Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egy felhasználó tényleg meg...

Egy felhasználó tényleg meg tudja nézni, hogy ki az aki kiírta a kérdést?

Figyelt kérdés

Hiába van gyakorikérdésen rejtve a nevem, meg tudják nézni valahogy, hogy pl. én irtam ki egy"ilyen meg ilyen" kérdést?


Már volt olyan,hogy válaszoltam is és kérdeztem is és a másik felhasználó tudta, hogy én írtam ki, valami "google site" akármi alapján, le is írta nekem.

Elképedek.

Lehetséges ilyen vagy nem?



2019. máj. 20. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem a neved a felhasználó neved akkor mit töröd magad ezen?
2019. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Egzakt módon – ha nem jelölöd be a beállításoknál, hogy a neved legyen rejtett –, akkor más „mezei” felhasználó nem tudja megállapítani, hogy két kérdést ugyanaz a felhasználó írt-e ki, vagy sem. (Nyilván a moderátor tudni fogja.)


Ha régebben be volt kapcsolva, hogy jelenjen meg a neved, akkor akár a Google, akár más szolgáltatások segítségével esetleg meg lehet az oldal egy régebbi állapotát nézni, amikor még meg volt jelenítve a neved.


Illetve ha valaki a kérdés alatt a „Privát üzenet”-re kattint, ír neked egy üzenetet és te arra válaszolsz, akkor a válaszból kiderül a neved.


Tehát egzakt módon egy moderátori jogcímmel nem rendelkező felhasználó nem tudja két kérdésről megállapítani semmilyen módon, hogy ugyanaz a felhasználó írta-e ki. (A HTML vagy javascript kódot elemezve sem.)


~ ~ ~


Viszont némi logikával azért össze lehet kapcsolni kérdéseket. Pl. ha rövid idő alatt több hasonló témájú kérdés érkezik, amiről nem szokott, az már eleve valószínűsíti egy kicsit, hogy ezeket az eddig nem taglalt kérdéseket ugyanaz a személy tette fel. Ezt meg tudja erősíteni, ha a kérdezőnek van valamilyen szisztematikus helyesírási hibája, jellegzetessége, ami csak az emberek egy kis hányadára jellemző. Minél több ilyen van, annál valószínűbb, hogy a két kérdést ugyanaz a személy tette fel. Pl. ha a felhasználó a vessző után következetesen nem tesz szóközt, ha minden mondatot kisbetűvel kezd, a hibàs èkezethasznàlat is valòszìnûsìtì az azonosságot.


A hasonló szófordulatok is erősítik ezt a vélelmet, a hasonló minőségű és tartalmú megnyilvánulások is, az olyan fogalmazási jellegzetességek is, mint mikor valaki külön mondatban írja azt, amit mások összetett mondatban szoktak írni, vagy fordítva.


Van olyan felhasználó, akit 100% bizonysággal be tudok azonosítani, mert minden kérdése ugyanarról szól, ugyanúgy épül fel, van 3 jellegzetes és szisztematikus helyesírási hibája, de ami a hab a tortán, hogy van egy szó, amit rajta kívül senki más nem ír úgy. (A szóra rákeresve gyakorlatilag csak a GYK-s kérdései jönnek fel találatként.)


Az én nevem megjelenik. De ha nem jelenne meg, pusztán az extrém hosszú válaszaimból, a szófordulataimból, a válaszaim tagolásának mikéntjéből a legtöbb felhasználó felismerne, aki találkozott már 3-4 válaszommal itt az oldalon.

2019. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A felhasználónév letitkosítása nem szinkronizálódik le azonnal, kell neki némi idő.


www.google.com és a kereső részébe írd be, hogy site:gyakorikerdesek.hu xxx (az xxx helyére a felhasználónév) ; tudod csekkolni a sajátodat. Ha nem találsz semmit, akkor szuper, ha találsz, akkor nem sokára úgyis eltűnik.


Onnan tudom, hogy volt itt egy troll, akire rákerestem így és idővel letitkosította a nick-jét, mert mindenki csak beirogatta a kérdései alá, hogy "Na megint itt a troll"; és a titkosítás után még egy ideig láttam, ha így rákerestem google-ban.


Gondolon ez lehetett a bibi, innen látta ő is.

2019. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!