Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Visszakövetelhetem a pénzem...

Visszakövetelhetem a pénzem egy részét?

Figyelt kérdés

Rock koncertre mentem. Elkezdtek zenélni, énekelni. Egy ideig rendben is ment, majd egyszer azt monja az énekes, hogy "lássam a kezeket" , erre előttem mindenki feltette a kezét, én meg emiatt nem láttam a zenekart. Én az egész jegyet kifizettem, mégsem láttam egy részét a koncertnek. Ez már önmagában is felháborító.

Aztán meg ment a nóta és az énekes abbahagyta az éneklést és a mikrofont a közönség felé nyújtotta. Erre a közönség énekelte tovább a nótát.

Na ekkor kicsapta nálam a biztosítékot.

Azért fizettem, hogy az énekes folyamatosan énekeljen.

Ha azt számítom, hogy nem énekelt, ehelyett nekem kellett énekelnem, akkor én is kérek pénzt a zenekartól , mert én sem énekelek ingyen.

Mit gondoltok , pereljem be őket ?


2019. nov. 22. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán vicces volt.
2019. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi keresnivalója van ennek a humor kategóriában.
2019. nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a szőlőzabáló sparos árufeltöltőt pereld be.
2019. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én itt humort reméltem, de ez fos, nem humor. Követelek kártérítést és a kérdező azonnali agyonlövését. Köszönöm.
2019. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Látod? Ezért kell vásárlás előtt szerződésbe foglalni, hogy pontosan milyen szolgáltatásért is fizetsz...Gondolom nem volt sehol leírva, hogy a jegy árába a vizuális élmény is beletartozik. Valószínűleg az se, hogy az énekes minden egyes sort köteles végig énekelni. Sajnos ilyen esetben nincs mit tenni, te azért fizettél, hogy ott lehess. Ott voltál? Igen. Ők lenyomták a showt, ahogy akarták. Szörnyű világot élünk....ma már a zenészek is próbálják kizsákmányolni az embereket! Legközelebb tessék szerződést kötni ilyen előtt! Na, most már megtanultad, hogy sündisznót nem szabad sütni nyáron, mert beleragad a jégbe! Humorérzéket meg vásárolhatsz magadnak bárhol, amiatt ne bánkódj! Én is éppen arra gyűjtök, csak mindig megzabálják a pénzem a tücskök...bürhühühü :'(
2019. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dr. Bagoly Berta bíró válasza:


Kedves Kérdező!

A kitakarásért, ami miatt nem láttad a zenekar egy részét, a vétkest kell beperelni, aki előtted állt, erről a zenekar nem tehet, bár ebben az esetben téged is perelhetnek, ha valaki mögötted valamilyen csekély dolgot miattad nem látott, hiszen nem azért fizetett, hogy te majd elé állj.

A közönségnek az éneklésért jár az időarányos gázsi, de neked nem, ha nem énekeltél, csak sajnos fizetniük is kell a zenekar felé a fellépési lehetőségért, amit biztosított a zenekar a közönség egy részének és az per tárgyát képezheti, hogy melyik ér többet, ám téged a plusz eseményért szintén perelhetnek, hiszen magad ismerted be, hogy a közönség attrakciójáért nem fizettél, hanem csak élvezted, ám a zenekar felé is tartozásod keletkezett, mert ők neked is biztosították a lehetőséget, hogy ordibálj egyet kedvedre, most az, hogy nem éltél ezzel a plusz szolgáltatással, az a Polgári Törvénykönyv idevonatkozó 134 § harminckettedik bekezdésének b pontja alapján nem semmisíti meg az alperesi igényt, ha azt bejelentik.

Ugyanígy nem várható el senkitől, hogy másodszor is kutyavásárt rendezzen Budán, még akkor sem, ha az elsőre is a felek kölcsönös megelégedésével zárult, még akkor is, ha eben gubát cseréltek, így a bírói joggyakorlat alapján igényedet elutasítom, viszont a Nyolcszáztizenháromezer-négyszázhuszonkilenc Ft költségű jogsegély megfizetésére felszólítalak!

Tíz napon túl annak kamatai is életbe lépnek, továbbá az esetleges behajtási díjra is figyelmeztetlek.

https://www.youtube.com/watch?v=WNZ5ey71qXc

2019. nov. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mélyen tisztelt jogi képviselőnk !


Úgy gondolom a tisztelet díj némileg eltúlzott, de akkor is kifizetem.

Ha a zenekar megtudja, hogy ekkora összegeket ki tudok csengetni jogi tanácsért, akkor eszükbe sem jut vitatni anyagi igényemet a részlegesen elmaradt koncert élményemért. Feltételezem, hogy peren kívüli egyezségre fognak törekedni. Gondolok itt olyanra, hogy kizárólag részemre újra megrendezik a koncertet, ellenben amire gondolni sem merek, hogy izmos legényeket fogadnak és ők húzzák el a nótámat.

2019. nov. 23. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig a nóta elhúzás az nagyon kézenfekvő egyes esetekben.

A zenekar a számodra külön mentességet ajánl fel a koncerteken való közönségi kornyikálás kapcsán, de engedélyezi a dudorászást, a füttyögetést, a táncra perdülést és külön kegyként a csajokat is megcsöcsörészheted, ha az említett nőszemély hagyja, amit abból lehet megtudni, hogy kupán vág e, vagy sem, amikor markolászod.

A következő koncertjükre számodra ingyen jegyet biztosítanak, ami a VIP személyek számára, a rajongótábor legfanatikusabb tagjainak és a különösen idióta személyeknek kijár, hiszen a zenekar nem szamarakból áll, hogy szenvedjen, hanem okosokból, hogy engedjen, ha úgy elkerülheti a pereskedést és nem is kívánnak mást cserébe, csak azt, hogy lehetőleg illedelmesen ordítozz és részegebb se legyél a kelleténél, továbbá a megengedett és szocializált őrjöngést se vidd túlzásba, mert a mi kultúránk tiszteli a bolondokat.

2019. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Komoly rock banda lehet, ha nótájuk is van!
2019. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

De csak egy fél. Ezért: félnótások

2019. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!