Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Néha miért nem válaszolnak a...

Néha miért nem válaszolnak a kérdésekre itt a Gyakorikérdéseken?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy főleg a hasznosabb/értelmesebb kérdésekre nem érkezik válasz, amikre jó lenne valami épkézláb válasz.

2019. ápr. 24. 17:19
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem több oka is lehet, részben mert nem tudnak rá választ, részben mert sokszor ugyanazt két hetente kiírják és már unalmas rá válaszolni. De gondolom van amikor csak nincs ideje annak aki válaszolna rá és mire ideér már nagyon hátrakerül a kérdés, így kikerül a fő látókörből. Néha meg sima kereséssel kapásból ott a válsz a neten.
2019. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem főleg azért, mert nagyon kevés igazi szakértő van itt, a többség csak félművelt kötekedő, így az igazán nehéz, értelmesebb kérdésekre nem adnak választ.
2019. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1 éve találtam rá erre az oldalra, azóta vagyok felhasználója. Az 1 év alatt sok mindent megfigyeltem már, sok mindenre rájöttem.

Egy feltett kérdésre akkor válaszolok, ha biztosan tudom a helyes választ. Amennyiben bizonytalan vagyok, úgy mielőtt válaszolnék, ellenőrzöm az általam helyesnek vélt feltevést - Internet, lexikonok, szótárak, könyvek stb.. -, és ha igazoltnak találom a tudásomat, úgy válaszolok a kérdésre. Itt következik az a szó, hogy DE.

Tapasztalataim azt mutatják, hogy - sajnos - ez az oldal egyre inkább kezd silányulni. Nem kis bánatomra, mert egyre kevesebb azok száma, akik egy-egy kérdésre hasznos és érdekfeszítő választ tudnak adni. Megítélésem szerint jelenleg ezek körét hat-hét válaszadó teszi ki, közülük is kiemelkedő egyetlen-egy. Ők azonban megválogatják, hogy mely kérdésre válaszolnak.

Másik nagy problémának látom ezzel az oldallal kapcsolatban, hogy a feltett kérdéseket értelmileg sokszor már nem is lehet minősíteni. Ezért amíg a regisztrációmat követő első időszakban igen aktív voltam a válaszadásban, mára ez a lendület és pozitív hozzáállásom hanyatlóban van, sőt néha úgy érzem, teljesen felesleges.

Harmadik megállapításom, hogy igen sok itt az olyan jelenlévő, aki csak nézelődik, választ a kérdésre nem ad, csak arra les, hogy mikor érkezik egy válasz, arra azonnal lecsap, és minősít, és kritizál, és kétségbe vonja a válaszadó tudását, és legvégül elküldi melegebb éghajlatra.

A minap volt egy érdekes kérdés, amin igazán elgondolkodtam, de fentiek miatt mégsem válaszoltam rá.

A kérdést valahogy így tették fel: Mi a mai európai identitás?, vagy Mi Európa mai identitása?

Nem szeretek másokkal konfrontálódni, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudnék, vagy nem akarnék vitatkozni, de maradjunk abban, hogy ez nem egy vitafórum.

2019. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

3 lehetőség van:

1.: nem tudja rá senki a választ

2.: nem találják meg a kérdést

3.: leszarják

2019. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Az értelmetlenebb, véleménykérő, troll kérdésekre több válasz érkezik, mert általában összeveszést eredményez (troll kérdéseknél a kérdező veszekszik a felhasználóknál, a többinél vagy kérdező a felhasználóval vagy felhasználó a felhasználóval).


Ilyen esetekben 2-3 válasz után már nem is a kérdésre válaszolnak az emberek.


A hasznosabb, értelmesebb kérdésekhez vagy nincs meg a szakértő a GYIK-n, vagy épp azt a kategóriát nem nézi a szakértője vagy nézi csak pl, amikorra feljön a honlapra, már rég hátratolta a többi értelmetlen vagy troll kérdés.

2019. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert azok számára, akik szembetalálkoznak vele, érdektelen, vagy nem tudják a választ.
2021. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ez nem a gyakorivalaszok.hu nevű oldal :)
2021. jan. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!