Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Azok a kérdések, ahol egy...

Azok a kérdések, ahol egy link van, ami egy valós ember facebook vagy instagram fiókjára mutat, és a kérdés az, hogy "mi a véleményetek róla? ", nem ütköznek valami szabályzatba? Ilyet lehet?

Figyelt kérdés

En eléggé utálnám, ha az én profilomat mutogatná itt valaki és a kérdés alatt jól kibeszélnének. Nem tűnik etikusnak, mégis 1000 ilyet látok minden nap.

Pl. ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..



2017. dec. 7. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Mar meg is van valaszolva a kerdesem, ugyanis toroltek a linkelt kerdest.
2017. dec. 8. 07:22
 2/8 anonim ***** válasza:
De igen: személyiségi jogok.
2017. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hat igen, erre gondoltam en is. De megis napi szinten talalkozom ilyen kerdesekkel, ezert nem ertettem. Meg hat vegul is egy nyilvanos profilt linkelnek be az ilyen kerdesek ala, barki ratalalhat facebook-on barkire. Na de hogy itt kitargyaljak oket vadidegenek... Neha elegge vulgaris stilusban! Hat az azert elegge elkepeszto.
2017. dec. 8. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelenteni kell a kerdest es akkor leveszik.
2017. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat jelentem is legkozelebb. Csak nem tudtam, "joggal" kotok-e ebbe bele.
2017. dec. 8. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet.

Jogilag igen.


A kérdésedre visszatérve, ha egyébként nyilvános, és magamtól is bármikor rátalálhatnék, akár ismerősnek ismerőse, akár egy hashtag segítségével, akkor miféle személyiségi jogokról beszéltek?

Kicsit el vagytok tévedve ezügyben.

Ha az illető úgy dönt, hogy a profilja nem nyilvános, akkor ezt pillanatok alatt be tudja állítani, és akkor egy ismerőse hiába linkeli ide vagy bárhová, ha rányomunk a linkre, azt fogjuk látni, hogy "A keresett oldal nem található".

Akkor meg nem lehet senkit kibeszélni.

Ez egy hasznos funkció, elég sokan alkalmazzák is, tessék beállítani, hogy csak az ismerőseid lássák a dolgaidat.

A többinek nincs köze ahhoz, hogy hol nyaraltál, vagy mikor van az szülinapod.

Egyébként meg túl sok személyes dolgot nem is kell feltenni, születési dátum, lakcím, telefonszám nem facebook-ra való.

2017. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. De valami miatt mégis törölték a linkelt kérdést...
2017. dec. 14. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kérdésemet is törölték már, pedig hidd el, semmilyen jogszabályba vagy ennek az oldalnak a szabályzatába nem ütközött.
2017. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!