Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit gondoltok, jobb lenne, ha...

Mit gondoltok, jobb lenne, ha a Gyakorin a piros/zöld/kék kéz lenyomása után egy kis mező megjelenne, amit kitöltve kéne megindokolni, hogy miért így szavaztál?

Figyelt kérdés

Ezek a hozzászólás értékelések csak a kommentelőnek jellennének meg ; csak a saját kommentjeire és így látja hányan értékelték és miért úgy, ahogy és tanulhat is belőlük.


Esetleg Jelenthetné az értelmetlen értékeléseket (fehéren hagyott vagy értelmetlen indokok miatt) és az törlésre kerülne és nem számlálódna be a válaszadó értékes válaszainak százalékába.


Mennyire lenne szerintetek ez hasznos?



2018. nov. 1. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne olyan hasznos és inkább csak az lenne az eredménye, hogy kevesebben értékelnek.
2018. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb értékelés volna, azonban mégis megnőne a moderátorok munkája, mivel minden jelentett indoklást átkéne olvasni és a témához mérten mérlegelni.

S ha a trollok rákapnak, akkor direkt rájátszanának.


Magyarul a moderátorok munkáját növelnénk csak meg.


Persze jónak jó lenne, mivel egy sokkal megbízhatóbb értékelési rendszert kapnánk, csak ez egy "ingyenesen" működő oldal esetében nehezen megvalósítható.

2018. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem inkább az lenne a célszerű, hogy csak az értékelhessen, aki előtte már akár a kérdésre, akár valamelyik kommentre reagált. Ki nem állhatom azokat, akik úgy pontoznak le 0%-ra, hogy nem fejtik ki egyetlen szóban sem, hogy miért nem értenek egyet a hozzászólásommal, csak kattintgatnak. Ez persze vonatkozik azokra a bólogatójánosokra is, akik mindig úgy értékelnek, ahogyan a többség, mert ezzel a toplistán plusz pontokat kapnak. Vannak pl. olyan felhasználók, akik a válaszaikra rendre alacsony ponszámokat kapnak, de az értékeléseikkel rengeteg pontot bezsebelnek. Olcsó siker. Én gyakran vagyok pl. mínuszban az értékeléseimet tekintve, de nem zavar. Nem szokásom a többséghez csapódni, van saját véleményem is. :)
2018. nov. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Elolvastam mindegyiket.


Mondjuk lehet, hogy, csak ha a kékre vagy a pirosra nyomna rá lenne célszerű, mert, hiába több munka, de, ha valaki nem ért valakivel egyet, az volna az elvárt, hogy kifejtse, hogy miért. Hiába lenne akkor kevesebb értékelő; legalább a válasz vagy úgy lenne lepontozva, hogy meg is lenne indokolva a negatív értékelés vagy sehogy. Ez szerintem már kb az az eset, amikor feltöltesz egy produkciót a Youtube-ra és valaki azt írja oda kommentbe, hogy "Ez pocsék"; de a kritika nem építő jellegű (abból, hogy "ez pocsék", nem tudod meg, hogy mi nem tetszett benne a nézőnek és mivel tehetnéd jobbá a videót). Ebből kiindulva, leírok egy kommentet, kapok rá 0%-ot és nem fogom érteni, hogy miért, hiába a legjobb tudásom szerint írtam. Ráadásul, ha meg lenne indokolva a negatív értékelés, amit azért kaptam, mert rossz volt az információ, amit megosztottam, akkor én is az így szerzett tudással okosabban élhetnék :)


Nem minden indoklást kéne átolvasni a moderátoroknak (ahogy nem minden kérdést), csak amit jelentenek. Most azért valaki szerintem nem fog egy indoklást jelenteni, mert pipa a másikra, hogy nem osztja a véleményét, de azért, már igen, ha sértő szavakkal illeti vagy az indoklásnak se füle se farka vagy nem is indoklás csak szidalmazás. Ha érkezik 100 indoklás, akkor nem mind a 100-at kéne elolvasni a moderátoroknak, hanem csak aztna részét, amit a trollok hoztak össze.


A zöld kéznél még elmenne, hogy nem lenne a kis dobozka, elvégre úgyis az kerülne bele, hogy "igazad van" vagy hasonlók.


***


Viszont, abban igazatok van, hogy erre is rákaphatnak a trollok és több munkája lenne a moderátoroknak. Meg a fenti gondolatmenetemet kissé becsmérelve; nem biztos, hogy maga az értékelés jelentés is rendeltetszésszerűen lenne használva, mert sok az érzékeny ember, aki nem bírja megemészteni, hogy nincs igaza és, akármilyen érvvel mondanak neki ellent, azt sértésnek veszi.


Még egyszer köszönöm a válaszaitokat és kaptatok egy zöld kezet.

2018. nov. 2. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Jó hosszan írtál arról, ami nincs és nem is lesz.
2018. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5, hát ez van, imádom a klaviatúrán a billentyűzetet nyomkodni ;) Attól, hogy nincs és nem is lesz, érdekes belegondolni. :)
2018. nov. 2. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Elolvastam amit hosszan írtál. Tetszik egyébként és nagyon értékelem, hogy jobbá szeretnéd tenni az itteni közösséget. :)
2018. nov. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Én annak örülnék, ha vissza lenne vonni az értékelést. Ha telefonról jelölöm meg, rengetegszer haszontalan, szörnyű, undorító válaszoknál rosszul érzékeli és zöldet adok :( vagy pont fordítva.
2018. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%

Nekem az egész értékelési rendszerrel az a gondom, hogy akadályozza sok esetben a konstruktív vitát.


Állítok valamit, lepontoznak nullára, de senki nem érvel ellenem. Nyilván, mert az indulatát a válaszom miatt kiélte a pontozással. Ha nem lenne értékelés, ez a pszichológiai levezetés nem lenne meg, és talán hallhatnám, egyesek miben nem értenek egyet.


A gyakorlatban ahol viták kialakulhatnak, ott amúgy sem lehet a százalékokkal mit kezdeni. Politika vagy vallás szekcióban mi az istent jelent, hogy hasznos?

2018. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!