Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Az ember abbahagyhatja a...

Az ember abbahagyhatja a magyar nyelv megértését?

Figyelt kérdés
Egy heves zivatar és villámlás után kezdtem elfelejteni a magyar nyelvet. Korábban folyékonyan értettem magyarul((( És most csak oroszul beszélek, és gyakorlatilag nem értem a magyar beszédet. Lehetséges, hogy hamarosan teljesen elfelejtem a magyar nyelvet?

2022. márc. 26. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha... Ahhoz képest remekül írsz.

Menj orvoshoz, találj ki valami érdekesebb tollkérdést, vagy tetesd át a humor-rubrikába.

2022. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
...trollkérdést. Bocs.
2022. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Még akkor sem, ha a fejedbe csapott a villám, vagy orosz nyelvű területen élsz.

Igaza van az elsőnek.

2022. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én többször olvastam ilyen történetet, hogy valaki egy betegség, baleset után elfelejtette az anyanyelvét, viszont perfekt beszélt egy másik (általa addig alig beszélt vagy éppen teljesen ismeretlen) nyelven. Nagyon érdekes sztorik. (Volt egy magyar apáca, az ő történetére nem emlékszem, volt egy angol nő, aki Portugáliában autóbalesetet szenvedett és tökéletesen tudott portugálul utána (előtte pár szót), meg most nemrég láttam egy ausztrál fiúról egy rövid videót, aki csak kínaiul beszélt vmi betegség után, pedig előtte csak kezdő szinten tudott.)


Mondjuk a kérdező még elég jól tud magyarul.

2022. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es: és te meg a mesékben hiszel még mindig...
2022. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Nyelvtanár vagyok, nem hülye. Vannak megmagyarázhatatlanul furcsa dolgok. Persze elképzelhető, hogy ezek az esetek mind ki lettek találva, én speciel elhittem őket, magyarázatot nem tudok rá. De mindenki úgy él, ahogy akar és azt hisz el, amit akar.
2022. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
(Azt persze viccből írtam, hogy a kérdező még elég jól tud magyarul, de úgy látszik, nem ment át.)
2022. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz.
2022. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:
49%
egész jól átültetted írásba azt a viccet, hogy "doktor úr, egy hónapja még ide, a fejem fölé is tudtam emelni a kezemet, most meg már ide, a vállamig is alig..." :-)
2022. márc. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!