Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Miért kell az üzemanyagot...

Miért kell az üzemanyagot finomítani?

Figyelt kérdés
Nem értem, most az autókba, járművekbe töltjük nem mindegy hogy mennyire finom? Ez is csak egy nagy kamu lehúzás a kormány részéről, nem élelmiszer ez, hogy finom legyen.

2022. aug. 2. 13:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Mert förtelemíteni nem lehet:)
2022. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

De előzőként, úgy tudom most még az se mindegy, hogy milyen rendszerre van beállítva a finomító, ugyanis nem egyformák az olajok:


"Az API egy speciálisan számolt érték, leginkább sűrűségnek fogható fel hétköznapi értelemben. Ezt a fizikai jellemzőt alapvetően befolyásolja, hogy milyen típusú szénhidrogénből áll össze az olaj, azaz mi a kémiai összetétele, mi van benne, mit lehet belőle kinyerni a finomítókban. A kéntartalom pedig azért fontos, mert a ként el kell távolítani a finomítás során, tehát ha nagyon eltérő kéntartalmú olajat kell feldolgozni, akkor módosítani kell az üzemek működésén."


[link]

2022. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
87%
Mert jobb ízű lesz.
2022. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13 és annak mi az értelme? Ez nem élelmiszer.
2022. aug. 2. 14:51
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
És miért hívunk járműnek kerekes gépeket? Há' azok nem is járnak, hanem gurulnak. Vagy pont azért van benne, hogy mű, mert csak utánozni próbálják a járást? Akkor viszont nagyon bénán megy nekik, hisz nem hasonlít egy közlekedési eszköz mozgása se a járáshoz. Tudjátok mit kéne járműnek hívni? A műlábú embert.
2022. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 TappancsMancs ***** válasza:
Hát kérdező most hogy így mondod megkóstoltam. Nagyon nem finom. Próbáltam cukorral, de úgy sem jó. Lehet, hogy tovább kell finomítani és akkor jó lesz. Írtam is az Exxonnak. Remélem csinálnak valamit.
2022. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!