Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy az oldal...

Miért van az, hogy az oldal ellenzi az ismerkedéssel kapcsolatos kérdéseket, kiírásokat?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy benne van a szabályzatba, de ahogy elnéztem sok embernek segítene(köztük nekem is) ha normális keretek között tudna ismerkedni itt az oldalon, akár távolival, akár helybelivel(ami elég kényelmes, és hasznos megoldás lenne) Egy konkrét példa: Kiírtam hogy "ahol lakom, valakinek volna kedve kijönni bicózni velem? mert unalmas egyedül" és már jött is rá 2 válasz hogy, én is egyedül bicózok, jó lenne valakivel stb. csak mire írtam volna nekik az üzot, már törölték is az Adminok/Moderátorok. Jelen esetben sokat segített volna ha kitudok menni valakivel, mert nemrég óta lakom itt és alig ismerek valakit.. erre most azóta is egyedül mászkálok kint stb. Szerintem elgondolkodtató ez az egész, mert ez pont egy ilyen szabad oldal ahol bármit kérdezhetsz, segítséget kérhetsz stb. akkor ez miért nem lehetséges? nem látom benne a logikát, főleg hogy mindenki saját felelősségre ismerkedne, nem pedig az oldal felelősségére. És a végére még annyit, hogy sok ember van olyan helyzetben, hogy sokat segítene neki, ha itt megismerhetne vele egy helyiségben lakókat, vagy bárkit. (elég összecsapottan írtam le meg nem figyeltem az írásjelekre/nagybetűkre se, de a lényeget leírtam szerintem, köszi ha elolvastad!)

2019. máj. 11. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem ez az oldal eredeti funkciója, hanem az ismeret/tudás megosztása. Ráadásul az oldal anonim, aminek megvan a maga veszélye ha te innen akarsz emberekkel ismerkedni.


Ismerkedni a közösségi oldalakon vagy társkeresőkön kell, munkát keresni a munkaerő-közvetítőknél, reklámozni az apróhirdető oldalakon. Ez egy kérdés-válasz oldal, így elvárja az üzemeltető hogy ebben a körben hozzanak létre tartalmat. Bár fórum jellegű a hozzászólás-beküldés, de az oldal nem fórum, hogy itt csevegni vagy chatelni lehessen.

2019. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert hirdetést nem lehet kiírni és az ismerkedés is egy hirdetési kategória. Újságokban is szokott lenni társkeresés rovat, igaz csak prostik használják, de általános társkeresésre lett kitalálva.
2019. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt ismerkedés kategória, de kivették, valószínűleg okkal. A leghírhedtebb része az oldalnak a privátban zaklatás, amivel még mindig nem kezdtek semmit.


Az anonimitásnak mindig megvan az a kockázata, hogy nem ellenőrizhető le, hogy kivel beszélsz. Ha akarom 18 éves lánynak adom ki magam, ha akarom 40-es anyukának aki tanácsot osztogat a tinilányoknak, és vannak itt elég sokan annyira elborultak hogy a magánéleti konfliktusban vagy problémával szenvedő kérdező bizalmába megpróbálnak férkőzni, kihasználni a gyengeségüket. Ha a téma intimebbre fordul és van olyan hülye valaki hogy egy bizalmába fogadott ismeretlennek bármilyen őt kompromittáló tartalmat küld vagy mond, azzal onnantól kezdve zsarolható és sakkban tartható.


Ez a probléma jóval túlmutat azon, hogy te csak biciklizni keresel embereket. Mások nem erre a célra és nem ilyen okból próbálkoznak be. Közismert jelenség, hogy a valaki kiírja hogy nő, azonnal elárasztják kéretlen üzenetekkel vagy egyenesen péniszfotókkal, és ha nem úgy reagálja le ahogy a zaklató akarta, elhordják mindenféle mocsoknak. Az oldalnak többet között az ilyenek miatt nincs ismerkedés kategóriája, és ennek ellenére sem csökkent az ilyen esetek száma, hiszen szinte naponta írnak ki kérdést a dologról.

2019. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem erre van. Ha ismerkedni akarsz arra ott a Tinder, Facebook csoportok stb...
2019. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:
60%

Az oldal célja az elvileg az, hogy valódi, vagy elméleti problémák mentén felmerülő, ismerethiányból fakadó – mások véleményének nem ismerése is ide tartozhat – kérdéseket lehessen feltenni, illetve válaszolni.


Attól, hogy valami kérdőmondatként van megfogalmazva, attól nem lesz feltétlenül valódi kérdés. Az oldal nem társkereső, nem blog, nem fórum, nem chat, nem Facebook, nem reklámújság, meg még egy csomó minden nem. És többek között nem társkereső oldal. Aki erre akarja használni, nem jó eszközt választott, nem jó oldal címét írta be a böngészőbe.


Ez olyan, hogy a kalapács szögek beverésére jó. Ha valaki csavart akar behajtani kalapáccsal, ott nem a kalapácsgyártó hibája, hogy nincs a kalapácsnak erre alkalmas része, hanem az illető választott helytelenül kalapácsot csavarbehajtásra csavarhúzó helyett.


Biciklizőtársat keresel? Írd ki a Facebook faladra, hátha valamelyik ismerősöd kapható rá. Vagy keress egy témába vágó Facebook oldalt, csoportot, esetleg egy fórumot, vagy lépj be valami kerékpárklubba.


> eddig sehol máshol nem tudtam normálisan ismerkedni mert tele volt hülyékkel az oldalak nagyrésze


És szerinted itt gyökeresen más a helyzet? Mert én nem hinnék ebben, sőt…


> valamelyik csaj azért tiltott mert megkérdeztem hogy hány éves


Ez ilyen, a lány nem akart ismerkedni, vagy nem veled akart ismerkedni. (Nota bene online nem túl szerencsés ismerkedni. Arra sokkal jobb egy offline terület.)

2019. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amiért tojásszénért se a gyógyszertárba mész.
2019. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

az lehet, h nem ez az oldal eredeti funkciója, de szép lassan haldoklik az egész oldal, vmi újat ki kéne találni, mert lassan semmi értelme nem lesz idejárni.


bírom, hogy foggal-körömmel védik a kommentelők a gyakorit :D

igazából ez sem más, mint fejlődésképtelenség és vaskalaposság, de már megszokhattuk, hogy a magyar oldalak inkább beleállnak a földbe, mint hogy bármin is változtassanak.

2019. máj. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2*Sü ***** válasza:

> az lehet, h nem ez az oldal eredeti funkciója, de szép lassan haldoklik az egész oldal, vmi újat ki kéne találni, mert lassan semmi értelme nem lesz idejárni.


Ha haldoklik az oldal – bár nem hiszem, hogy az összes kategóriát követnéd, és objektív rálátásod lenne arra, hogy mennyire haldokik az oldal, vagy sem –, és nincs miért ide járni, akkor el kell engedni. A kalapácsos példámmal élve ha egyre kevesebbszer kell szöget beverni, akkor nem a kalapácsot kell átalakítani csavarhúzóvá, abból csak egy nem túl praktikus öszvér megoldás lesz. A kalapácsot el kell tenni a fiókba, vagy kidobni, és venni mondjuk egy pöpec aksis csavarhúzót. Az üzemeltető szempontjából detto. Ha a Webminute úgy látja, hogy a gyakorikerdesek.hu oldal kezd kimenni a divatból, akkor meg kell találnia azt a témát, amiben létre tud hozni egy új oldalt, és nem ezt az oldalt kell foltoznia.


Ott van szintén a Webminute által üzemeltetett www.tutikepeslapok.hu oldal. Ma már ez nem divat. Mégsem alakították át az oldalt úgy, hogy akkor ne csak képeslapot tudjon küldeni, hanem legyen belőle – mit tudom én – egy mobil háttérkép gyűjtő oldal. Ha ez lenne a cél, arra érdemesebb egy másik honlapot tervezni a nulláról, hogy koncepciójában, működésében, funkcióiban, a felhasználói felületben ezen új cél érdekében legyen optimalizált.


> bírom, hogy foggal-körömmel védik a kommentelők a gyakorit


Nem a gyakorit védem a magam részéről. Inkább azt a személetet védem, hogy ha van egy célom, arra kiválasztom a megfelelő eszközt, és nem egy random kiválasztott eszköz gyártójánál reklamálok, hogy miért nem alkalmas az eszköz arra, amire *nekem* kell.


> igazából ez sem más, mint fejlődésképtelenség és vaskalaposság


Fejlődnie lenne hova az oldalnak. De nem a céljában, funkciójában. Lenne itt mit tenni, pl. asztali értesítés arról, ha új privát üzenet, új válasz érkezik, lehetne csinálni egy normális mobil alkalmazást – szintén értesítésekkel –, esetleg Facebook, Twitter stb. integrációt, egy a modern kornak megfelelő dizájnt, egy normális keresőt, normális szövegkezelést, normális, korrekt linkkezelést… Millió dologban fejlődhetne az oldal. 20 éve ennél jóval kifinomultabb fórumot dobtam össze a semmiből, mint ez.


De értem az üzemeltetőt is. Az oldal megy. Egy nagyobb fejlesztés nem hoz szignifikánsan több látogatót, így nem járna több reklám megjelenítéssel, így nagyobb bevétellel sem. Üzletileg nem sok értelme van pénzt áldozni egy nagyobb átalakításra, aminek nincs megtérülése. A GYK piacvezető Magyarországon a saját műfajában, és bár egyre-másra jelentek és jelennek meg technikai szempontból profibbnál profibb alternatívái, mégsem veszélyeztetik az oldal egyeduralmát, amíg nem tesz hozzá valaki egy nagyobb marketingkampányt. Ingyenes oldalnál azt meg nehéz úgy megcsinálni, hogy az meg is térüljön. A GYK-nek ez egyébként problémája is, mert igazából nincs gazdája. Fejlesztések immel-ámmal történnek, a tulajdonos nem fejleszti igazán, csak üzemelteti az oldalt.

2019. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!