Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Rejtő Jenő fanok! Egy-egy...

Rejtő Jenő fanok! Egy-egy kérdés, az első helyesen válaszolónak "zöld kéz" Mi a cíne (vagy a neve)?

Figyelt kérdés

1. kérdés, Szándékosan rosszul fogalmazva (guglizás elkerülése):


Mi a címe a könyvnek, amiben valaki az órájából "eszik"?


2010. nov. 18. 18:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Valami oldalhiba. Nem találom a kérdésem az általam feltettek között.
2010. nov. 19. 16:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Apám olvasta az összes könyvét, szerinte a Piszkos Fred a kapitány címü könyvben volt ez, de nem 100% :D
2010. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jó! Nem a Piszkos Fred. :)
2010. nov. 20. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
vmi más részlet???Ez elég sovány....
2010. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát jó. A válasz:


Előretolt helyőrség. Rejtőnek ebben az egy könyvében van ilyesmi.


Minkiew doktor a kibelezett zsebórájában mentholos cukrokat tartott, azt eszegette.


Bár nem túl népszerű a topik, de még egy próba:


Melyik könyvben dobnak vízbe halott ember helyett bútort?


Lehet tőlem is kérdezni. Elég nagy fan vagyok, hátha tudom a választ :)

2010. nov. 25. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit megkéstem. :D A 2. kérdésedre a válasz: a Piszkos Fred, a kapitány c. könyvben. :) Mikor Fülig Jimmy idegösszeomlást kap, amiért "visszajött" a vízbe dobott halott, és piszkos Fredet kéri meg, hogy dobja vissza újból, de Fred már nem találja a holttestet a kabinban, ezért Fülig Jimmy megnyugtatására egy lepedővel letakart szekrényt dob a vízbe.


Ha még látogatod az oldalt, jöhet kérdés. :) Én is sok Rejtő könyvet olvastam, de szerintem kettőnk közül te vagy a szakértőbb, inkább a "kedvencebbek" maradtak meg bennem.


Ha lehet, én is kérdezek: (hogy a google-t is becsapjuk) Melyik ~-ben történt, hogy az egyik szereplő - hogy társának segítsen - sírva könyörgött egy illetékesnek, hogy (mivel eltévedt) igazítsa útba, és nem mellesleg énekeljen el vele egy melódiát. :D És erre miért volt szükség?


Bocs, ha kacifántosra sikerült. :) Nem rég újra olvastam, és ennél a résznél én is sírva nevettem. :D

2011. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!