Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Elméleti fizikus vagyok??

Elméleti fizikus vagyok??

Figyelt kérdés

Kérdezzetek pár dolgot, hogy kiderüljön számotokra, elméleti fizikus vagyok-e!

Üdv, egy elméleti fizikus. Ja, huppsz, elárultam magam. vagy mégse? :O



2020. szept. 5. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Elméleti fizikus vagy!!
Dehogy vagy az...
23 szavazat
1 2
 1/15 Mojjo ***** válasza:
66%

Ennek megállapítására szokott lenni egy egyszerű kérdésem, idézem magamtól:


"A kvantumtérelméletben azt látjuk, hogy amint a kvantummechanika alapaxiómáinak Dirac-féle, általánosított megfogalmazását kiterjesztették (már magára a QFT-re), végtelen sok, _egymással nem egyenlő_ reprezentációját kaptuk az alapaxiómáknak - szemben ugye a kvantummechanikával, ahol az alapaxiómák különböző megfogalmazásai egymással ekvivalensek (és amire Neumann mutatott rá). Viszont a QFT különböző területein, pl kvantumelektrodinamikában tudjuk, melyik reprezentációt kell használni, hogy a számolásaink helyesek legyenek. Ahányszor számolunk konkrétan, ezt a reprezentációt használjuk.



Kérdés: melyik ez a reprezentáció (tehát kiről van elnevezve), valamint milyen elméleti úton kaptuk meg, hogy a végtelen sok reprezentáció közül pont ez a helyes formalizmus? Bónusz kérdésként: kvarkokra miért nem használható ez mégsem (legalábbis eredeti alakjában)?"



Azért szeretem ezt a kérdést mert kiguglizni nem igazán lehet, de egy ezzel foglalkozó szakembernek alapvetés.

2020. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
63%
Mivel azért kellően zavarosra sikerült a kérdés megfogalmazása :D Kis segítség: a keresett név F-el kezdődik és k-val végződik.
2020. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mit jelent a kérdés - ha már QFT akkor a Fock tér jut eszembe, ami ugy pont jó is betűkre.


De amugy érdekesnek hangzik, van erről valami leírásod?

2020. szept. 6. 11:25
 4/15 Mojjo ***** válasza:
66%

Pontosan, Fock :)

Keresek leírást.

És közben egy sokkal egyszerűbben megfogalmazható kérdést azért felteszek még:

A töltésmegmaradás törvénye milyen mélyebb, fundamentálisabb okokra vezethető vissza?

2020. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy ez valami Noether tételes dolog, az elég egyértelmű, de nem tudtam, hogy a gauge-invariance a releváns szimmetria; bár így utólag teljesen jogos. Tök izgi!
2020. szept. 6. 11:44
 6/15 Mojjo ***** válasza:
80%

Oké, akkor meg is tettem a szavazatomat - az első válasznál nőtt egy kicsit az oszlop :)


Visszatérve az első kérdésre, most hirtelen ezt találtam:

[link]


Itt, a 2011.11.07. 20:14 -kor datálódott hozzászólásában beszél Dávid Gyula arról, amit utólag visszaolvasva valóban kellően érthetetlenül fogalmaztam meg.

2020. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Veled talztunk az egyik kérdésnél

Tudod te ajánlottad hogy inkább messengeten folytassuk

2020. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

öööö, ebben biztos vagy? :D

márha egyáltalán rám vonatkozik.

belinkeled a kérdést?

csak mert nem szokásom felfedni kilétem :D

2020. szept. 7. 19:45
 9/15 anonim ***** válasza:

"nem szokásom felfedni kilétem„


Tehát te vagy a száját hajléktalanok kielégítésére használó ismeretlen emberszerű éjszakai lény,népies nevén a Sz🧭Pó fantom.


Tehát nem elméleti fizikus vagy.

2020. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
remek megfigyelő es analitikus képességekkel rendelkezel kedves 9-es, de sajnos nem en vagyok az akit te keresel. De ha találkozom vele, szólok neki, hogy keresték és számít rá az egyik gyk-skérdező :)
2020. szept. 7. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!