Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Isten kontra Stephen Hawking....

Isten kontra Stephen Hawking. Mindenki írhat ide. Mit mondanának egymásnak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 22:43
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Az élőlények tényleg hallottak, csak a lények, tehát a lélek nem :D
2020. szept. 18. 16:24
 22/27 anonim válasza:
19%
Ugyanúgy járhatott, mint az összes többi hivatásszerű teremtéstagadó a történelem során. Gondoljunk csak Kopernikuszra, Darwinra vagy Einsteinre, akik - Hawkinghoz hasonlóan - bizonyíthatatlan feltételezésekre épített koncepciókkal próbálták a szőnyeg alá söpörni a tényt, hogy a teremtés folyamata nem lehetséges egy természetfölötti teremtő hatalom nélkül. Ha máskor nem is, de haláluk után kénytelenek voltak végül mind szembenézni az igazsággal.
2020. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Tom Benko ***** válasza:
@rap1df1r3: Mondanál néhány ilyen bizonyíthatatlan feltételezést?
2020. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 lcadam válasza:

-Helló Pisti. Mizu?

-S=pAkc3/2hG

2020. szept. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 tambi3 ***** válasza:
100%

Az egyik "Előttemszóló": "Egy zuhanó gépen nincsenek ateisták..."


Alattam pilótaként négyszer állt le a motor. Bizony nem volt időm Istenre gondolni, mert nagyon elfoglalt voltam tyúksz@ros kis életem megmentésével... Talán ha utas lettem volna marad időm imádkozni.


Két műszaki diplomám van, és "abszolút begyepesedett technokrata" vagyok. Ezért tudom, hogy a semmiből 13,8 milliárd évvel ezelőtt (miért nem 9, vagy 22?) nem lett volna semmi. Valami, de leginkább Valaki elindította világegyetemünk keletkezését, a többit meg hellyel-közzel kezdjük kapizsgálni.


Legkedvesebb tudósom Hawking volt, remélem, hogy találkoztak, és Isten így szólt:

- Steve! Rendes kis tudós voltál, hagyjuk a kozmológiát, kívánj valamit!

- Ó Uram, ha már nem csillagok, akkor szeretnék segíteni a Magyarokon, építs nekik egy szép autópályát Tihany és Szántód között, át a Balatonon.

- Ó fiam, drága az acél is, meg a beton is, nem kívánnál valami mást?

- Akkor viszont szeretném ha elmagyaráznád, hogyan gondolkodnak a nők?

- Hát... igen, igen.. és hány sávos legyen az az autópálya..???

2020. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Mézga Krisztina ***** válasza:
64%

25-ös: jót nevettem ez aranyos volt. Viszont az érdekes, h - információim szerint - a műszaki végzettségűek, a matematikusok között sok az istenhívő.

Engem hívőnek neveltek, de megrendültem benne amiatt, h Isten engedi ezt az őrült fajt pusztítani mindent, amihez csak hozzáér, és amit elvileg Ő alkotott, teremtett...

2020. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Wadmalac ***** válasza:
96%

"technokrata" vagyok. Ezért tudom, hogy a semmiből 13,8 milliárd évvel ezelőtt (miért nem 9, vagy 22?) nem lett volna semmi"


Khm, azért technokrataként annyit nem ártana tudni, hogy a tudomány nem állít olyat, hogy semmiből lett az, ami ma van.


Szóval lehet ezer érvet találni a teremtőben való hitre, de ez pont nem jó.

2020. szept. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!