Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Visszakövetelhetem e a pénzem...

Visszakövetelhetem e a pénzem arányos részét?

Figyelt kérdés

Történt az, hogy vásároltam egy helyi járatú buszjegyet. Felszálltam a buszra és bedugtam a lyukasztó készülékbe és csak utána vettem észre, hogy a készülék a kilyukasztott pöttyöket nem adta vissza.

300 Ft volt a jegy.

3db 5mm átmérőjű pötty után járó összeget szeretném visszakövetelni.


2018. ápr. 2. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De hisz ez már rablás! Futás a rendőrségre ők majd elintézik azt a lyukasztó gépet!
2018. ápr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen jogos az igényed, szerintem fordulj ügyvédhez...
2018. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sőt, inkább az ombudsmanóhoz...
2018. ápr. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább az ENSZ főtitkárához az ügy súlyosságára való tekintettel.
2018. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, követeld, hogy lyukasszanak ki a számodra egy 300 Ft-ost és a pöttyök megilletnek.

De különben megkaphatod magukat a valódi pöttyöket is a jegyből, ha viszel egy zsákot, tízezer évre előre is adnak neked, ha szépen beszélsz velük, nem hiszem, hogy megtagadják, de akkor le is kell majd utaznod, úgy fair.

2018. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Basszus, most vettem észre, hogy az egyik pöttyöt nem vágta ki a készülék teljesen és rajta maradt a jegy hátoldalán.

Így viszont már csak két pötty után követelhetném az összeget, de ebből nem tudom merjek e ügyet csinálni, mert még a végén $zarrágónak fognak gondolni.

2018. ápr. 2. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Ami jár, az jár.

Azért van az ENSZ...

2018. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most, hogy mondod #7-es, lehet, hogy tényleg jogi útra terelem a dolgot, de arra gondoltam, hogy a teljes 300 Ft-ot visszakövetelem olyan címen, hogy hibásan működött a készülék.

Elvileg mindhárom pöttyöt teljes egészében ki kellett volna lyukasztania. Ennek elmaradása esetén én , mint jogkövető állampolgár nem utazhattam jogszerűen a busszal. Valószínűleg a jegykezelő automatának már rég lejárhatott az éves ISO minősítése.

2018. ápr. 2. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem kedves kérdező!

Itt bizony szándékos susmusról van szó.

A Bkk legalábbis megpróbálja megrövidíteni az utazóközönséget, ez kétségtelen és cserébe kétes ürügyet hoznak fel mentségül.

A pöttyöket általában tényleg elnyeli a készülék és ha esetleg azt az ürügyet hoznák fel, hogy a keletkező szemét megakadályozása céljából teszik, az nem indok, mert mint az eseted is mutatja, a vételár a teljes jegyre szolgált, ebből semmit sem vehetnek vissza önkényesen, ezt már az Aranybullában kifejtette jó András királyunk és Werbőczy törvénykönyve csak megerősítette.

Ősi jogunk odakiáltani a hatalomnak, hogy

- Eb ura fakó! -

Hallottam szélsőséges véleményt, ami a bliccelők számára is követeli ezt a jogot, de ezt most nem kívánom megvitatni, mert egyrészt a bliccelők száma túl csekély, még a legvadabb számítások szerint sem éri el a 40 % -ot, másrészt ők csak egy képzeletbeli pöttyre lennének jogosultak, bár ugye a készülék ettől is megfosztja őket, in theoritice, ezért most csak ragaszkodjunk a valóságos és elnyelt pöttyökhöz.

Az a kifogás sem érvényes, hogy valójában nem minden pötty került elkobzásra, mert hiszen a készülék hibája okozta a kisebb veszteséget, vagyis a rendeltetésszerű használat esetén igenis az összes pötty eltulajdonítása megvalósul.

Ha kétségeid lennének, akkor ugye a bankrablót sem menti az, ha ostobaságból a fele pénzt a mackóban felejti, vagy mondjuk a rablott összegből elpottyant útközben.

Per, per és per a végsőkig, jogaink védelmében és ha nem hoz teljes eredményt, akkor ideje általános sztrájkot hirdetni, amit biztosan támogatni fog a sírásók és a balett táncosok szakszervezete.

A libatömők még nem nyilatkoztak, de az ember bízzon a józan észben.

2018. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom, sokak jóérzését sérti a közlekedési vállalat eljárása.

Visszaidézek egy korábbi történést, mikor is szintén kezeltem a buszjegyet, majd kisvártatva megjelent egy jegyellenőr.

Azt mondta, hogy "jegyeket, bérleteket kérném ellenőrzésre bemutatni".

Én annak rendje szerint bemutattam neki, erre kivette a kezemből, félbehajtotta és 1/3 részig beszakította az értékes jegyemet, majd mosolyogva visszaadta és megköszönte.

Csak így utólag gondolkodtam el az eseten. Mi is történt voltaképp ?

A 300 Ft-os jegyemet félbehajtotta. Ez már így önmagában is rongálásnak minősül, hisz, ha a múzeumban félbehajtanám Leonardo valamelyik képét, akkor minimum 5 év börtön járna érte, ha hozzávesszük azt, hogy még el is szakítanám, akkor a műanyag lakat is rám rohadna a cellaajtón.

A jegyellenőr mosolya a felületes szemlélő számára egyfajta barátságos gesztusnak is tűnhet, de valójában nem más, mint kárörvendés az megvásárolt és elszakított jegyemért. Nem tenném ki az ablakba amit azért kapnék, ha Leonardo festményét kilyukasztanám, félbehajtanám és eltépném. Ha ezek után még oda is mennék a teremőrhöz és megköszönném , hogy ezt megtehettem, akkor kitörne a botrány.

A jegyellenőr ezzel szemben még fizetést is kap mindezekért. Ha így nézzük, akkor ez tökéletes példája az egyenlő bánásmódra vonatkozó jogszabály megsértésének.

2018. ápr. 3. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!