Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy az inflációnak az vethet véget, ha kevesebb gázt/áramot/üzemanyagot fogyasztunk?

Figyelt kérdés

A kérdésem nyilván kicsit kisarkított gazdaságilag, de benne van a lényeg: a jelenlegi infláció egyik legfőbb oka a keresletnövekedés miatti energiaár-növekedés (erre a háború csak rátett.)


Mivel drága az energia, minden drágul, hiszen a cégeknek nem mindegy, hogy mekkora rezsit kell kigazdálkodniuk. Brutál elszálltak az ilyen jellegű költségek.


Na most, ha mindenki, de értsd tényleg kollektíven mindenki elkezdene visszavenni a fogyasztásból, akkor a kereslet elkezdene csökkenni, és ezzel az árak is (lásd, mihelyst kínai lezárásokról jönnek hírek, mindig esik a kőolaj ára).


Itt meg mi megy Magyarországon? Kiröhögjük a Nyugatot, ahol a fogyasztás visszafogására intenek, pedig semmi extrémet nem mondanak, csak annyit, hogy vegyék lejjebb a fűtést vagy ne szárítógépet használjanak már, mikor kint 35 fokban egy óra alatt megszárad a ruha. Ja, meg ha lehetséges, menjenek tömegközlekedéssel. Itt még mindenki fel van háborodva, hogy mi az, hogy télen húzzon fel egy pulóvert, mert ő alsónadrágban szeret a lakásban flangálni februárban.


Az energiafogyasztás iránti kereslet visszaesése ráadásul munkahelyeket sem szüntetne meg, viszont kicsit le tudná törni az inflációt, mert ha egy cégnek nem 200 ezret kell fizetni rezsire, csak 50-et, akkor elkezdheti levinni az árakat, hogy beelözze a versenytársát, kialakul megint egy normális árverseny.


Most ez nem igazán működik már.



2022. júl. 12. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem csak ennyi a baj, Magyarországnak jóval összetettebb problémája van gazdaságilag. Ha marad a jelenlegi kormány, akkor nem látok ebből semmilyen kiutat, és a közeljövőben drasztikus életszínvonal visszaesést "jósolok" a hazai lakosság nagy részének.


De ha ez a lakosság 2/3-adának jó, akkor jó, én amint végzek a mesterszakommal lépek ebből az országból.

2022. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

1

Ne türtőztesd magad, menj!

2022. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

"Itt meg mi megy Magyarországon? Kiröhögjük a Nyugatot"


Lényegében a fidesz a primitív, tájékozatlan embereket hergeli hazugságokkal a saját politikai céljai érdekében.

2022. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
2: sajnos a magadfajta valószínű nem túl képzett emberek nem fogják fel, hogy a fiatal értelmiség lelépésével tovább fog csúszni le az ország. Képzett értelmiség nélkül nem lesz itt felemelkedés.
2022. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
2es, részben ez okozza most a krizist, hogy már mentünk, legalábbis 2 generáció legalább külföldön van, akinek otthon kéne dolgoznia és élnie, de ehelyett, vadbarmok irányitják az országot és a legjobb megoldás, ha valakinek problémája van, hogy "Ne türtőztesd magad, menj!"!
2022. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

5

Semmi szükség nincs azokra, akik itt hagyták a hazájukat. Ők új hazát választottak maguknak. Jöhetnek vissza pénzköltő turistaként.

2022. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Maradjatok a témánál, légyszíves, mert a nem releváns kommmenteket jelentem.
2022. júl. 12. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ha azt akarod, hogy gyarmat maradjon az országod, akkor nyugodtan valld ezt.
2022. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ekkora ordas nagy trollkodással még nem találkoztam, pedig rendszeres olvasója vagyok a gyakorinak.aszongya fogyasszunk kevesebbet xD
2022. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Én meg még összetettebbnek látom az összetettet is!

Az emberek túlnyomó hányada szerintem nagyon jól elvolt egy olyan világban, amelyikben megpróbáltak mindenből olyat gyártani, amelyik soha vagy nagyon hosszú idő után vált használhatatlanná. Ezt követően lenyomták az emberek torkán a fogyasztói társadalmat, - amelynek "zippelt" lényege, hogy a "gazdaságot" a világot egyre inkább beborító szemétdomb folyamatos növelésével, mesterségesen "növeljük", - mert "vegyél újat" (ha kell, ha nem, - úgy terveznek és gyártanak le manapság már mindent, hogy a legköltségesebben javítható részletében menjen tönkre és még csak véletlenül se élje túl jelentősen a garanciális időt)! A mérnökök jól járnak, mert "gondoskodnak magukról"! A cégtulajdonosok jól járnak, mert pénzért minden eladó és időről-időre megújuló bevételforrásaikból köszönik, jól meg vannak! Az állami szférának szintén "baba" a helyzet, mert az adó és járulékbevételeken kívül nem sok minden érdekli, - de ha el is játszik valamilyen szerepet a "természetvédelem" jegyében, az csak formális kiadásait és elért valós eredményeit tekintve ahhoz képest, amennyit kaszálnak és felélnek. Izgalmasabb attól lesz a dolog, hogy időről-időre megtalálja a "társadalom" azokat a rétegeket, akiket meg lehet jelölni célpontként és gyűlölet tárgyává lehet kikiáltani, de a valódi ludasok lényegében folyamatosan a háttérben vigyorogva élik világukat, - miközben az emberek széttárt karokkal egymásra mutogatva köpködnek! És amikor véletlenül eljut egy ember addig a pontig, hogy megengedhetne magának ezt vagy azt, akkor meg előkerül az ügyeletes hülye, aki azonnal megpróbálja neki adagolni, hogy mit csinálhat, csináljon, ill. mit nem! Senki nem veszi észre, hogy olyan dologért csesztetik, amibe anno, mások kényszerítették bele, - ilyen pl. a "pénzkímélés" is, amelynek folyományaként a bankrendszerbe kényszerítettek tömegesen olyan embereket is, akiknek ez saját igényeikből fakadóan eszükbe nem jutott volna. (-Más kérdés, hogy ez pont nem a környezetvédelem kategória közvetlenül, - de észre sem veszi rengeteg buta ember, hogy milyen szinten sodródott, sodródik az árral!) És most megint ott tartunk, hogy én, - aki többnyire kényszer hatására vált olyanná, mint amilyen lettem, - megint ÉN mondjak le dolgokról vagy változzak meg csak azért, hogy mások jókat röhöghessenek a markukba! Na erre mondom én azt, hogy elegem van abból, hogy folyamatosan hülyének néznek és szarok bele ebbe az egészbe!

2022. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!