Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért ráz meg a számítógépem...

Miért ráz meg a számítógépem az irodámban?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok, Budapesten egy irodában. A nevét nem fogom leírni, mert senkire nem tartozik rá, hogy hol dolgozom. Legyen annyi elég, hogy a munkaidőm reggel 6-kor kezdődik, és délután 4-kor ér véget. Az irodában a munkatársaimmal dolgozok. Fontos irodai, és számítástechnikai munkát végzek, de az áramhoz nem értek. Az épületben található 7 iroda minden elemelten. (3 emelet található.)

Van lift szóval lépcsőznöm sem kell, mert a 2. emeleten végzem a munkámat. Nagyon örülök, mert most helyeztek át, előreléptettek egy nagyon, szebb szép fehér falú irodába, mely körülbelül 120 négyzetméteres. A falak fehérek, és egy fekete érdes tapéta van rajta, ami nagyon tetszik de a boltokban nem találtam sehol.

Ugye akkor van a számítógépen az asztalom alatt, nem tudom hogy ez befolyásolja a működést, de mindig amikor be próbálom kapcsolni a számítógépet, megráz de csak egy kicsit nem nagyon a piros gombja. Próbáltam meg csinálni de nem értek ezekhez a számítógépekhez, én csak a programokhoz. A számítógép csatlalkoztatva van a konnektorba szóval van benne áram. Be is indul. Le szedtem az oldalát hogy jobban szellőzzön de fújta a lábamra a levegőt így visszaraktam. De csak neki támasztottam a számítógép oldalát mert nekem nincsem csavarhúzóm.

Mi lehet a baj?



2022. máj. 3. 12:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Az igen. 3 bekezdésből rizsa, aminek semmi értelme a kérdés lényegének. Már majdnem otthagytam a kérdést...


Informatikus létedre nem tanultál elektromosság tant vagy ahhoz hasonlót? Tudod mi a földelés? Nah, ezen gondolkodj el. Mármint a földelésen.

2022. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A tapéta egyébként hogyan jön ide, meg a többi körítésesdi?

Biztosan van ott villanyszerelő, karbantartó, bárki... Azt kellene tudni hogy a többi gép is csinálja -e ezt.

2022. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

"Ugye akkor van a számítógépen az asztalom alatt, nem tudom hogy ez befolyásolja a működést, de mindig amikor be próbálom kapcsolni a számítógépet, megráz de csak egy kicsit nem nagyon a piros gombja. Próbáltam meg csinálni de nem értek ezekhez a számítógépekhez, én csak a programokhoz. A számítógép csatlalkoztatva van a konnektorba szóval van benne áram. Be is indul. Le szedtem az oldalát hogy jobban szellőzzön de fújta a lábamra a levegőt így visszaraktam. De csak neki támasztottam a számítógép oldalát mert nekem nincsem csavarhúzóm.


Mi lehet a baj?"


Belinkeltem neked a lényeget, a többi felesleges f@szsag, most ezzel menőzni akartál, vagy mi? :D Most én is írjam ki, hogy Németországi szoftver cégnél dolgozok, itthon magyarországról, és a havi bérem az itteni átlag évi kereset? Ja igen, ott kéne szólni a karbantartóknak, nem ide kiírni.... szívesen. :)

2022. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Én vagyok a karbantartó az épületben.
2022. máj. 3. 13:38
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor adott a szakmai kérdés és kihívás. :D
2022. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

De csak neki támasztottam a számítógép oldalát mert nekem nincsem csavarhúzóm.

Es a leszedeshez nem kellett?

Milyen karbantarto akinek nincs csavarhuzoja?

2022. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

#4: Na most karbantartó vagy - mint azt a topiknyitó hozzászólásodban állítottad - informatikus a beosztásod?


Egyébként két dolog lehetséges:

- műszálas ruha + gumitalpú cipő + száraz levegő + földelt számítógép + szőnyegpadló = a rajtad felgyülemlett statikus elektromosság a számítógépen keresztül távozik (ez a valószínűbb)

- földelés hiánya/nem megfelelő földelés --> a tápegységből származó feszültség rajtad keresztül megy

2022. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Unalomból született e kérdés, a "boltban nem található tapétán át" az épület nagyságán és a falak színén keresztül van benne szó emeletekről, liftről blabla.
2022. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik a kedves kérdező, szerintem semmi köze a történethez. Olyanra kérdez rá, amit ha "karbantartó" lenne kutya kötelessége lenne tudnia
2022. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem még a kilincs is meg szokott rázni, pedig az semmilyen hálózatba nincs bekötve.
2022. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!