Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene a magyar Himnuszna...

Nem kellene a magyar Himnusznak ehelyett a búskomor, önmagát temető hangulat helyett valami pattogós, életkedvet tükröző, lelkesítő műnek lennie?

Figyelt kérdés

Például olyasmire gondolok (hangulatát tekintve), mint a régi komcsi gyerünk, csináljuk, hadd szóljon, minket nem lehet megállítani stílusú dalaink:

[link]

A Himnuszt is tisztelettel megtartanánk valami más célra, hisz gyönyörű mű, csak nem egy nemzet himnuszának való.


2019. okt. 6. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem is lenne magyar.
2019. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nincs bajom a himnuszunkkal. Emlékeztet arra, hogy mennyit szívott már a népünk, és hogy ezekből mindig felálltunk. Bár szomorú a hangulata, de szerintem reményteli is. Én büszke vagyok rá.
2019. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Himnuszunk, ilyet nem szokás "cserélgetni".

De teljesen egyetértek. Amikor hallgatom (vagy pl. az olasz, francia himnuszt hallom), akkor mindig szíven üt a különbség.

De ez van. Ha pl. szavazhatnék róla, nem "váltanám le", mert ez a kultúránk szerves része.

2019. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szöveget kissé átírva ezzel a dallammal.


https://www.youtube.com/watch?v=SXGf9ZKKFHY

2019. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem kellene. A "pattogós" himnuszok a hódító népeknél alakultak ki, menetelésre, mint a katonai dalok.

Mi nem vagyunk menetelős nép, jó nekünk a saját himnuszunk.

Viszont nem ártana az eredeti verbunkos stílusúhoz visszatérni, ahogy Erkel megírta, úgy.

2019. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Himnusznak számomra nem komor, hanem komoly, áhítatos, lecsendesítő, befelé figyelő hangulata van. Én szeretem emiatt, és tetszik, hogy különbözik a többi nép himnuszától.
2021. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!