Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért írja azt az oldal az...

Miért írja azt az oldal az egyik válaszomnál, hogy 72%-ban, másik válaszomnál 73%-ban hasznos válaszokat szoktam írni? Valaki el tudja nekem ezt magyarázni?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, semmi különös.

2018. júl. 12. 13:18
 1/7 anonim válasza:
26%
Gondolom hol lepontoznak, hol pedig zöld pacsizik a válaszod és ezért 😂
2018. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Egy adott választ elsősorban a kérdező tud legjobban minősíteni. Amennyiben ő azonnal bejelöli, hogy a válasz számára hasznos, úgy arra a válaszra 100 %-os minősítést kapsz. De ezt a válaszodat más válaszadók, vagy csak "nézelődők" is értékelhetik. Az összes értékelésből adódik össze az arra a kérdésre adott válaszod %-os értéke. Majd ezek összeadódnak, és az addig adott összes válaszod értékéből egy átlagot adnak. Ez az átlag hol jobb, hol rosszabb irányba mozdul el, attól függően, hogy az összes értékelő milyennek minősítette a válaszodat. Egyébként ezzel az értékkel nem nagyon kell foglalkozni, a lényeg az, hogy Te az általad ismert és gondolt jó választ adtad.
2018. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 De ez az átlag némelyik válaszomnál (nem ugyanazon kérdés alatt) 72%, némelyiknél 73%. És vagy pár másodperc eltéréssel nézem meg a kettőt, néha meg egyszerre van megnyitva a kettő kérdés, és akkor is különböző a kettő.
2018. júl. 12. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert az egyik választ többen minősítették, mint a másikat. Pusztán matematika.
2018. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De az átlag attól még mindenhol ugyanaz kéne, hogy legyen, nem?
2018. júl. 12. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy válaszoknál nem frissülnek automatikusan az adatok. A frissüléshez felhasználónak kell valamit tennie (értékelés; új komment, válasz írása).

Amikor megjelenik a válasz, akkor az éppen fennálló érték jelenik meg „A válaszíró ..%-ban hasznos válaszokat ad.” szövegben.

A GYK minden éjjel frissíti a felhasználók válaszadási- és válaszértékelési százalékait, valamint a pontszámait.

Bizonyára, a két válaszod közti valamelyik éjjeli feldolgozáskor módosult a válaszadási százalékod, mert annyi hasznos, vagy haszontalan értékelést kaptál. A korábbi válaszodnál a módosulás előtti, a későbbi válaszodnál a módosulás utáni érték jelent meg a válasz megjelenésekor, mert éppen az volt az érvényes érték. A korábbi válaszodnál azért nem frissült az érték, mert annál a kérdésnél az érték módosulása óta senki sem tett semmi olyat, ami adatfrissülést váltott volna ki.

Hasonlóan, ha most egy régi válasznál, aminél például hatvanvalahány százalékos értékelési adat van (például az, hogy „A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik.”), hiába nyomsz például zöld kezet, attól az idő végezetéig változatlan marad a 65%. Azaz, nem jut érvényre az értékelésed. De, ha hozzáírsz a kérdéshez egy új választ (bármikor; akár rögtön az értékelés után, akár napok múlva, vagy akár évek múlva) annak megjelenésekor azonnal frissülnek az adatok; vélhetően emelkedik a 65%. (Azért vélhetően, mert akár több, addig érvényre nem jutott ellenkező értékelés is lapulhat ott.) Ha több válasz van, akár az is megtörténhet, hogy olyanoknál is változik „A válasz ..%-ban hasznosnak tűnik.” százalékértéke, amihez nem is nyúltál, ha van ott érvényre nem jutott értékelés. Sőt! Az is lehet, hogy egy, vagy több válasznál változik (azaz, frissül) „A válaszíró ..%-ban hasznos válaszokat ad.” százalékértéke.


Volt már a tiédhez hasonló kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7908379..

A 2-es válaszból kiderül, hogy a tiédtől változatosabb eltérés is volt. A 3-as válaszíró felvetése bizonyult jónak.


Utána jó darabig figyeltem sok választ, és figyeltem itt, a GYIK kategóriában feltett kérdéseket, válaszokat, amelyek ezzel a témával voltak kapcsolatosak.

A következőket tapasztaltam:

• azonnal frissülnek az adatok, ha új komment, vagy válasz jelenik meg (ha több oldalnyi válasz van, minden oldalon).

• azonnal frissülnek az adatok, ha egy értékelés miatt éppen megjelenik, hogy válasz hány százalékban tűnik hasznosnak (ha több oldalnyi válasz van, csak azon az oldalon, ahol az érték éppen megjelent).

• azonnal frissülnek az adatok, ha valaki egy „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” értékelésű válasznál kék-, vagy piros kezet nyom (ha több oldalnyi válasz van, csak azon az oldalon, ahol az értékelés történt).

• 4 éjszaka eltelte után frissülnek az adatok, ha két egymást követő éjszakai feldolgozás között egy választ legalább ketten értékelnek, vagy egy oldalon legalább két válasznál történik legalább egy-egy értékelés (ha több oldalnyi válasz van, csak azon az oldalon, ahol az értékelés történt).

Eddig ezeket tapasztaltam, persze lehet más adatfrissülést kiváltó eset is.


Egy válasz írásához nemrég végeztem ilyen kísérleteket; az egyik, még 2006-ban íródott kérdésnél is. A következőket tapasztaltam:

a 44-es sorszámú kérdés nagyon a GYK indulásának elején íródott, még nincs időbélyege. Az első válasz napja 2006. okt. 18. 08:46; tehát a kérdés előtte íródott.

2018-05-29-én 7:28-kor ilyen állapotban találtam a kérdést: [link]

2018-05-29-én 7:30-kor zöld kezet nyomtam a # 3-as válaszra: [link]

2018-05-29-én 12:06-kor történt belépéskor még minden változatlan volt: [link]

2018-05-29-én 12:11-kor a # 4-es válaszra is zöld kezet nyomtam: [link]

2018-06-01-én 12:12-kor még minden változatlan volt: [link]

2018-06-02-án 6:35-kor azt láttam, hogy a # 3-as válasznál érvényre jutott az értékelésem, 73%-ból 83% lett. És még egy változás történt, a # 4-es válaszolónál „A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.”-ban a % 64-re változott: [link]

Tehát, 2 egymást követő éjszakai értékelés közt 2 választ értékeltem, és 4 nap múlva GYK-s adatfrissülés történt az oldalon.

A # 4-es válasznál frissült, változott a válaszadó össz-százaléka is; emiatt választottam ezt a kísérleti képsorozatot.

2018. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Darwin, te vagy az? :O


Köszönöm, de tényleg. Szerintem kimerítetted a "hasznos válaszadás" fogalmát! :D

2018. júl. 13. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!