolog, mert ez nem prioritás. Amíg annyi dolgot nem tudnak megoldani hogy egy kitiltott és objektíven káros felhasználó 2 perc alatt vissza tudjon regisztrálni, vagy azt kezelni hogy ne tudják egymást az emberek a rendszert megkerülve privátban zaklatni, csoportban összeállva a pontozási rendszert kijátszani, addig eléggé sokadik rendű kérdés hogy miért puritán a felület.

2017. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem, egyelőre semmi szükség változtatásra. Ameddig a látogatottsága megfelelő, hülyeség is lenne "kísérletezni".
2017. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
87%

Külsejét tekintve SEMMI szükség a változtatásra. Az a kárára válna, ez így jó ahogy van!


Inkább a fejeseknek kéne távozni, mert sok embert kirúgnak innen aki normális, a hülyéket meg bent hagyják.

2017. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Levélküldéssel én csinálnék valamit, mert így marha lassú.
2017. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Statisztikákból nem az látszik, hogy nő az oldal népszerűsége.

Csökken a látogatottsága, csökken a kérdések és válaszok darabszáma.


1) Látogatottság: [link]


2) A kérdések és válaszok darabszáma évek óta csökken: [link]


3) Az oldal tulajdonosa, a WebMinute Kft., a médiaajánlatában – bár az a címe – nem 6 havi, hanem csak 3 havi látogatottságot közöl, és az sem az utóbbi – bár az van a címben -, hanem 2017. januárral záródó. Az utóbbi 6 hónap 2017. február – 2017. július lenne.

A csökkenő látogatottság időszakát nem mutatják: [link]


Azt senki sem tudhatja, „meddig fog még menni”?

Átalakítással, megjelenés változtatással, lehet, hogy többet vesztenének, mint nyernének. Volt már olyan, hogy nagylátogatottságú oldal „belehalt” a változtatásba.

2017. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező, szerintem is ráférne az oldalra egy modernebb külső, új funkciók stb.

Megnéztem azt az oldalt, amit az előző válaszoló linkelt, kb. március óta csökken az oldal látogatottsága.

Én tavaly év végéig minden nap felnéztem az oldalra, már rég voltam fent, rég tettem fel kérdést.

Véleményem szerint a kérdések száma egyre csökken, talán még néhány évet kibír az oldal,de akár évtizedeken is fennmaradhatna, HA...:

- változtat valamit a külső megjelenésen, mert szerintem ez az oldal már ódivatú

- lennének új funkciók pl.: úgy szerintem sokkal izgalmasabb és jobb lenne az oldal, ha más felhasználókat bejelölhetnénk, és a levelezőrendszer is javulhatna már, mert nem tudom, mi értelme van fél percet várni

- vagy lehetnének különböző rangok, úgy tudnánk tovább lépni, ha egy adott mennyiségű kérdést értékelnénk v. megválaszolnánk

- az oldalnak lenne mobilalkalmazása (Android/iOS) (egyébként ez még jobban megnövelné az oldal látogatottságát, manapság a legtöbbeknek van okostelefonjuk)

- a trollokat szűrnék

Amúgy ezzel már egy oldal próbálkozott, az oldal neve Bekérdező volt, nem tudom ki ismerte,sajnos nem volt nagy az oldal látogatottsága,ezért szűnt meg. Pedig kinézetben,funkciókban teljesen modern volt, sőt az oldal fejlesztői kérték ki a felhasználók véleményét, hogy mi az, amin még javítani kellene. Azt viszont sajnálom, hogy nincs ilyen kategória itt.

Szerintem biztos lenne meg tudnák oldani az oldal fejlesztői, nem hiszem el, hogy nincs annyi bevétele a kft-nek, hogy a feljesztők ne alakítsák át az oldalt jobbá. Egyébként #2-es felhasználó, én fent vagyok a facebookon, ott is behoznak néha új külsőt, funkciókat és nem látom, hogy az ismerőseim elkezdenének emiatt nyavalyogni. Néha kell a változás. ;)

2017. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmi értelme változtatni. Pont az öncélú csicsa dizájn ami baromi idegesítő sok oldalon és a sok felesleges ,a felhasználói rétegnek csak 5-10 %-át érintő funkciók tömkellege. Jó az egész ahogy van. Csak kárára válna az oldalnak ha mindenki viccesnek szánt képeket illesztene a kommentekhez meg értelmetlen versenyre és csalásra buzdító rangjelzések lennének ,beúszó izgő mozgó ócskaságokkal keretezve stb
2017. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Az oldal funkcióin szerintem semmi értelme sem lenne változtatni. Főleg hogy mindenki hozzá van már szokva a mostani dolgokhoz.


Egy sötétebb témának mikor regisztráltam nagyon örültem volna, mert általában éjszaka/este vagyok fenn Gyakorin és a fehér háttér sérti a szemem. De ezt egy kiegészítővel meg lehet oldani: [link]

2017. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!