Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A vonalkódoknál ha a száma...

A vonalkódoknál ha a száma 599-el kezdődik, magyar származást, vagy magyar csomagolást jelent?

Figyelt kérdés
mit lehet még megtudni a vonalkódból így egyszerű halandó embernek? (úgy értem, nem a vonalkódleolvasó számára értékes infókat, hogy leolvastatom-->cipőkrém- 350Ft)
2011. jan. 7. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ezt csak én nem értem??
2011. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22:05! Igen
2011. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az 599 magyaqr terméket jelöl.

Tutommal a vonalkód első száma az országot jelenti, a többi pedig a termékfajtára utal. (Élelmiszer,iparcikk stb).

Átlag ember ezt nem tudja ellenőrizni,mert nincs meg hozzá a megfelelő táblázat.

2011. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor én kivétel vagyok mert nekem a telómon van egy jó kis vonalkódleolvasó(nem kamerás) és oda beírod a vonalkódot és kidobja, hogy hol készült és mennyit importáltak a termékből.
2011. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Erre van valami szabályozás, hogy mikortól számít valamely termék magyarnak. Legalább részben itt is kell feldolgozni, de nem muszáj minden alapanyagnak magyarnak lennie, pl a Mogyi földimogyoró és a Sió narancsital is 599, pedig nem a narancs és földimogyoró ültetvényeinkről vagyunk híresek.
2011. jan. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak a magyar élelmiszerek vonalkódja kezdődik 599-el. Más magyar terméké nem. Amúgy ez a származás dolog is elég cifra tud lenni, mert sok dolog több helyen készül, pl. magyar újságokat sokszor külföldön nyomtatnak.
2011. jan. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ŁoŁ ***** válasza:
nekem is van a telómon vonalkód olvasó
2011. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Azt a vonalkód olvasót, ami nem kamerás, honnan lehet leszedni?

2011. jan. 8. 20:18
 9/13 anonim ***** válasza:
hogy pontosan honnan azt már nem tudom mer régen szedtem le de ez a neve: BarCoder írd be a google-ba és nem lehet összetéveszteni :D
2011. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
megtaláltam, köszönöm!!!
2011. jan. 13. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!