Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Az igazolványkép-készítőket...

Az igazolványkép-készítőket külön tanítják arra, hogy hogyan lehet a lehető legelbaltázottabb fotót készíteni az emberekről? Ne csak egyszerűen pocsék legyen, hanem katasztrofális?!

Figyelt kérdés
Ha igen, hol lehet megtanulni ezt az érdekes mesterséget?

2020. szept. 8. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj akik munkahelyen fotóznak a belépőkártyáinkoz messze felülmúlják őket :D
2020. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod... ;)
2020. szept. 9. 09:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egy időben szakképzett fotósok készítették az igazolványképeket, akik szakiskolába vagy szaktanfolyamra jártak megtanulni nem csak azt, hogy kell a filmet előhívni, hanem azt is, hogyan kell bevilágítani az arcot, hogyan kell úgy fotózni, hogy jól/normálisan nézzen ki az ember a képen. ők sem mindig késztettek hiánytallanul jó képeket, hiszen köztük is voltak ügyetlenek, tudatlanok és bénák is, meg iskolán kívül is meg tudta ezt régen is tanulni, aki akarta.


mióta mindennapossá váltak a fényépezőgépek, azóta szinte teljesen megszűnt az igazolvány fotózás (is). a legtöbb esetben már nem fotóstúdióban, vagy legalább ilyen célra bevilágtott helyen és nem ilyen fotókhoz való fényképezőgéppel fotóznak, hanem többnyire egy iroda sarkában, esetleges világítás mellett, a célra alkalmatlan webkamerával, fotózáshoz nem értő irodai alkalmazottak késztik az okmányokhoz szükséges fotókat. amiket aztán helytakarékosság és még fene tudja milyen egyéb okokból szoftveresen átkonvertálnak, tovább rontva a képek minőségén. így gyorsabb és költséghatékonyabb a folyamat, csak a minősége katasztrofális.


elvben a kép minősége nem számít, csak annyi a cél, hogy felismerhető légy - mondjuk ez sem mindig jön már össze, de úgy tűnik, hogy már ez sem számít...

2020. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hát igen, láttam már olyan igazolványképeket, amelyeken szerintem felismerhetetlen volt az egyén.


Nemrég voltam személyazonosító igazolványt csináltatni és sikerült az ügyintézőnek olyan képet alkotnia, ami úgy fest, mintha Kim Dzsongun lett volna az alany.

Párszor megnéztem, hogy tényleg engem ábrázol? De nem, ez Kim Dzsongun...

Aztán lefotóztam az ábrázatomat a legelőnytelenebb szögekből, de sosem sikerült előcsalogatnom Kim Dzsongunt.

Szóval az ügyintéző egy művész lehetett...


Legfeljebb majd többször nem nézegetem azt a képet, de vajon, ha határátkelésre kerül a sor, fel fognak ismerni?

2020. szept. 9. 16:12
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

A fő gond a mostani okmányirodás fotózással, hogy állati közelről készül a kép.

És természetesen nem fényképész lövi, aki előre tudja, mi fog a képre kerülni adott beállításnál.

Van egy kuckó, saccperkábéra belőve a táv és szög, hogy elviselhető eredmény legyen.

A modern okostelók kamerái el tudják csalni azt a kalácsképet, amit ez a közeli exponálás produkál, de az a fakocka egyszerűségű kiskamera, ami ott telepítve van, az nem.

Azért van ott is, aki lelkiismeretesebb, volt, hogy okmányirodában a hölgy háromszor újralőtte, együtt nézegettük és döntöttük el, hogy ez jó lesz.

A többség csak lő csípőből és kész.

2020. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a te fotód jól sikerült.

Megnéztem azóta pár igazolványképet és több emberről is láttam olyan fényképet, amin úgy tűnt, hogy jóval nagyobb a fotón a feje-arca, mint a valóságban - de tényleg nem mindenkivel van így.

2020. szept. 10. 13:18
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát éppenséggel az a fotó sem lett modellképzős felvételi porfólióban való, de legalább felismerhető.


A jogsifotóm rendőrségi körözési átlagfotó lett.

:D

2020. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon hülye képet tudok ilyenkor vágni. A fotót készítő nő már hahotázott az elkészült fotókon. Vagy 10szer lőtte újra és végére esküszöm jobb lett mint élőben :D A munkahelyi belépőkártya az viszont brutál. Az infós 30cm ről mobillal csinálta a fotót. Az orrom akkora mint egy elefántnak a torzítás miatt.
2020. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Biztos hogy Kim Dzsongun?


Mert ha arra hasonlít a kép, ennél jobb celeb alteregód is van.


https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0


:D

2020. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8. Megnézném azokat a fényképeket! 😉


#9. Csak az a baj, hogy nem kell nekem diktátor vagy celeb alteregó. 😞

2020. szept. 10. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!