Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Apa férfi, anya nő. Ezek után...

Apa férfi, anya nő. Ezek után követelhetjük, hogy azt is írják bele az alaptörvénybe, hogy kutya mondja:vau, a boci:mú, a macska:miaú, a fű zöld, az ég kék?

Figyelt kérdés

Ha tudtok még hasonló dedós evidenciákat írni és összegyűlik egy a4-es oldalnyi, beterjesztjük közösen?

Hátha továbbra is ezeken az evidenciákon fog csámcsogni az ellenzék ahelyett, hogy észrevenné az alaptörvénybe bekerült egyik legfontosabb módosítást, miszerint a közpénzhez már semmi közünk nem lesz?

Ragadjatok billentyűzetet feleim és írjátok azt a listát!



2020. dec. 15. 20:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%

Én eleve nem is értem miért is kell a melegeknek megházasodni,na de mindegy is.

Én úgy gondolom még most is, hogy 3 dolgot otthon kellene hagyni.Ez a három dolog a szexualitás, a vallási nézetek, és a politikai nézetek.Mikor te kilépsz az utcára csak a közjót képviseled.

Pl ,hogy a melegek miért nem tudnak ugyan úgy öltözködni ,mint egy rendes férfi.Attól függetlenül ,hogy a sajátjához vonzódik,úgyan úgy férfi.Ezen nincs mit szépíteni.Szomorú vagy nem,a természet ellen nem mehetünk.De mint viselkedés, bizony van még mit csiszolnunk.

Meg hát a jogrendszer is.Ahogy a pénzzel is, hogy egy határt szabni,amivel nem fogsz hatalmat gyakorolni vagy kiskapukat nyitni.Mind az amivel ezek megnyithatók, azonnal törvénybe kéne hozni ,hogy ilyenek ne történjenek meg.Én úgy gondolom,az ember jogilag nem lehet több csak azért mert vagyonos vagy okosabb.Tudom,liberális marhaság, de ez szerintem a helyes.És nézzük csak meg az igazság szobrot.Miért is van a nőnek bekötött szeme?

Jobb lehetsz fociba,logikába,vagy bármi másba,de mint élőlény, mint ember ,jogilag mind egyenlő bánásmódban részesülünk.De ehhez a közjót kell gyakorolnunk.

Ha leesik a hó,akkor a közjó érdekébe,mindenki a saját házaelőtt ellapátolja a havat.Nem fizetünk az állambácsinak ,hogy maj keresünk valakiket ,hogy az ő dolguk.Mi magunk takarítjuk és rendezzük azt ami mindannyiunké.Miért?Mert ez a közös érdek.Ez csak egy példa a sok százból...

2020. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Wadmalac ***** válasza:
75%

"Én eleve nem is értem miért is kell a melegeknek megházasodni"

Pedig érthető, mi motiválja őket erre.

Egyrészt az egy jogi szerződés, ezzel sokkal szabályozottabb, mit vállalsz be, mihez tartod magad, biztonságot ad egymással és a világgal szemben is sok szempontból.

Másrészt mert egy eszmei értékjelzője a kapcsolatnak, annak a felelősségteljes vállalásnak, amivel jár.


A mai világban férfinek és nőnek sem kötelező házasodnia, mégis a többségnek alapvető szintlépést jelent a kapcsolatában.

Akiket ez nem érdekel, hetero kapcsolatban is megmaradnak az élettársi viszonynál.


Szóval szerintem érthető, hogy miért akarják a melegek is.


És én nem igazán érzem, miért kéne ezt a lehetőséget megvonni tőlük, a konzervativitáson, tabukon, aktuális társadalmi elfogadottság hiányán kívül nem látok okot.


Arra az állításra, hogy az ilyen házasságban nevelődő gyerek szintén homokos lesz a szülők miatt, szerintem elég cáfolat a hetero családokban felnövő gyerekek közt a melegek létezése.

2020. dec. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem ,hogy meg kéne vonni.Csak nem értem.

Nekem a házasság arról szól(szerintem, bár nem vagyok házas),hogy családot akarsz alapítani valakivel,ezért egy kötelességre ,és hűséget esküszöl,hogy kitartasz mellette és eggyútt felnevelitek azt a gyereket.Az mellett ,a gyerek az igazi szülők közt nevelkedik.Ami megint csak pszihikailag jobbat tesz egy gyereknek.Szerintem erről szól a dolog.

Azon kívül ,nem értem miért is lenne könnyebb,vagy mitől védd meg ha házas vagy .A meleg pároknak tudomásom szerint nem lehet gyerek.Max örökbe fogad ,vagy kihordja más a gyereket.De ,hogy ez megint hova vezet,jó kérdés.Hűséget meg házasság nélkül is lehet fogadni.

Most nem akarok senkit fikázni, de szerintem egy egészséges ember nem ilyen családba akar gyereket.De persze ,mindenkinek más a véleménye.

Én kiléptem a vitából.Köszönöm!

2020. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha már az evidenciáknál tartunk; minek a rövidítése is a FIDESZ? Orbán a maga 60 évével mióta fiatal?
2020. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Nehogymá’ a bzik is házasodhassanak! mondja az istenadta nép vélhető többsége. Egy populista kormányzatnak ennyi elég, az az ostoba, alantas indulatokból táplálkozó véleményekhez adaptálja a szabályrendszert. Ha a társadalomban jelentős számban (esetleg többségben) vannak a homofób választók, akkor a populizmus szerint b..sztatni kell a melegeket, és kész. Ez az igazi demokrácia! De ehhez még csak populizmus sem kell, hiszen maga a konzervativ ideológia tagadja azt, hogy az emberek javíthatóak, nem, az ember teremtett lény és hajlik a rosszra. Ez a filozófiai antropológiájuk. Így tehát a törvényalkotásban nem kell ameliorációra törekedni, azaz nem kell az embereket az esetleg még általuk nem nagyon támogatott, de előremutató jogszabályalkotásal orientálni. Én nem hiszem, hogy az OV. elhinné azt, hogy a melegek ártalmasak a társadalomra. Ezt szerintem csak buta emberek szokták komolyan gondolni. Azt sem gondolom, hogy tényleg védelemre szorul a család intézménye, vagy a keresztény értékrend a genderideológia fenyegetése miatt. Az, hogy homoszexuális honfitársaink nem köthetnek házasságot semmiféle társadalmi haszonnal nem jár, sőt még talán politikai haszna sincs a kormánypárt részére, hiszen azért csak nagyon kevés olyan barom van, aki kifejezetten emiatt fog a fideszre szavazni. Kára viszont van. Egy nem önhibájából stigmatizált kisebbségben levő, amúgy sem könnyű sorsú csoportba most még egyet belerúgunk. Hát, nem szép dolog.
2021. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja listához meg ezt: Az annyuk ..csája meg szecskavágó!
2021. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó tökéletesen leírta.
2021. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!