Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Emlékszel ezekre az iskolából?...

Emlékszel ezekre az iskolából? Hoztam pár példát amik eszembe jutottak, és fogtam a fejemet hogy miért kellett ennyire túlkomplikálni őket. Írj te is ilyesmiket, ha eszedbe jut valami!

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem ezektől feláll a szőr a hátamon. Örülök, hogy itt az érettségi és meglehet szabadulni végre örökre ezektől a túlkomplikált megfogalmazásoktól.


Példa number one:

- Úgy vélem, hogy lexikális tudásomat igénybevetve, kifinomult lexiémiákat kell használnom azon faktum reformálása okván, hogy a firmák alapján nékem tekintéjt parancsoltassék.


Átalakított változat: Szerintem, ha picit használom a tudásomat és választékosan fogalmazok, akkor nagyobbnak fognak tekinteni engem a cégek.


Példa number two:

- Azon ok során, mely megbénít engem fogak mosásától, ha mégis megtörténtik, cakkos szájharmonikámmal gondok nem adaték.


Átalakított változat: Ha minden nap fogatmosnék, biztos nem lennének gondok a fogaimmal.


Példa number three:

- Isten kárhoztassa lelkem, eltévojodott a kutyám! Mondassék meg, merre találhatnékom őtet! Bizzak benne felséged tudja!


Átalakított változat: Úram Isten! Elveszett a kiskutyám! Mond meg, merre találom!!! Tudom, hogy te tudod!


Példa number four:

- Valóban, lezajlott a fog betoldása. Kérelmezem szíveskedjék vissza fáradni rendelőmbe a holnapi nap folyamán egy gyors vizsgálatra. Észlelésemnek prefekciója révén hosszmetszeti utánkövetés nélkülözhetetlen, mind azon oknál fogva, mely szerint egy nervi idegvégződésnél fájdalom explorálható rágás viszontagságai mellett.


Átalakított változat: Igen, megtörtént a fogbeültetés, jöjjön vissza konzultációra és egy gyors ellenőrzésre! Valószínűleg hosszú távú ellenőrzés szükséges, mert lehet gondok adódhatnak az egyik ideggel, rágás során.


Példa number five:

- Auditáltunk több járóbeteget is az asripansok közül. Bizottságunk oly módon határozott, miszerint minden jelentkező fél ekvivalens módon kötelezett részt vállalni a versenyen, melynek tényén túl hosszanti nehezítéseket bocsájtunk eléjük.


Átalakított változat: Ellenőriztünk több ápolt beteget is a pályázók közül. Úgy döntöttünk, hogy minden pályázó egyenlő esélyekkel fog indulni, ennek érdekében vezettünk be nehezítéseket jobban teljesítők részére.



2022. máj. 22. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem tulfogalmazas, hanem idiotizmus a részedről. Ha érettségire készülsz, gyakorold a helyesírást.
2022. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivan? Sose volt ilyen nálunk és még csak nem is találkoztam ilyen nyelvezettel... Mi magyarul tanultunk.
2022. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az ly-tól, nem harap!

És nem, nálunk semmi ilyesmi nem volt.

2022. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Napi provokatív baromság.
2022. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
4. Ebben mi a provokatív?? Még ha az lenne, lenne is értelme a kérdésnek, de így hogy még csak nem is provokatív abszolút semmi értelme.
2022. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Provokáció fogalma: előre megfontolt és ártó szándékú magatartás, megnyilvánulás, amellyel egy másik személyt vagy csoportot olyan visszavágásra késztetnek, amit később rá nézve hátrányosan használhatnak fel.

Jelen esteben a "kérdező" egyértelműen valótlanságot állít, "kérdésének" mind témája, mind stílusa arra készteti a közönséget, hogy sértő, lekezelő módon minősítsék a kérdezőt és annak szellemi képességeit, így akár moderációt, büntetést is kiérdemelve.

Nézd csak meg az első három választ, mindegyik a kérdezőt és helyesírását minősíti, ami egy bal lábbal kelt moderátor esetén simán törölve lenne.

Ergo ez a kérdés provokatív.

2022. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6. Nem értek veled egyet, én vagyok a 2. válaszoló, nem írtam semmi olyat ami a kérdezőt sérti vagy a helyesírását, csak pusztán meg kérdeztem mivan...
2022. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Talán te vagy a határeset, de azért a "mi magyarul tanultunk" az egyértelműen utalás arra, hogy a kérdező is tanulhatna magyarul.
2022. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8. Nem azzal az "ószövegekre" (magyartalan megfogalmazás, nem a helyesírására utaltam) gondoltam, hogy mi ilyet nem tanultunk, csak rendesen magyarul mai modern szövegekkel.
2022. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy a fenébe nem volt nektek egyetlen ilyen sem????

Általános iskolában a szövegértések pontosan ilyenek.

2022. máj. 22. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!