Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hasznos értékeléseket adsz a...

Hasznos értékeléseket adsz a válaszokra? Ki dönti el hogy hány % ban volt az én értékelésem hasznos? Mi ez? Hogy lehet egy értékelés egyáltalán hasznos?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Latom egyre tobben akadnak ki (gondolom a lepontozasok miatt), en is, de nem erdemes foglalkozni vele. En is felhuzom magamat kulonben amikor az ember teljesen jo indulatbol ir valamit, es egyszeruen leszavaznak. Jo lenne ha beszuntetnek ezt a szavazdist. Mindenkinek JOGA van leirni a velemenyet, akinek nem tetszik, tartsa meg magaban, akinek segit, hasznos, pedig orulok!
2008. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem az bosszant, de iszonyatosan, amikor jó választ adok (egyértelműen jó a válaszom, tény alapú kérdés volt, és pontos, igazolt választ adtam rá), és mégis ott van hogy 50%-ban vagy x %-ban hasznos. Azonban semmi komment, hogy MIÉRT rossz az a válasz.


Én bevezetném azt, hogy a negatív értékelés csak akkor számít, hogyha az illető kommenteli a választ, és elmondja, hogy miért mondott ellent az előző válaszra. Ennek így semmi értelme nincs, hogy vannak egy-két válasszal rendelkező kérdések, és mégis a jó válasz 50% alatti értékeléssel bír.

2008. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg különben is, a kérdező döntse már el, hogy neki hasznos volt-e. Általában nem is a kérdező pontoz le. Én pl, ha kérdezek, minden választ hasznosnak ítélek meg, még akkor is, ha az nem egyezik azzal, amit vártam. Különben miért kérdezném meg.

A másik meg az, hogy sokan azt hiszik, csak az az értékes válasz, ami vigaszt nyújt. Azonban szerintem néha sokkal jobb felhívni a kérdező figyelmét a valóságra és nem álomvilágban ringatni...

2008. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai naptól megváltozott a válasz értékelés.

A változtatás azt célozza, hogy az ok nélkül lepontozó válaszadók értékelései egyre kevesebbet érjenek.

Egyébként nem kell egy válasznak 100%-on állnia, hogy hasznos legyen. Mondhatjuk, hogy ha 40% felett van, akkor már van benne valami hasznos. Épp ezért mostantól eddig a hasznossági százalékig jelennek meg hasznos válaszként a válaszok.


Az értékelésváltozásról bővebben ennél a kérdésnél olvashattok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-mo..

2008. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az előbb is említett linken elolvashatod, hogy mi alapján dől el, hogy egy értékelés hasznos vagy nem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-mo..

2008. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pontrendszer nekem is magas. Nekem van vagy 1100 válaszom, mégis a pontszámoknál az értékelésért kapott pontjaim a túlnyomóak!
2008. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges bármin is görcsölni,sokszor valaki még a kérdést sem érti meg,hogy is tudna rá "hasznosan" válaszolni (és nem azért,mert pontatlanul teszem fel,hanem,mert a nagyátlag - valljuk be - alapvető információkat nem tud,és alapból tájékozatlanok az emberek,nem az iskolázottságon múlik jópár dolog,hanem a mindennapi tapasztalatokon is)Ha úgy érzem,hasznos tagja vagyok a társadalomnak egy-egy válasszal,kiírom a választ az oldalra,ha érzem,hogy nem "vágja" az emberek többsége,mit akarok kifejezni,jobb a privát e-mail.

Egyébként való igaz,hogy az igazságot nehezebb elviselni,mint a valóságot és gyakran a választ elolvasók pontoznak le,nem a kérdés írója.

2008. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!