Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem kerülnek kitiltásra...

Miért nem kerülnek kitiltásra azok az emberek akik szándékosan spoilereznek el másoknak új filmeket/sorozatokat? Illetve miért nem törlik azt amit írnak?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy sok esetben nem törődnek a moderátorok azzal ha olyan választ/kérdést jelent valaki ami szándékosan, mindenféle figyelmeztetés nélkül spoilerez el frissen megjelent filmeket, sorozatokat, könyveket.

Szerintem elég egyértelmű hogy új filmeknél illik kiírni hogy "spoiler" vagy egyéb módon jelezni a dolgot, és a normális többség ezt meg is teszi. Viszont vannak olyanok akik egyáltalán nem jelzik ezt semmilyen módon, sőt továbbmegyek olyan is van amikor direkt kéri a kérdező hogy ezt vagy azt ne spoilerezzék el neki, mert még nem látta, viszont valami érdekli a filmmel kapcsolatban (pl. kell-e hozzá előzményfilm, kapcsolódik-e más filmekhez, lesz-e folytatás ilyesmi), és a delikvens azonnal odadurrantja az adott film legnagyobb spoilerét. Én is jártam már így. Azt nem írom le hogy én személy szerint mit tennék az ilyennel, mert én is ki lennék tiltva, de az érdekelne hogy a moderátorok az ilyen trollokat miért nem iktatják ki? Mert szerintem ez a trollkodás, közösségellenes magatartás legaljasabb formája, nem értem miért van ez tolerálva. Valaki tudja?



2019. júl. 14. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem mert egyetlen felhasználási feltétellel nem ellentétes.
2019. júl. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem ez a z agyetlen szabály, amin változtatni kellene. Lehetne például olyan, hogy ha a kérdésemre érkezik egy véleményem szerint trollválasz, akkor azt kitörölhessem, és esetleg be is állíthassam, hogy a kommentelő oda többet ne tudjon beírni, vagy még akár azt is, hogy ne láthassa többet kérdéseimet. Végülis az logikus lenne, hogy a saját kérdéseimnél 100%-ban én dönthessem el, melyik válasznak van ott helye, és melyiknek nem.


A kérdéshez konkrétabban: Igen, ez is az internet egyik rákfenéje. Persze, láttam már olyat, ahol valaki csak egyszerűen nem tudta, hogy a spoilerrel embereket hergel, vagy hogy azt sem, hogy mi az a spoiler. Ez persze ritkább.

Én is tettem már fel itt olyan kérdést, hogy mit szólnak XY-karakter halálához az épp lement sorozatepizódban, de magába a főkérdésben csak annyit írtam, hogy "Mi a véleményetek arról a sokkoló fordulatról, ami most az epizód végén történt?", a magyarázatban pedig kifejtettem, mire gondolok, de akik nézték, már a főkérdésből tudhatták. Mondjuk volt már olyan, hogy egy fórumon olyan hőzöngővel találkoztam, akinek már az is spoiler, ha valaki leírja, hogy ütős fordulat várható az epizód végén. Az ilyenekkel már én nem tudok mit kezdeni, a kákán is a csomót kereső kategória. Az vitatott, hogy vajon az spoilernek számít-e, ha valaki leírja, hogy az adott rész egy unalmas töltelékepizód volt, amiben lényegében semmi nem történt.

2019. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3: Ha még nem láttam a filmet, nem nézek be a topikjába semmilyen fórumon, ez okés. De azért azt ne kelljen már bekalkulálnom, hogy itt belépek ebbe a kategóriába, és valaki a kérdésben lelövi a végkifejletet! Evvel az erővel ne is netezzek, amíg nem láttam a filmet. Gondolom, érzed a különbséget.
2019. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!