Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit jelent az, hogy kamukérdés?

Mit jelent az, hogy kamukérdés?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozom azzal, hogy egyes kérdéseknél a kérdező lehülyézésébe, a kérdés provokatívvá vagy kamukérdéssé minősítésébe fulladó "párbeszédek" alakulnak.

Szeretném megtudni, hogy mit értenek ezalatt, mert én egyszerűen nem látom, hogy egy vélemény vagy tapasztalat megkérdezése, tanácskérés vagy egy olyan típusú kérdés, hogy ajánljatok egy ilyen vagy olyan szolgáltatót, hogy ezekben mi lehet a kamu, mire gondolnak a hozzászólók?!?


2018. márc. 14. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Akik regota itt vannak, mar ranezesbol tudjak, hogy mikor hazaernek a gyerekek a sulibol elkezdik irogatni a hulyesegeiket. Irom a legegyszerubbet: Milyen halakat tarthatok egy 20 literes akvariumban?

Tedd fel ezt a kerdest, ha raersz. Mar a moderatorok is szo belkul, kapasbol torlik :)

De az igazan sok kamu a terhes vagyok es a csaladon beluli eroszaknal van. Ezek felkapottak a kolykoknel, szeretik azt hinni, hogy most aztan mindenki veluk foglalkozik.

2018. márc. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A kamu kérdés azt jelenti, hogy kitalált a történet, amit sajátjaként ad elő. Ez abból látszik, hogy a kérdező előbb-utóbb ellentmondásba kerül önmagával.
2018. márc. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hú, hát szerintem ezt az akváriumosat én is megkérdezném, sose tartottam halat. :) Mondjuk előtte utánanéznék, hátha van már rá kielégítő válasz. Én valamiért úgy emlékszem, hogy ezer éve az oldal kilistázott ajánlásokat hasonló korábbi kérdésekből, hogy megelőzze, hogy kiírd megint ugyanazt. De azért megengedte, hogy kiírd, hiszen elképzelhető hogy van azóta új eredmény, vagy már korábban sem adtak rá választ.


De sokszor nem derülhet ki ellentmondásból, a kérdező még nem írt kommentet, amikor már kamuvá minősítették vagy csak kiegészítő - koherens - információkat adott.

Illetve sokszor látom azt, hogy egyszerűen tudatlanságukkal indokolják, hogy kamu. "Nem tudom elképzelni, tehát kamu." És alapműveltségbeli hiányokat csillogtatnak meg, pl. alapvető biológiai különbségek férfi-nő közt.

Ez is azt a gyanúmat erősíti, hogy a kamunak itt van valami speciális jelentése. Ezért se tudtam még megadni kulcsszavakat, mert hát mit? Mi az a kamu?


Azt azonban én sem tudom elképzelni, hogy családon belüli erőszakkal viccelődjön valaki. De ha ezt is tenné, muszáj lenne komolyan kezelni, nehogy véletlenül becsússzon egy olyan hiba, hogy egy valós segítségkérést oltanak le, mert sajnos ha valaki tényleg krízisben van, még egy idegen hozzászóló gonoszkodása is végzetes lehet, ezt tudom, mert foglalkoznak a környezetemben áldozatsegítéssel.


Szóval én egyelőre teljesen naivnak érzem magam, olvasva, miket tudnak mögé látni dolgoknak és milyen indulatokat generálhat egy-egy kérdés, pl. ajánljatok egy jó eztmegazt.

2018. márc. 14. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Vagy az olyan, aki kiírja, hogyan legyen öngyilkos, vagy miért ne legyen az. A válaszolók megpróbálnak kérdezni, mina baj, bátorítanak, felajánlják, hogy privátban is meghallgatják, ha szükséges, és egyszerűen semmi, ezekre nem reagál a kérdező, figyelmen kívül hagyja, és csak mondja a magáét, hogy "de nincs értelme élnem" stb. Na erre már én sem pazarlok energiát, sokszor megtettem a lelkesítő kisregények írását, de már kezdem kiszűrni, hogy melyik kamu kérdés.
2018. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: "Akik régóta itt vannak, már ránézésből tudják..." Vagy legalábbis úgy gondolják. Aztán vagy "eltalálják", vagy nem.
2018. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Roppant nehéz biztonsággal eldönteni,hogy egy kérdés kamu kategória e.

Nem szabad elfelejteni, hogy ami nekem bagatell kérdésnek számít, másnak az életébe is kerülhet.

Jó példa erre az öngyilkos jelöltek. Ha mindenből elege van már és még az itt válaszolók sem hisznek neki, kinevetik , "lekamuzzák", abból könnyen lehet visszavonhatatlan dolog is.

Éppen ezért akármennyire is kamu kérdésnek tűnik valami, azt sosem szabad kamuként megjelölni itt az oldalon.

Vannak pszichésen könnyen összeomló emberek, gyerekek.

Mindenki nagyon nagyon gondolkodjon, mielőtt "kamuzik".

2018. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Az eddigi vàlaszok,kamu vàlaszok.


Na jó ,nem is csak rossz poèn volt!

2018. ápr. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!