Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az álomfejtés minden része az...

Az álomfejtés minden része az ezotériához kapcsolódik? Ha én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen belső elfojtott érzelmek okozhatják a visszatérő álmaimat, akkor is oda írjam, vagy inkább az önismerethez?

Figyelt kérdés
Szóval nem valami természetfeletti magyarázatot szeretnék, hanem inkább a pszichológiát alkalmazva, valami tudományosabbat.
2010. jún. 28. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából a kettőnek együtt lenne értelme. Az álmokban a szimbolika a fontos, amiből nem mindegyik általános, van ami csak számodra bír érdekes jelentéssel. Túl tudományos magyarázatot erre nem lehet kapni, mivel akkor be kéne érned azzal, hogy a külső ingerek hatására álmodod, amit álmodsz. A kérdés egyébként jó, akár az önismerethez is írhatod.
2010. jún. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző szerintem téved. A visszatérő álom fő okozója az, hogy a problémád még mindig fent áll, és ideje lenne orvosolnod. Az álmok nem az elfojtott érzelmeidet tartalmazzák, néha azt is, de nem ez a központi témája. Amugy óvakodj az ezoterikusoktól, félrevezethetnek, ha igazi álomfejtőt akarsz, akkor keress fel Jungiánus pszichológusokat.
2011. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!