Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Tudtok város neveket írni a...

Tudtok város neveket írni a könyvemhez?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni, de magyaros hangzású szeretnék viszont nem létező város nevet és ilyet nem igazán találtam. Egyébként egy sci-fi könyvről lenne szó.

2020. ápr. 20. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Látom: nem lett jó a link.

Még egyszer:

[link]


Ha most sem jó, akkor:

[link]


És az első link.

2020. ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Alexandria,Macád,Voltara,Litke,Parila.
2020. ápr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont arra gondoltam én is, hogy létező települések neveiből rakj össze egy tetszőleges nevet.


Rengeteg ilyen fél település név van, amikből össze lehet párosítani egy újat:


acsád, adány, ág, agárd, alag, alberti, alja, almás, alpár, apáti, árok, atád, babod, bakta, bánya, barát, barcika, bárki, battyán, béc, bénye, bérc, berecki, berény, berény, berény, berzseny, bocs, bogárd, bogát, bogdány, boglár, bokod, bolna, bottyán, család, csány, csehi, cseke, cseny, csény, csurgó, csűd, damos, dárda, daróc, debrő, dencs, doboz, domb, dombja, dombó, domonkos, doros, dörögd, ecse, ecse, egres, erdő, erzsébet, eszlár, fa, falva, farmos, fog, fő, földvár, füged, fürdő, füred, fűzfő, füzitő, gárdony, geresd, gyarmat, györök, hajmás, halas, halma, halom, haraszt, haraszti, ház, háza, hegy, hegyes, hely, hida, hodász, hódos, hollós, hőgyész, huta, irsa, iván, ivánka, kalász, kálló, kápolna, káta, kenese, kenéz, keresztúr, kert, kertes, keszi, komlós, kopács, koprád, kozár, kövesd, kustány, kút, kutas, lak, lapujtő, lelle, liget, lőrinc, lövő, lukafa, magasi, mágocs, majsa, mányok, marcal, marcali, márk, maróc, maród, maros, márton, matos, már, megyer, mellék, mény, méra, méra, mihályfa, monostor, mödér, nád, nádasd, nána, némedi, németi, nyárád, nyék, óvár, örs, ötnek, pakony, palád, pálfa, pallag, palota, pályi, papi, pata, pataj, patak, per, petény, petri, piski, pogony, puszta, püspöki, ráró, récse, remete, ronc, rony, sáp, sipek, somorja, sömjén, surány, szabadi, szabadi, szállás, szalók, szalonta, szántó, szecső, szeg, szék, szekcső, szemenye, szemere, szemes, szentpéter, széplak, sziget, szólát, szomor, szög, szőlős, szuha, szurdok, tálya, tamási, tára, tarcsa, tarján, telek, telekes, teleki, terenye, tomaj, tölgyes, töttös, udvarnok, újfalu, újhely, újlak, újváros, vámos, ványa, vár, váralja, varasd, várda, varsány, vecse, víz, völgy, völgye, zámoly, zombor, zseli, zsérc, zsolca


Ha megvan, utána nézd meg az alábbi oldalon, hogy nem létezik-e mégis:


[link]

2020. ápr. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Így jobb a link:


[link]

2020. ápr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyja úgy bemásolni, ahogy akarom, de úgy láttam, az elődöm is így járt.
2020. ápr. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez is érdekes, fiktív helynevek Magyarországon, amik már szerepeltek valahol. Vannak jók:

Nahátszentpéter, Pusztakotkodács, Marhahalom, Salakszentmotoros, Pilissörösjenő, Balatonbögyörő, Bodagmacok, Csőpép, Csutkaváralja, Kecerakonca, Kecskésharkály, Szennyeshalom, Vasakarattya…


Nem akarok úgy járni, mint az előbb, ezért az alábbinál az első találatra kattints:


[link]

2020. ápr. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Csicsky ***** válasza:
100%

Városnevek: Tiszabánya, Királysüveg, Kunherceg, Püspökfüred, Báránykeszi, Korsóház, Patkóvár, Patkószeg, Vérteshalom, Istvánháza, Nagyszentgyörgy, Vámosjenő, Szabadhida, Tarjánberény.

Falunevek: Széptelek, Kövesnád, Zöldpatak, Pusztaszék, Sárhíd, Kenyeres, Ágpuszta, Kovácsgyarmat, Patkópuszta, Nyílfalu.

A városneveket pl. a -ház, -háza, -vár, -szeg, -hely, -megyer, -halom, -szentgyörgy, -jenő, -hida, -berény végződésekkel, vagy a Nagy-, Kis-, Szent- Mező-, Sár-, Duna-, Tisza-, Sajó- előtagok segítségével képezhetsz.

Itt a 9035-ös oldalon (ill. a pdf 3. oldalán) szintén találsz egypárat, amelyek az ismert településnevekből vannak összeollózva:

[link]

És ha már a neveknél tartunk, akkor megemlíthetjük a családneveket is (vezetéknevek). Ilyesmire is gyakran szükség szokott lenni: Kakasfalvy, Lúdfalvy, Tyúkássy, Borjai, Cserépffy, Csiperke, Pipáska, Karimás

Továbbiakat képezhetsz valamilyen tárgy, állat, gyümölcs stb. nevéből, amihez a következő végződéseket adod (ezek az előkelő családnevekre jellemzők): -falvy, -ai, -fy, ffy, -falvai, -ssy, -ési, -házi.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10106275..

Máskülönben van egy részletes összeállításom is, ami az írással kapcsolatos legfontosabb dolgokat tartalmazza (linkek, tanácsok, szakirodalom, tesztolvasók, írások feltevése, könyvkiadás stb.). Ennek az összeállításában többen is besegítettek, akik szintén írással foglalkoznak. Ezt a hobbiból írogatóknak szoktam küldözgetni, hogy könnyebben boldoguljanak az írással.

Ha érdekel, adj meg egy email címet, amire elküldhetem. Ugyanis időközben elég terjedelmesre bővült (több oldalt tesz ki) és nem biztos, hogy itt is átmenne (már előfordult, hogy a Gyakori Kérdések üzenetküldője emiatt nem továbbította és nem ment át). Ha adsz egy saját email címet (vagy Facebook elérhetőséget, de egyszerűbb e-mail-ban elküldeni) akkor arra el tudom küldeni.

Ennek egy régebbi változata fenn van a Gyakorin is (#3 – A kérdező kommentje):

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2020. ápr. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 21. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!