Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A vízvezetékszerelőt hívhatom...

A vízvezetékszerelőt hívhatom csövesnek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 8. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer.
2022. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindegyik szegény a munka mellett, igen. Meg amúgy is, mindig a csövekkel babrál.
2022. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

Mindegyik szegény munka mellett? Hol élsz te ember? Egy vizes vállalkozó aki ügyes, és nem is szégyelli elkérni a munkájának árát, az többet visz haza havonta mint egy banki felsővezető (1 m felett).

2022. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidéken nem így van.
2022. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 dehogynem! Pontosan így van! Én Alföldön Békés megyében élek, és ismerek egy vizest aki már a 3. Csúcsmodern nyaralóját építi rengeteg millióért. Igaz 3x-os áron dolozik, viszont gyakorlatilag a legügyesebben és legprecízebben. Szóval ő az élő példa, de egyébként meg nem egy ritka dolog ez, építőiparban ha vállalkozóként dolgozol és ha kókány is vagy, akkor is megkeresel minimum 5-600ezret, afelett pedig határ a csillagos ég!
2022. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vízcsövesnek szerintem igen. Az szerintem nem bánto.
2022. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként egyszerűbb simán csak a "vizes" kifejezés, ha már a rövidítés a cél. Építőiparban amúgy is rövidítve mondják a szakmákat és a szakik is lerövidítve mondják egymás szakmáit.

Szobafestők = festők

Gipszkartonszerelők = kartonosok

Villanyszerelők = villanyosok

Vízvezetékszerelők = vizesek

Stb..

2022. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!