Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha ezen az oldalon valakivel...

Ha ezen az oldalon valakivel privátban beszélgetek, akkor az ki tudja nyomozni, hogy ki vagyok a valóságban?

Figyelt kérdés
Pl. kinyomozza az email címem.
2018. júl. 15. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez az oldal semmi mást nem jelenít meg, csak a kitalált felhasználóneved. Ezen felül rajtad áll hogy milyen személyes adatot adsz meg. El kell szakadni a filmek világától, a valóságban sem az e-mail cím, sem az IP cím alapján nem lehet egy személyazonosságot vagy tartózkodási helyet kideríteni. Szintén csak annyit, amit esetleg te publikusan megadsz magadról (például megadod az e-mail címed, abból valamilyen közösségi oldaladra rá lehet keresni, ott még több személyes információt osztasz meg).
2018. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De akkor ezek szerint nem tudják itt megtudni az email címem. Csak valaki azt írta, hogy tudja, hogy ki vagyok.
2018. júl. 15. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Döntően rajtad múlik.

A neved felhasználóneved lehet rejtett. Mint ahogyan most az is. Elővarázsolható, ha írok neked privát üzenetet, s arra válaszolsz is. Akkor mindenképpen látszik a login neved.

Ám még ezzel sem megy semmire a másik.


De!

Ha nem ilyen célra használt, eldobható e-mail címet használsz e regisztrációkor, akkor esetleg annak utána lehet járni.

Ha olyan felhasználónevet használsz, ahol máshol megjelenik valós adatokkal, akkor az is megismerhető.

Így jártam egy fórumon.

Legyen mondjuk a nick-em: rozsafaakertben.

Feladtam álláshirdetést, amiben minden fontos adatom megvolt, s rozsafaakartben@szolgaltatodomainja.hu levélcím is.

A fórumozó nem volt rest, s rám keresett. Meg is talált, s egy vélt sérelem miatt meg is fenyegetett.

De ha egy ingyenes e-mail szolgáltatást használsz kamu adatokkal (senki nem ellenőrzi), majd úgy regisztrálsz itt, hogy sehol máshol nem jelenik meg rólad semmi), akkor szinte lehetetlen megtalálni.

Na de ez sem ilyen egyszerű.

Pl. biztosan látsz olyant hírműsorokban, melyben

a szomszéd arcát nem vállalta, de elmondta bevezető hangzik el, s közben zöld felső van rajta, piros almával, szeretlek Józsi felirattal, s ez egy 300 fős falu, akkor ott mindenki tudni fogja, ki is ő.

Ha a regisztrációkor óvatos is voltál, ha olyasmit írsz magadról, ami eléggé egyedi, s az ismerősi köröd is jelen van itt, akkor bizony rád ismernek.

(Nem tudom, van-e most Ikarusz), de legyen. Abbaól csak egy van, s a riport arról a gyárról szól).

Akkor hiába vagy névtelen, de sajátos ruhában nyilatkozol, hogy a főnök egy csaló gazember, akkor a kollégáid rögtön tudni fogják, hogy te vagy az.

Mondom, az interneten ugyanez van.

Ha rád lehet ismerni, akkor hiába a névtelenség.

Hétköznapi felhasználó ugyanakkor a digitális világon belül nem nagyon jut hozzá az adataidhoz.

2018. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát kamu emaillel regisztráltam ide.
2018. júl. 15. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

"Csak valaki azt írta, hogy tudja, hogy ki vagyok."

Ősi trükk. Falusi vénasszonyok is nyomják, ha nem tetszik egy idegen arrajáró pofája: - Ismerem ám magát, tudom, hogy kicsoda!!! Közben lófaszt se tud, csak kiabál, hátha megijeszt.

2018. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, szerintem az illető is így van.
2018. júl. 15. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a hatóság tudja az IP címed alapján! De ha nem teszel semmi törvényellenest, ha nem jelentenek fel akkor nem foglalkoznak veled!

De ha komolyabb dolgot is szeretnél (mert ezen az oldalon az is lehetséges!) akkor nem érmes kamuzni!

2018. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer ráírtam itt egy csajra. Nagyon dugni akart, sc-en még képet is küldött, de nem inditott be. Rá 1-2 napra megint belefutottam, de már nagyon egy szűz szent lánynak állitotta be magát. Szórakozhattam volna vele, hogy tudom ám hogy kicsoda. Sc neve alapján amúgy be lehetett azonosítani, fb-on is megtaláltam. De nem vagyok g..i.
2018. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!