Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A Barátok közt főcímdala jó...

A Barátok közt főcímdala jó lenne magyar himnusznak?

Figyelt kérdés

A jövőbe tekint pozitív szemmel és elfelejti a múltbéli sérelmeket. (Új élet vár, felejts el mindent! Mindent ami fáj! Jövőd fényesebb, jól tudod.)

Aztán az utolsó mondatban csak három szót kéne átírni. (Régóta rájöttél, boldog élet rád, szép Magyarország vár.)



2020. ápr. 27. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az elejét is írjuk már át: jó élet vár, lopjál el mindent, mindent ami jár.
2020. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem túl hazafi.
2020. ápr. 27. 00:26
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Jó ez ami van, buvalbaxott, ami tökéletesen illik az emberek átlagos hangulatára.
2020. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem mert az ország akkora zuhanórepülésben van, hogy sértés lenne pozitív dal nekünk.
2020. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
46%

Ne értsetek félre, nem vagyok se hungarista, se fideszes, de nem tartom túl sokra azokat, akik a himnuszunkban a negatívumot látják meg. Szerintem van egyfajta jó feelingje :). Egy himnuszban megférnek a negatívumok is, nem beszélve arról, hogy vészterhes időkben íródott a mű. Én inkább a víg esztendő gondolatát emelném ki belőle. Elég nehéz sorsa volt az országnak, szerintem nem is lenne hiteles valami nagyon vidám himnusz.

Erkel és Vörösmarty is mind haladó gondolkodásúak voltak, akik a mai világban is a felvilágosult haladó gondolkodást képviselnék, ezért tisztelem a művüket.

2020. ápr. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Milyen vészterhes idő volt, mikor íródott?
2020. ápr. 27. 01:55
 7/12 anonim válasza:
74%
A török kiűzése után a Habsburgok eléggé uralkodtak a népen, még ha azért volt autonómiája is az országnak. Gyakorlatilag nagyrészt azért volt vészterhes, amiért a 48-49-es szabadságharc is kitört. Ez pedig a jobbágyok elnyomása, egyenlőtlen teherviselés stb.
2020. ápr. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Negatívot látni benn, mert negatív? Mondjuk nem mintha sok vizet zavarna.
2020. ápr. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Az államalapítás óta vészterhes időket élünk át.
2020. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Ez pedig a jobbágyok elnyomása, egyenlőtlen teherviselés stb."


Tehát az volt a baj, hogy Kölcsey idejében nem magyar királyok, hanem Habsburg királyok nyomták el a népet?

2020. ápr. 27. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!