Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha nincs ló, jó a szamár is,...

Ha nincs ló, jó a szamár is, de mi a helyzet akkor, ha szamár sincs?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 22:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Minime?
2022. jan. 27. 20:42
 12/14 anonim ***** válasza:
2022. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezcsakegydal
2022. jan. 28. 22:11
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne térjünk el a kérdés tárgyától, vagyis a trágyától, amely ez esetben a lócitrom, meg a szamárcitrom és ezeket lehet helyettesíteni citrompótlóval, mert teába nagyon is jó, meg a citromfüvet sem kell kifelejteni a spagettiből és ezennel javaslom, hogy a marhatrágyát meg a kecskebogyót most ne vegyük terítékre, mivel a kérdéshez csak átvitten kapcsolódnak, bár ami azt illeti, a szomszédnak egy kis tyúkszart átvittem már a múlt hónapban, mert esedezett érte, de ez csak azért történhetett meg, mert sem lóval, sem szamárral nem rendelkezem, így speciel ebben az esetben a tyúkok is megtették, meg jelenleg citromom sincs, ezért boros teához voltam kénytelen folyamodni, de felelősséggel állíthatom, hogy az is kitűnő választás lehet, talán ezért is fordul elő újjabban, hogy mind a ló, mind a szamárpopuláció alacsony szintet mutat, olyannyira, hogy gyakran egyik sincs éppen kéznél, ám ezt kevéssé érezzük meg, főleg hogy a teába rumot, vagy aki antialkoholista, az rumeszenciát is tehet, megjegyzem ehhez remekül passzol a vanília, bár az inkább kávéba való jobban, de ez most kissé irreleváns, mivel a kávéknak sem a lovakhoz, sem a szamarakhoz nincs kellő affinitása, legfeljebb csak akkor, ha a brazil kávéültetvényeken ló, vagy ritkábban szamárházon közlekednek a munkások, így akkor a citrom ellátásról is tudnak gondoskodni, ezért ott a csirkék, vagy a tyúkok sem feltétlenül szükségesek, csupán abban az esetben, ha szeretnek rántottát reggelizni, de akkor meg mondhatom, hogy feltétlenül fontosak.

Na persze egy brazil kávé, vagy citromültetvényen dolgozó közlekedhet akár motorkerékpárral is és az mondható jónak, különösen abban az esetben, ha sem ló, sem szamár és még tyúk sincs a közelben, bár az utóbbi esetben viszont feltehetően el kell az illetőnek tekintenie a rántottától, hacsak a hűtőszekrényében nem található dobozos tojás, amit reggeli készítése előtt ajánlatos beszerezni,különben könnyen éhen lehetne maradni és ez még brazil ültetvényessel is előfordulhat, vagy a munkással, ez a hátránya a motorkerékpárnak, hogy elenyésző mennyiségben vállalkozik tojások tojására, bár annyi viszont mégiscsak a javára írható, hogy a teljesítmény adatttábláján igen sok ló ereje szerepel, így nem csak jó lehet lóvak, vagy szamarak helyett, hanem eleve érdemes helyettük motorkerékpárok beszerzését szorgalmazni, különösen abban az esetben, ha a citromellátást ez kevéssé hátráltatja.

Azonban, ha teljesen kimerítő választ akarunk a kérdésre adni,mert megeshet, hogy a t. kérdezző még nincs kellően kimerítve, akkor feltétlenül ki kellene térni a kecskékre is, egyrészt mivel a bogyók ugyan nem túl nagyok és citromként nem állják meg a helyüket, de mint a mondás tartja, kicsi a bors, de erős, így a kecskebogyók ereje aligha hanyaggolható el, bár adattáblájukon lóerő egyenlőre olyan ritkán szerepel, hogy én még nem is láttam, bár ugye ez mégsem jelenheti azt, hogy nincsenek, mert mindent én sem tudhatok.

Mindenesetre a kecskék tejéből elég finom sajtot lehet készíteni, amit sem lótejről, sem szamártejről nem hallottam, illetve a lótej a kumisz készítésénél jöhet esetleg szóba, de csak mongolok, vagy honfoglaló magyarok esetében, amíg a szamártejet eddig csak egyiptomi királylányok, nevezetesen Cleopátra fürdővizébe öntve hallottam emlegetni, pontosabban víz az nem is volt benne, mert csupán szamártej szerepelt a kozmetikai cég matricáján megemlítve, meg valami kígyó, de ez most akkor sem fontos, ha annak idején Cleopátrának nagyon is számított, mivel a közhely szerint elég volt egy harapás.

Azt megérteném, ha esetleg néhányan a szememre vetnék, hogy kissé elkalandozom, de ez rút rágalom, mert ugyan mi lehetett volna fontos Cleopátrának igazán, kérdezem én, mindenki beláthatja, hogy egyáltalán nem csekélység, sőt esetében feltétlenül a kígyóról is meg kell emlékezni, ha már a szamártej szóba került, márpedig az elengedhetetlen a kérdés pontos tisztázásához.

Bőven lenne még a rendkívül széles témakörről beszámolni valóm, de ezen a héten szeretnék pár percet aludni is, ezért pillanatnyi szünetet tartanék és esedezve kérem a t. kérdezőt, hogy emiatt ne legyen ellenemben ingerlékeny, mivel ahogy virradatkor felserkenek, azonnal a kérdés tisztázásának szolgálatába vetem minden erőmet, hogy újult lendülettel vizsgáljuk meg ezt a hihetetlenül fontos problémát, mert ugye ha már sem ló, sem szamár nem áll a rendelkezésünkre, akkor akár kétségbeesésünkben valami végzeteshez is tudnánk folyamodni, olyannyira hátrányos helyzetbe kerülhetnénk, amit szándékaim szerint lehetőleg mindenkinek el kellene kerülnie és valamit kétségtelenül kell ekkor is tennünk, de hogy pontosan mit, azt előbb felelősenmeg is kellene határozni, de nemám csak úgy kutyafuttában (hoppá, ez egy jó nyom).

Jó éjt tehát drága barátaim, good night, ahogy a franciák mondják, persze csak abban az esetben, ha angolul is tudnak, ami nem feltétlenül képtelenség, csak esetleg nem túl gyakori eset.

2022. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!