Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért változik a pontrendszer?

Miért változik a pontrendszer?

Figyelt kérdés
2008. nov. 1. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem még igy is nevetségesen alacsony a legalsó ponthatár. 480ból kéne 200at minimum elérni egyes egyetemekhez. Ez azt jelenti, hogy kettes átlaggal is be lehet sétálni. Szerintem akinek nem megy a tanulás, ne menjen egyetemre, hanem tanuljon szakmát. Aki meg eddig is jól tanult, azt nem rázta meg ez a döntés:D
2008. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Mert mindig probaljak kicsit emelni a szinvonalat, jobban megszurni, ki juthat be az adott szakra. Pl. 2010-tol mar kotelezo lesz 1 emelt szintet tenni, egyszoval jobban meg kell majd dolgozni a pontokert.
2008. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
16%
A legalsó ponthatár tényleg nevetségesen alacsony, aki 4-5 évig nem csinált semmit legalább érettségire szedje össze magát, ha be akar kerülni valahova. Viszont vannak szakok ahova pedig irreálisan magas a ponthatár. Azért változik, mert próbálják megtalálni a legmegfelelőbbet, ráadásul az is befolyásolja h egy adott egyetem adott szakára hányan jelentkeznek, mennyi az átlag pont, stb.
2008. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

:D xD

Te nem a gyakorikerdesek.hu pontrendszerének változásásra gondoltál? :D

Mert ha igen, akkor alaposan félreértett eddig mindenki :D

Mit keresne ez a kérdés akkor a GYIK-ben? :)

Szóval szerintem biztosan igazságosabbá akarják tenni, meg korszerűsítik...de ez csak tipp.

2008. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Emberek! Könyörgöm! Nézzetek már kategóriát. GYIK. És nem "Egyetemi ponthatárok".

Amúgy engem hidegen hagy ez a pontozósdi... úgyhogy egyszerűen nem érdekel :D

2008. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!