Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha egy 66millió fényévre lévő...

Ha egy 66millió fényévre lévő bolygóról 66millió fényévnyi sebességgel vissza tudnék repülni a földre akkor találkozhatnák a dínókkal?

Figyelt kérdés
nov. 29. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Max fénysebességgel tudnál haladni, de az is elég lenne, igen.
nov. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Értelmezhetetlen a "66millió fényévnyi sebesség" kifejezés.

A fényév egy távolság, mint a méter.

Nem tudsz 66 méternyi sebességgel repülni.

Tudsz 66 méter per szekundum sebességgel repülni, vagy akár 66 méter per óra sebességgel.

Ez ostobaság, nem humor.

nov. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2es válaszoló a fényév az a távolság amit a fény 1év alatt tesz meg a "66millio fényévnyi sebesség" úgy értendő,hogy ha 66milliószor gyorsabban haladnák mint a fény
nov. 29. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy a teret kellene meggörbíteni, mert a dinoszauruszokról visszapattant fotonok még most is a világűrben haladnak, ha vissza tudnánk őket irányítani magunk felé és befogni, megnézhetnénk, mit csinált a T-rex.
nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4es válaszoló tehat Magyarul csak a fényüket látnám amit éppen csináltak abban az időben amire visszautazok de nem tudnék velük fizikailag talalkozni?
nov. 30. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Valamit félreolvastam. Ez jött ki:

"Ha egy 66millió fényévre lévő bolygót 66millió fényévnyi sebességgel vissza tudnék küldeni a földre akkor találkozhatnék a dínókkal?"

Ezért gondoltam,elolvasom mégegyszer. :) :)

dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Amúgy, a választ nem tudom. Én csak kérdésolvasó-turista vagyok voltaképpen. :):)
dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésolvasó és feleslegesen kommentelgető turista, ugye.
dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, mert amíg jössz, addig a Földön minden halad tovább.
dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyebár Einstein óta ismert a téridő fogalma. Az elméletei alapján nyilvánvaló, hogy a Földön 66 millió évvel ezelőtt fennálló állapotát minimum 66 millió fényév távolságból lehetne megtekinteni(nem számolva a Hubble-állandóval), többek közt ezért relatív az idő. A kérdésben megfogalmazott dolog pedig ad absurdum ebben a megfogalmazásban. Akkor lenne igaz a kérdésben szereplő feltételezés, ha a fénysebesség 66 milliószorosával haladnál, ez pedig a fizika jelenleg ismert törvényei alapján kizárt dolog.
dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!