Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A szavazatom nem változtat az...

A szavazatom nem változtat az eredményen?

Figyelt kérdés
Egyes kategóriákban olvasott válaszok hasznosságára szavazva a szavazat után frissítek az oldalra és a százalékos arány nem változik. Ez miért van?
2018. máj. 28. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy adott eltelt időszak után már csak akkor frissülnek az értékelések, ha érkezik új válasz.
2018. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyire én próbálgattam minimum 2 új szavazat után változik az értékelés.
2018. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szavazatok számával arányos a te szavazatod hatása a végeredményre ->egyszerű matematika.
2018. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erről az esetről már régebben is voltak kérdések. Általában az volt a válasz, hogy biztosan a böngészőben van valami elállítódva. Úgy gondoltam, hogy ez csak egy tipp, hiszen sosem volt megírva, hogy mi.

Én is tapasztaltam, hogy hol okozott változást az értékelésem, hol nem.

Aztán egy más témájú kérdésnél, véletlenül vettem észre valamit, aztán folyamatosan figyelve néhány esetet kiderítettem, hogy mikor lesz változás.

A kérdés arról szólt, hogy a kérdező „A válaszíró Y%-ban hasznos válaszokat ad.”-jában a % értéke különböző válaszainál miért eltérő? Volt olyan, hogy ugyanazon kérdésre adott két válaszánál is eltért. Mivel megjelenített felhasználóneve volt, a Google keresővel lehetett keresni válaszait. Valaki felvetette, hogy lehet, hogy valamilyen változás, nevezetesen új válasz, vagy komment kell az adatfrissüléshez. Valaki hozzáírt az egyik kérdéshez egy új választ, és megváltozott a kérdező válaszában „A válaszíró Y%-ban hasznos válaszokat ad.” Y értéke, méghozzá arra az értékre, ami a toplistájában is szerepelt. Én is végeztem ilyen próbát, előtte, utána is képfájlba mentettem a kérdést és a válaszokat. Egyik esetben azt vettem észre, hogy két válasznál „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.” érték is változott. Valószínű volt, hogy nem éppen akkor történt értékelések miatt, hanem amiatt a változás miatt, hogy egy új válasz lett a kérdéshez írva.

Ettől kezdve sok képernyőmentést csináltam, és kiderítettem eseteket, amik előidéznek változást, illetve azt, hogy ezek nélkül hiába van értékelés, nem történik változás.


A./ Az adatok azonnali frissülését három esetben tapasztaltam. (Az azonnali frissülés látható a böngészőben történő lapfrissítés hatására.)


1./ Új válasz, vagy kérdezői komment megjelenésekor, minden válasznál azonnal frissülnek az adatok. Akárhány oldalnyi válasz van, minden oldalon.

Így, ha van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékek is.


2./ Ha értékelésre éppen megjelenik, hogy „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.”, akkor azon az oldalon – és csak azon az oldalon – minden válasznál azonnal frissülnek az adatok.

Így, ha az oldalon van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékek is.


3./ „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” válasznál kék, vagy piros kéz hatására az adott oldalon – és csak azon az oldalon - minden válasznál azonnal frissülnek az adatok.

Így, ha az oldalon van(nak) olyan válasz(ok), amely(ek)nél van(nak) érvényre nem jutott értékelés(ek), akkor ott módosul „A válasz x%-ban hasznosnak tűnik.” szövegben x értéke. Aktuális értékre módosulnak „A válaszíró y%-ban hasznos válaszokat ad.” y értékek is.


B./ Van, hogy az adatfrissülés – ha nincsenek az A./-ban felsoroltak – csak napok múlva következik be. Úgy tapasztaltam, hogy ha egymást követő két éjszakai értékelés közt, legalább két választ értékelek egy oldalon, akkor néhány nap múlva megtörténik az oldalon az adatfrissülés. Több oldalnyi válasznál a többi oldal változatlan marad.

Lehet, hogy ez akkor is bekövetkezik, ha két egymást követő éjszakai értékelés közt egy választ értékelnek legalább ketten.


Persze lehet, hogy ezeken kívül is vannak adatfrissülést kiváltó okok.


C./ Az utóbbi napokban végeztem kísérleteket, amiket képfájlokba mentettem. Alul, jobb szélen látszanak a dátumok, időpontok.

A kísérleteket többéves kérdéseknél végeztem.

Nem mindent valósítottam meg. Bemutató kedvérét nem rontottam le 100% hasznosságúnak ítélt választ. Új választ azért nem írtam, mert mód van a kérdések utolsó válasz időpontja szerinti megjelenítésére, és akkor előre került volna, és beleavatkozhattak volna. Így viszont kizárt, hogy rajtam kívül bárki bármit tett több éve megjelent kérdések több éve írt válaszaival. És csak zöld kezekkel értékeltem.


┌ Az 1957-es sorszámú kérdés 2007. júl. 4-én jelent meg, a legutóbbi válasz 2010. jún. 30-i.

2018-05-28-án 23:59-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-05-29-én 0:01-kor zöld kezet nyomtam a 64%-on álló # 1-es válaszra: [link]

2018-05-29-én 11:56-kor megnyitva a kérdést, még nem volt változás (mintha nem is értékeltem volna): [link]

2018-05-29-én 11:58-kor zöld kezet nyomtam a # 2-es válaszra, ahol még nem volt érték: [link]

2018-05-30-án 16:49-kor még semmilyen változás sem volt: [link]

2018-05-30-án 16:51-kor zöld kezet nyomtam a # 3-as válaszra, ahol még nem volt érték. Lapfrissítés után megjelent mellette érték, tehát, a # 2-es választól eltérően, itt már volt legalább egy értékelés az értékelésem előtt. És ez a változás GYK adatfrissítést okozott, az általam csaknem 41 órával korábban értékelt # 1-es válasznál: 64%-ról 74%-ra változott az érték: [link]

• Ez a tapasztalataim közt írt A./ 2./ eset.

Mindez így történt volna akkor is, ha nem ilyen nagy időközökkel csinálom, hanem néhány másodperc alatt nyomtam volna a 3 zöld kezet. De akkor is így lett volna, ha a # 3-as válasz értékelésével éveket vártam volna. ┘


┌ A 44-es sorszámú kérdés nagyon a GYK indulásának elején íródott, még nincs időbélyege. Az első válasz napja 2006. okt. 18. 08:46; tehát a kérdés előtte íródott.

2018-05-29-én 7:28-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-05-29-én 7:30-kor zöld kezet nyomtam a # 3-as válaszra: [link]

2018-05-29-én 12:06-kor történt belépéskor még minden változatlan volt: [link]

2018-05-29-én 12:11-kor a # 4-es válaszra is zöld kezet nyomtam: [link]

2018-06-01-én 12:12-kor még minden változatlan volt: [link]

2018-06-02-án 6:35-kor azt láttam, hogy a # 3-as válasznál érvényre jutott az értékelésem, 73%-ból 83% lett. És még egy változás történt, a # 4-es válaszolónál „A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.”-ban a % 64-re változott: [link]

• Ez a tapasztalataim közt írt B./ eset. 2 egymást követő éjszakai értékelés közt 2 választ értékeltem, és 4 nap múlva GYK-s adatfrissülés történt az oldalon. ┘


┌ Az 5063-as sorszámú kérdés 2007. okt. 5-én jelent meg, a legutóbbi válasz 2007. okt. 7-i.

2018-05-29-én 7:57-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-05-29-én 7:58-kor mindkét választ hasznosnak jelöltem: [link]

2018-06-01-én 12:13-kor még minden változatlan volt: [link]

2018-06-02-án 6:38-kor már mindkét értékelt kérdésnél érvényesült az értékelésem, magasabb lett a százalék: [link]

• Ez is a tapasztalataim közt írt B./ eset. 2 egymást követő éjszakai értékelés közt 2 választ értékeltem, és 4 nap múlva GYK-s adatfrissülés történt az oldalon. ┘


┌ Az 51791-es sorszámú kérdés 2008. júl. 14-én jelent meg, a legutóbbi válasz 2009. jan. 24-i.

2018-05-31-én 14:47-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-05-31-én 14:48-kor mindhárom választ hasznosnak jelöltem: [link]

2018-06-02-án 6:40-kor még semmi látszata sem volt az értékeléseimnek: [link]

• Arra számítok, hogy a tapasztalataim közt írt B./ eset lesz. Ma még csak 2. nap van az értékelések után. Lehet, hogy a 4. napra (2018-06-04, hétfő) itt is megváltoznak az értékek. Persze, ha valaki elolvassa ezt, és tesz vele valamit, az módosíthat. ┘


┌ A 3541-es sorszámú kérdés 2007. aug. 9-én jelent meg, a legutóbbi válasz 2011. febr. 16-i.

2018-06-02-án 12:06-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-06-02-án 12:07-kor a # 5-ös választ hasznosnak jelöltem: [link]

2018-06-02-án 12:08-kor, lapfrissítés után a következő lett a helyzet: [link]

- a # 5-ös válasznál megjelent %-érték; eszerint már volt ott korábbi értékelés, legalább egy, de az kevés volt a megjelenítéshez.

A változás miatt a GYK frissítette az oldalon az adatokat, és a # 2-es válasz 68%-ról 48%-ra változott. Tehát volt ott eddig érvényre nem jutott értékelés.

• Ez is a tapasztalataim közt írt A./ 2./-es eset. ┘

2018. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves #4. Válaszoló. Őszintén gratulálok, hogy ilyen kimerítő részletességgel foglalkozol ezzel a kérdéssel. Minden elismerésem a tiéd.
2018. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!